تزریق چربی به بینی

تزریق چربی به بینی

تزریق چربی به بینی

تزریق چربی به بینی روشی جایگزین برای جراحی بینی؛ یک خبر خوب برای افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند، اما ‌علاقه‌ای به روش‌های جراحی زیبایی بینی ندارند.
بر اساس مطالعه جدیدی که در انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ارائه شده است بدین صورت است که این برنامه
تزریق چربی تحت بی‌حسی موضعی انجام شده و در تزریق چربی بینی، ریشه و نوک بینی به عنوان نواحی ورودی انتخاب خواهند شد، سپس بافت چربی به دست آمده از ناحیه اهداکننده با سرنگ‌های ۱ میلی لیتری و کانول‌های مخصوص به بینی تزریق می‌شود. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات کامل در مورد هزینه‌های “تزریق چربی بینی” در طول معاینه در جلسه اول از پزشک خود سؤال بپرسید؛ زیرا عوامل زیادی از میزان چربی گرفته شده و چربی انتقال یافته، همچنین تیم و مرکز تزریق چربی که روند درمانی را انجام می‌دهد بر روی قیمت‌ها تأثیر می‌گذارند.

با این حال، این روش هزینه بسیار مقرون به صرفه‌تری نسبت به جراحی‌های کلاسیک قبلی برای بینی دارد.

آیا تزریق چربی به بینی عمل شده امکان پذیر است؟

در سال‌های اخیر برای رفع عیوب فرم بینی، بالا بردن جزئی نوک بینی و حتی رفع عیوب جزئی بعد از عمل زیبایی بینی از این روند درمانی برای کاربردهای پرکننده نواحی لازم نیز استفاده می‌شود. تزریق چربی به بینی جای خود را در روندهای جراحی زیبایی بینی باز کرده است؛ زیرا در چند سال اخیر تزریق چربی نسبت به جراحی‌های قدیمی‌ بیشتر ترجیح داده می‌شود.

به طور معمول، پوست بینی بر روی ساختار پیچیده استخوان و غضروف بینی قرار دارد. در کل پوست بینی بسیار نازک بوده و با بافت‌های حمایت کننده‌ محاصره شده است و ناحیه‌ای حساس در صورت دارد. به همین دلیل این سؤال مطرح شده است که آیا تزریق چربی عمل شده امکان پذیر است؟ در جواب این سؤال باید گفت: بله امروزه نتایج زیبایی شناسی تکنیک‌های تزریق چربی را روندی درمانی مناسب برای بهبود و برطرف کردن مشکلات در جراحی بینی می‌داند. روش تزریق چربی در کل می‌تواند بسیاری از مشکلات بینی عمل شده شما را اصلاح کند.

تزریق چربی به بینی

تزریق به بینی چگونه است؟

پیوند ساختاری چربی روشی است که چربی را از یک یا چند ناحیه از بدن شما گرفته و در جای دیگری از بدن قرار می‌دهد. به طور کلی می‌توان از تزریق چربی برای اهداف زیبایی و درمانی استفاده کرد. این روش را می‌توان روی بینی برای پر کردن بخش‌های ناهنجار استفاده کرد. تزریق چربی به بینی به تنهایی یا در ترکیب با تکنیک‌های جدیدتر، می‌تواند منجر به زیبایی و رضایت شما شود. کاملا بسته به میزان چربی گرفته شده و مجددا تزریق شده، زمان انجام روند انتقال چربی متفاوت است. در اصل فرآیند تزریق چربی معمولاً بین دو تا پنج ساعت طول می‌کشد.

در روز عمل، تیم جراحی ابتدا حالت بینی مورد نظر شما مشخص کرده و بعد برای علامت گذاری محل اهدا و پیوند بر روی بینی از قلم ‌موهای رنگی استفاده می‌کنند. از آنجایی که مقدار چربی مورد استفاده برای عمل‌های صورت معمولاً بسیار کم است و معمولاً به مکان‌ اهداکننده چربی زیادی نیاز نیست. پس از برداشت چربی، تیم جراحی از یک سانتریفیوژ برای حذف اجزای ناخالص چربی مانند آب و خون استفاده می‌کند. چربی حاصل تصفیه و غلیظ شده و برای پیوند مجدد آماده می‌شود، سپس جراح مقدار کمی چربی را در یک محل جدید تزریق کرده و بینی شما را برای ظاهری ایده آل آماده می‌کند.

اقدامات مراقبتی قبل از تزریق کردن چربی به بینی

 • از مصرف آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن (Aleve) و سایر داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی، ویتامین E، مکمل‌های گیاهی یا هر دارویی که حاوی این ترکیبات است به مدت دو هفته قبل از عمل خودداری کنید.
 • قبل از تزریق اطلاعات کاملی نسبت به بیمارهای زمینه‌ای و داروهای مصرفی خود برای دکتر شرح دهید.
 • دو هفته قبل و دو هفته بعد از عمل از استعمال دخانیات خودداری کنید. نیکوتین و دود تنباکو روند بهبود شما را به تاخیر می‌اندازد و می‌تواند منجر به ایجاد شدید عوارض تزریق چربی شود. تزریق چربی در اصل بهترین زمان برای ترک این عادت است.
 • در طی جلسه مشاوره اولیه با پزشک اطلاعاتی درمورد آسیب‌های ناشی از نور خورشید آشنا می‌شوید که بهتر است دو هفته قبل و بعد از عمل در معرض نور خورشید و محیط‌های گرم نباشد.
 • تهیه نسخه‌های مسکن برای بعد از تزریق چربی دماغ ( معمولاً یک آنتی بیوتیک و داروهای ضد درد ) توسط پزشک تجویز می‌شود و بهتر است قبل از جراحی آنها را همراه خود داشته باشید.
بیشتر بخوانید:  تاریخچه تزریق چربی

فواید تزریق چربی به بینی چیست؟تزریق چربی برای بینی

در کل برای فواید تزریق چربی به بینی باید گفت که استفاده از چربی‌های گرفته شده از خود شخص بسیار برای روند درمانی مفیدتر از سایر روش‌ها است. در این روند درمانی مزیت بالای ماندگاری تزریق چربی نسبت‌ به سایر روش‌های تزریق چربی مصنوعی برای همه ثابت‌ شده است. بافت‌های چربی گرفته شده از فرد در جراحی‌های پلاستیک و بسیاری از مناطق دیگر استفاده می‌شود؛ از آنجایی که این بافت‌ها دارای خواص سلول‌های بنیادی هستند، اثرات درمانی و بازسازی کننده زیادی دارند. این تکنیک انتقال چربی اغلب برای تزریق چربی به صورت و یا درمان سوختگی، اصلاح علائم پیری در دست‌ها استفاده می‌شود، اما امروزه تزریق بافت چربی به بینی نیز طرفداران خود را دارد.

گاهی اوقات نتایج جراحی بینی به دلایل مختلف می‌تواند رضایت بخش نباشد. در چنین مواردی جراحی مجدد بینی اصلا از نظر پزشکی برای سلامت بیمار مناسب نیست، همچنین انجام جراحی بر روی بینی که قبلا عمل شده است بسیار دشوارتر است، اما در این روش از خود بیمار چربی گرفته می‌شود. با توجه به اینکه جلسات تزریق چربی ممکن است چندین بار تکرار شود ولی دریافت چربی اضافی از محل اهدا کننده تنها یک بار انجام می‌شود، سپس چربی باقی‌مانده با فریز کردن با روش های خاص ذخیره می‌شود. چربی استخراج شده به کمک کانولای مخصوص زیر پوست بینی بیمار منتقل می شود که نتایج بسیار رضایت بخشی دارد.

عوارض تزریق چربی به بینی

مشاهده عوارض پیوند ساختاری چربی به بینی نادر است و از آنجایی که این یک عمل زیبایی ساده است، عوارض جدی ندارد، اما برخی از خطرات کلی وجود دارد. شما به احتمال زیاد کبودی و تورم در هر دو ناحیه اهدا کننده و پیوند خواهید داشت، ولی محل‌های تزریق معمولاً سریع‌تر از محل اهدا کننده چربی بهبود یافته و در عرض دو تا سه هفته عوارض از بین می‌روند. ممکن است بین سه تا شش ماه طول بکشد تا تورم به طور کامل در محل های اهدا کننده فروکش کند. به طور کلی عوارض تزریق چربی به بینی به شرح زیر می‌باشند.

 • واکنش آلرژیک
 • زخم
 • کبودی
 • عفونت در دو ناحیه (با آنتی بیوتیک های ساده قابل رفع است؛ اما افرادی که به مصرف آنتی بیوتیک حساس هستند باید به پزشک خود اطلاع دهند)
 • تشکیل گرانولوم

عوارض به وجود آمده بعد از تزریق چربی به دست، صورت و بینی در واقع به تیمی که تزریق را انجام می دهد بستگی دارد. بعد از انجام کلیه معاینات لازم قبل، حین و بعد از عمل، می‌توانند نسبت به عدم ایجاد عوارض مطمن شود. شما، همچنین می توانید اطلاعاتی در مورد نحوه مراقبت پس از عمل از پزشک خود بخواهید. اکنون متخصصان زیبایی در کلینیک دکنر لاغری با استفاده از فناوری پیشرفته می‌توانند به شما توضیح دهند که پس از عمل چه عوارضی امکان دارد برای شما به وجود آید و راه مقابله با آن چیست. با چنین اطلاعاتی می توانید با کنار هم قرار دادن تصاویر قبل و بعد تزریق چربی تفاوت را بسیار بهتر درک کنید.

ماندگاری تزریق چربی به بینی چقدر است؟

روش‌های تزریق چربی یک روش دائمی نیستند، اما عوامل زیادی به شما برای ماندگاری تزریق چربی کمک می‌کند، مثل اینکه بسته به ساختاربافت چربی بدن بیمار و تیمی که برای انجان تزریق چربی انتخاب کرده‌اید، متفاوت است. در پایان این دوره چون بافت‌های چربی منتقل شده به مرور زمان ذوب می شوند، بینی به حالت اولیه خود باز می گردد. ولی پس از بازگشت فرآیند انجام مجدد تزریق چربی برای بینی هیچ ضرری ندارد.

از آنجایی که این روش تزریق چربی به وسیله بافت‌های سلولی چربی بدن انجام می‌شود، پس بافت چربی در افراد تا سن ۱۸ سالگی ادامه دارد، توصیه می شود این عمل توسط افرادی که هنوز به سن 18 سالگی نرسیده‌اند انجام نشود، اما در برخی از بیماران زیر ۱۸ سال به دلیل مشکلات و تایید پزشک می‌توان تزریق چربی مصنوعی را پس از اخذ تاییدیه خانواده انجام داد. تنها چیزی که باید در نظر گرفته شود این است که بیمار باید ساختار رشد بینی را کامل طی کرده باشد. در بیمارانی که رشد بینی آنها کامل نشده است، ممکن است پس از عمل مجدداً بینی به حالت اولیه خود بازگردد. کلینیک دکتر لاغری که یکی از بهترین مراکز تزریق چربی در تهران است. خدمات تزریق چربی را با بهترین تکنیک‌های روز دنیا برای شما ارائه می‌دهد.

تزریق چربی به بینی

مشاوره تزریق چربی بینی

اگر قصد تزریق چربی بینی در کلینیک دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق چربی سعادت آباد، را دارید می‌توانید با مشاورین ما در تماس باشید و یا نسبت به تکمیل فرم درخواست مشاوره آنلاین اقدام کنید؛ همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن برای مشاوره تزریق چربی بینی با شما تماس خواهند گرفت.

مشاوره تلفنی فرم مشاوره

جمع بندی

شکل بینی که ویژگی اصلی زیبایی شناسی صورت است، نقطه کانونی برای تعادل کلی و تناسب ظاهر شماست. هنگامی که یک نقص یا عدم تقارن در فرم بینی وجود دارد، می‌تواند تمام ظاهر زیبایی شما را از بین ببرد و شما را از ظاهر خود ناراضی کند. با این حال، همه برای فرم‌دهی بینی خود علاقه‌ای به جراحی ندارند؛ پس انتخاب یک روش مطمن، سریع و راحت که به نام رینوپلاستی غیرجراحی با تزریق چربی بینی برای این افراد ارائه می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر نسبت به تزریق چربی به بینی و مشاوره اولیه حضورن به کلینیک دکتر لاغری مراجعه کنید تا نسبت به این روند درمانی اطمینان کافی به دست آورید.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

11 پاسخ

 1. با عرض سلام خدمت شما
  من بینی گوشتی دارم و افتادگی نوک هم دارم رفتم برای پلاسما که گفتن به خاطر رنگ پوست احتمالا رد لکه ها رو پوستت بمونه لطفاً یه راهنمایی کنین برای کمی کوچک شدن و رفع افتادگی نوک بینی???

 2. سلام و عرض ادب
  ببخشید من چهار ماه پیش یک دوره تزریق چربی انجام دادم دیگه مرحله بعدی رو نرفتم
  تازه با کلینیک تخصصی شما آشنا شدم
  من ذخیره چربی ندارم و پوست صورتم بسیار چروک و آسیب دیده هست و صورت خیلی لاغری دارم
  آیا میتونم نانوفت انجام بدم؟

 3. سلام اگر لب پایین حجیم باشه و فقط بخواهیم لب بالا رو ژل بزنیم،حداقل میزان ژل تزریقی چند سیسی میتونه باشه؟؟؟

 4. سلام من 2بار عمل جراحی کردم ولی موفق نبوده میشه با لیفت درست بشه

 5. من درکلینیک جردن پیش خانوم دکترفخیم کاراندولیفت بوتاکس وچربی انجام دادم خیلی خیلی راضی هستم.انصافابه هزینه ش می ارزه .تغیرات من به حدی بوده که کاملاطبیعی وزیبا.اصلاخودم هیچ وقت فکرنمیکردم انقدصورتم تعییرکنه وقشنگ بشه.من ازدکترم سرکارخانم طنازفخیم خیلی سپاسگزارم

 6. سلام ماندگاریش چقدره؟ و اینکه بعد تزریق چربی چقدر نیاز به استراحت هست؟

 7. سلام عرض میکنم.من ماه دیگه مراسم ازدواجمه و برای جای فرورفتگی آکنه هام میخوام نانوفت انجام بدم، دو سه هفته بعد از تزریق ایا نتیجه میگیرم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق چربی به بینی

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت بایوفت صورت بدون عوارض بایوفت چیست؟