لیفت نخ صورت چگونه است؟

لیفت نخ صورت چگونه است؟

لیفت نخ صورت چگونه است؟

لیفت نخ صورت چگونه است؟ با افزایش سن، بدن ما کلاژن ( پروتئینی که مسئول حفظ پوست قوی، انعطاف پذیر و سالم ) کمتری تولید می‌کند. علاوه بر این، ما به طور طبیعی چربی صورت را از دست می‌دهیم ( به ویژه در گونه‌ها، دهان، خط فک، چانه و نواحی زیر چشم ) که باعث می‌شود پوست ما بیشتر مستعد افتادگی داشته باشد. لیفت صورت جراحی از دیرباز راه حلی برای افراد ثروتمند و مشهور بوده است، اما این روش گران، تهاجمی و پرخطر است. برای افرادی که نمی‌خواهند و یا نمی‌توانند جراحی لیفت صورت انجام دهند، لیفت با نخ یک جایگزین امن، مقرون به صرفه و غیر تهاجمی است که نتایج خوبی نیز ارائه می‌دهد. اما لیفت نخ صورت چگونه است؟ جهت آشنایی با نحوه انجام این تکنیک موثر جهت جوانسازی و زیبایی با ما همراه باشید.

لیفت با نخ چگونه است؟

قبل از بررسی نحوه لیفت صورت با نخ کمی در ارتباط با این روش لیفت صورت صحبت می‌کنیم. لیفت با نخ یک روش کم تهاجمی است که در مطب انجام می‌شود. در طول این عمل، جراحان نخ‌های جراحی کوچکی را زیر پوست قرار می‌دهند که برای گرفتن و نگه‌داشتن بافت طراحی شده‌اند تا یک اثر سفت‌کننده و لیفت‌کننده ظریف ایجاد کنند.

لیفت با نخ نیز یک مزیت ثانویه دارد. همانطور که نخ‌ها جذب می‌شوند و بافت بهبود می‌یابد، پوست در ناحیه تحت درمان کلاژن تولید می‌کند که به حجم از دست رفته نیز کمک می‌کند. به طور کلی اثرات و ماندگاری لیفت صورت با نخ معمولا ۱ تا ۲ سال طول می‌کشد.

لیفت با نخ نتایج فوری را بدون آسیب یا زخمی که با عمل جراحی لیفت صورت رخ می دهد، ارائه می‌دهد. اگر به دنبال نتایج طبیعی برای پوستی سفت تر هستید، لیفت با نخ ممکن است روش مناسبی برای شما باشد. در طول یک مشاوره، جراح پلاستیک شما آناتومی شما را ارزیابی می‌کند و اهداف شما را بررسی می کند تا تصمیم بگیرد که آیا شما کاندید لیفت نخ هستید یا خیر.

مشاوره و دریافت نوبت

09127300790

نحوه لیفت صورت با نخ

ما در کلینیک دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر، مانند هر درمانی که ارائه می‌دهیم، قبل از آن یک مشاوره کامل انجام می‌دهیم تا مطمئن شویم که شما برای درمان لیفت با نخ مناسب هستید و می توانیم نتایج مورد نظر شما را ارائه دهیم. تیم ما متشکل از پزشکان با تجربه و کاملاً واجد شرایط، تنها درمان هایی را ارائه می دهند که ایمن و مؤثر هستند.

نحوه لیفت با نخ به این صورت است که ابتدا پزشک شما نواحی افتادگی پوست را شناسایی می کند و محل قرارگیری هر نخ را مشخص می‌کند.

بی حسی موضعی روی نواحی درمان اعمال می‌شود تا تجربه‌ای راحت و بدون درد داشته باشد.

پزشک شما نخ های PDO ( Polydioxanone ) را با استفاده از یک کانول در زیر پوست شما قرار می‌دهد. این نخ‌ها بسیار ظریف هستند و ساختارهای کوچک و مخروطی مانندی در طول خود دارند.

نخ‌ها قبل از اینکه به عقب کشیده شوند و سفت شوند، شکل می‌گیرند و در جای خود قالب می‌شوند. ساختارهای مخروطی مانند به بافت پوست چسبیده و نواحی آویزان را دوباره به حالت تعلیق در می‌آورند.

سپس نخ ها بریده می‌شوند تا مطمئن شوند که در داخل پوست ایمن و نامرئی هستند. روش لیفت با نخ معمولا بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد.

پس از اتمام عمل، ما به شما توصیه‌های مراقبت‌های پس از آن می‌دهیم تا بتوانید بهترین نتایج ممکن را از درمان لیفت با نخ خود بگیرید و کلینیک را با احساس امنیت، راحتی و رضایت کامل ترک کنید.

پس از درمان، زمان استراحت کمی وجود دارد، به این معنی که می توانید بلافاصله به کار و فعالیت‌های روزانه خود بازگردید. علاوه بر حساسیت خفیف، تورم و کبودی که باید پس از یک یا دو روز از بین برود، عوارض جانبی بسیار کمی وجود دارد و باید برای چند هفته از ورزش خودداری کنند.

بیشتر بخوانید:  آموزش و شناخت کامل مزووایت تراپی

هنگامی که روش لیفت نخ شما کامل شد، نتایج فوری را مشاهده خواهید کرد. به لطف « لیفت » ظریف اما فیزیکی که نخ‌های PDO ارائه می‌کنند، با پوستی سفت‌تر، صاف‌تر و جوان‌تر، کلینیک را ترک خواهید کرد. هنگامی که نخ‌ها جذب شدند، می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج نهایی را در ۱۰ تا ۱۴ روز پس از عمل مشاهده کنید.

قبل و بعد لیفت نخ صورت چگونه است؟

نخ های مورد استفاده در لیفت نخ صورت

برای پاسخ به این پرسش که لیفت نخ صورت چگونه است، باید انواع نخ‌ها را بشناسید. انواع مختلفی از مواد بخیه وجود دارد که جراحان می توانند در طول لیفت با نخ از آنها استفاده کنند. یک نوع نخ که معمولا مورد استفاده قرار می‌گیرد، از پلی دیوکسانون ( PDO ) ساخته شده است. PDO یک ترکیب قابل جذب است که برای ساختن بخیه‌ها استفاده می‌شود. نخ‌های PDO خاص که در لیفت نخ صورت استفاده می‌شوند دارای خارها یا مخروط‌هایی در انتهای آن هستند تا از طریق آن‌ها به چسبیدن روی بافت کمک کنند.

سایر انواع نخ‌هایی که ممکن است لیفت توسط آنها انجام شود عبارتند از PLA ( پلی ال-لاکتیک اسید ) و PCA ( پلی کاپرولاکتون ). برخی از نخ‌ها ضخیم‌تر یا نازک‌تر از آن هستند، و برخی از آن‌ها ویژگی‌های طراحی متفاوتی دارند، مانند مخروط‌ها یا خارها، که به آن‌ها کمک می‌شود تا روی پوست بچسبند. و از آنجایی که همه آن‌ها از مواد کمی متفاوت ساخته شده اند، همانطور که جذب می شوند، واکنش التهابی کنترل شده ای ایجاد می‌کنند که کمی متفاوت از یکدیگر هستند، این واکنش التهابی همان چیزی است که منجر به ساخت کلاژن می‌شود.

نوع نخی که یک جراح ممکن است در یک روش خاص از نحوه لیفت صورت با نخ استفاده کند، اغلب به ترجیحات و تجربه شخصی آن‌ها بستگی دارد.

عوارض جانبی لیفت با نخ

اگر نحوه لیفت صورت با نخ به صورت اصولی انجام نشود، می‌تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. برخی از موارد طبیعی بوده و برخی دیگر بر اثر عدم رعایت مراقبت‌ها و نابلدی پزشک ممکن است اتفاق بی‌افتد. به طور کلی لیفت نخ عوارض کوتاه مدت و بلند مدت زیر را می‌تواند داشته باشد.

 • کبودی و عفونت: در ارتباط با لیفت با نخ خطر کبودی و عفونت همیشه وجود دارد، اما بسیار کم است.
 • خطر ناشی از انجام لیفت به صورت اشتباه: اگر یک طرف صورت پرتر از طرف دیگر به نظر برسد، ممکن است برخی از بیماران در نهایت دچار بی نظمی‌های پوستی مانند برآمدگی یا عدم تقارن شوند.
 • چروکیدگی: بزرگترین عارضه بالقوه نخ کشیدن صورت، چروکیدگی است که می‌تواند در نتیجه فشاری که نخ ها به پوست اطراف وارد می‌کنند، ایجاد شود. در برخی موارد، این چروکیدگی خود به خود از بین می‌رود و جراحان می‌توانند کارهایی را پیشگیرانه یا پس از آن انجام دهند تا مشکل را حل کنند.

بیشتر بخوانید درباره: تزریق چربی یا لیفت با نخ

ماندگاری و دوام لیفت با نخ

دوام لیفت نخ به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن‌ها نحوه لیفت با نخ است. نتایج حاصل از لیفت با نخ می‌تواند در مجموع تا ۱۸ ماه دوام داشته باشد. نخ‌های PDO بسته به سن، نوع پوست، متابولیسم و سبک زندگی بیمار، ۶ تا ۱۲ ماه قبل از حل شدن در جای خود باقی می‌مانند. پس از این مرحله، فرآیند التیام کلاژن سازی پوست به طور متوسط ۶ ماه دیگر ادامه دارد.

به دلیل ماهیت ایمن و غیر تهاجمی آن‌ها و استفاده از بخیه‌های قابل جذب، در صورت لزوم می توان درمان‌های تکراری لیفت با نخ را انجام داد.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  سوالات متداول

  برخی از سوالات متداول در مقوله نحوه لیفت صورت با نخ که توسط مراجعین کلینیک دکتر لاغری پرسیده می‌شود به شرح زیر است.

  • هزینه لیفت با نخ چقدر است؟

  تعیین دقیق هزینه بلند کردن نخ می‌تواند چالش برانگیز باشد زیرا قیمت آن به ارائه دهنده و نحوه انجام آن و نوع نخ مورد استفاده بستگی دارد، اما در جلسه مشاوره قیمت دقیق آن مشخص می‌شود.

  • چگونه بفهمیم که لیفت نخ برای شما مناسب است؟

  لیفت با نخ برای چه سنی مناسب است؟ روش لیفت با نخ می‌تواند هم برای مردان و هم برای زنانی که می‌خواهند چین و چروک‌های زودرس روی صورت را کاهش دهند، مفید باشد. این روش همچنین می‌تواند ظاهر افتادگی پوست را کاهش دهد، زیرا به آرامی پوست را سفت‌تر می‌کند.

  به یاد داشته باشید که لیفت با نخ جایگزین لیفت صورت با جراحی نیست. لیفت نخ برای افرادی که نیاز به یک بهبود ظریف دارند، ایده‌آل است. به طور کلی، کاندیدای مناسب معمولاً افراد جوانی که در اوایل دهه ۴۰ سالگی هستند که نیازمند لیفت صورت جراحی نیستند، اما متوجه شروع شلی در پوست صورت خود می‌شوند.

  همچنین کشیدن نخ صورت می‌تواند برای افرادی که به دنبال جراحی لیفت صورت هستند اما شرایط پزشکی آن‌ها برای عمل مناسب نیست، ایده آل می‌باشد. به علاوه متخصصان می‌گویند لیفت با نخ فقط برای افرادی که آماده یا مناسب برای جراحی نیستند، نیست. در واقع، برخی از بهترین کاندیداها کسانی هستند که عمل جراحی لیفت صورت انجام داده‌اند و فقط بعداً نیاز به یک اصلاح جزئی دارند.

  • روش لیفت با نخ چه چیزی را درمان می‌کند؟

  شل شدن زودهنگام ساختارهای صورت، افتادگی ابروها و شل شدن زودرس پوست گردن مواردی است که با لیفت نخ درمان می‌شود.

  بیشتر بخوانید:  محل تزریق بوتاکس برای بالا رفتن ابرو

  کلام آخر

  لیفت با نخ یک روش غیر جراحی است که برای مبارزه با علائم پیری در نواحی صورت و گردن با لیفت و سفت کردن پوست طراحی شده و آن را جوان‌تر، صاف‌تر و سالم‌تر نشان می‌دهد. نحوه انجام آن به این صورت است که ابتدا پزشک نواحی مورد نیاز درمان را مشخص نموده و سپس نخ‌های قابل جذب PDO ( Polydioxanone ) به طور ایمن با استفاده از کانولای مناسب در زیر پوست قرار می‌گیرند و سپس سفت می‌شوند و به عقب کشیده می‌شوند و نواحی آویزان را دوباره به حالت تعلیق در می‌آورند. این کار به پوست ظاهری برجسته، تقویت شده و جوان می‌بخشد.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله لیفت نخ صورت چگونه است؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر