تزریق چربی در دوران شیردهی

تزریق چربی دوران شیردهی

تزریق چربی دوران شیردهی

آیا تزریق چربی در دوران شیردهی امکان پذیر است؟ مادرانی که ۹ ماه بارداری را پشت سر گذاشته اند و فارغ شده‌اند و به شادی‌های مادر شدن می‌پردازند، متوجه می‌شوند که ممکن است اندامشان درخشش و زیبایی قبل از حاملگی را از دست داده باشد و شاید تمایل به احیای زیبایی اندام و صورت خود داشته باشند. یک سوال آشنا که به طور منظم از بیماران خود در این مرحله می‌شنویم این است که چه درمان‌های زیبایی در دوران شیردهی امکان پذیر است؟ آیا تزریق چربی در دوران شیردهی امکان پذیر است؟ این مرحله زمانی است که به طور ویژه بدانید دست‌های چه کسی شما را می‌تواند درمان می‌کند و انجام کدام روش‌های زیبایی بی خطر است تا بتوانید پوست و اندام خود را بدون خطر آسیب رساندن به نوزادتان زیبا کنید.

روند انتقال چربی

پیوند چربی شامل قرار دادن چربی در مناطقی است که حجم بیشتری نیاز داردند. این فرآیند با لیپوساکشن برای برداشت سلول‌های چربی شروع می‌شود. این سلول‌های چربی از چربی اضافی خود فرد در نواحی مانند شکم، پهلو یا ران به دست می‌آیند. سپس بافت چربی پردازش می‌شود و پیوند چربی خالص شده مجدداً به ناحیه مورد نظر که می‌خواهید حجم اضافه کنید، تزریق می‌شود. این تکنیک اغلب در جوانسازی صورت، درمان اسکار، بزرگ کردن طبیعی سینه بدون ایمپلنت و روش لیفت باسن استفاده می‌شود.

اما موضوع اینجاست که افراد زیادی متقاضی این روش نوین و جوان ساز هستند از جمله مادران باردار و یا مادران شیرده. چرا که ظاهر این افراد بیشتر دستخوش تغییر می‌گردد. باید در این رابطه بگوییم که تزریق چربی در دوران شیردهی امکان پذیر است. ولی پیشنهاد پزشکان ما برای این افراد این است در ابتدا سعی نمایند وزن خود را به حالت پایدار و ثابت دربیاورند و سپس اقدام به تزریق چربی برای اهداف مختلف نمایند. کاهش وزن بعد از تزریق چربی به صورت باعث کاهش حجم چربی انتقال یافته می‌گردد.

عمل تزریق چربی سینه

امروزه پیوند چربی و لیفت سینه به عنوان جایگزین مناسبی برای ایمپلنت سینه به کار می‌رود. عوامل مختلفی هستند که باعث افتادگی بافت سینه و موقعیت نوک سینه می‌شوند و در نتیجه شکلی سینه به جای فرم گرد به فرم بیضی در می‌آید. از دست دادن حجم در قسمت بالایی سینه، تجمع بافت سینه در ربع خارجی و تحتانی سینه و چرخش موقعیت نوک پستان به پایین نیز می‌‌تواند رخ دهد.

لیفت سینه روشی است که موقعیت نوک سینه را بالاتر می‌برد و همچنین بافت آویزان سینه را بلند می‌کند و در نتیجه سینه‌ای گردتر و پرتر می‌شود. پیوند چربی به سینه شامل لیپوساکشن شکم، ران، پهلو برای برداشتن چربی است که سپس چربی پردازش شده و به سینه منتقل می‌شود. پیوند چربی می‌‌تواند حجم سینه‌‌ها را افزایش دهد و می‌‌تواند قسمت بالایی سینه را گرد کند، ناحیه ‌ای که اغلب پس از زایمان تخلیه می ‌شود. برخی از بیماران همچنین تمایل دارند که برای از بین بردن چربی ‌های ناخواسته در اطراف پشت و خط سوتین و زیر بغل، مقداری لیپوساکشن انجام دهند تا ظاهر بالاتنه را بهبود بخشند.

تزریق چربی در دوران شیردهی

بسته به درجه لیفت مورد نیاز، ۳ نوع برش برای لیفت سینه وجود دارد. برش پری آرئول برای لیفت های کوچک است و جای زخم در لبه آرئول است. برش دور برای لیفت متوسط ​​است و جای زخم در اطراف هاله نوک سینه و عمودی تا پایین سینه است. برش T معکوس برای لیفت‌های بزرگتر است و جای زخم در اطراف هاله نوک سینه، عمودی و در چین سینه است. با هر سه نوع برش، نوک پستان و آرئول به بافت زیرین سینه متصل می‌مانند و به مجاری شیر و انتهای عصبی متصل می‌‌مانند. ممکن است از دست دادن موقتی حس نوک سینه و حس ناحیه آرئول ایجاد شود، زیرا اعصاب کوچک اطراف آرئول در حال بازسازی هستند. اکثر بیماران می توانند انتظار داشته باشند که احساس نوک پستان و توانایی شیردهی را در درازمدت حفظ کنند.

حقایق و مطالعات در مورد انتقال چربی در هنگام شیردهی چیست؟

مطالعات علمی بسیار کمی به خصوص در مورد ایمنی روش‌های زیبایی در دوران شیردهی (شیردهی) انجام شده است. واضح است که نگرانی اصلی در این وضعیت، احتمال جذب مواد شیمیایی یا داروها به سیستم مادر و از آنجا به شیر مادر دفع می‌شود که می‌تواند به طور بالقوه بر رشد و تکامل نوزاد تأثیر بگذارد. مقالات مروری در جراحی پوست در سال های اخیر به طور خلاصه بیان کننده این هستند که اکثر روش‌های زیبایی برای استفاده در دوران شیردهی بی خطر هستند.

استفاده از پرکننده های پوستی که شامل تزریق چربی به نواحی مختلف مانند تزریق چربی به تزریق چربی به گونه و نواحی دیگر در دوران شیردهی نیز می‌شوند و در هنگام شیردهی بی خطر است، البته بهتر است بلافاصله بعد از زایمان صورت نگیرد. انجام این روش زیبایی تا زمانی که از نظر جسمی خوب باشید و علائم ورم پستان یا عفونت یا بیماری دیگری نداشته باشید. البته مانند هر زمان دیگری، مهم است که عمل پرکننده شما در یک کلینیک تخصصی و معتبر با دسترسی سریع به پرسنل پزشکی کاملاً آموزش دیده با پروتکل های اورژانسی انجام شود، زیرا به ندرت ممکن است عوارضی ایجاد گردد.

ادامه مطلب
هزینه تزریق چربی به لب

تزریق چربی در دوران شیردهی

اقداماتی که توزیع مجدد یا حذف چربی را ضروری می‌کند، مانند انتقال چربی یا لیپوساکشن افزایش یافته، در دوره بلافاصله پس از زایمان توصیه نمی‌شود، اگرچه به طور خاص به شیردهی آسیبی نمی‌رسانند. مطالعات ایمنی به ویژه در دوره پس از زایمان کم است و نیاز به مطالعات و بررسی‌های بیشتری می‌باشد. باید این نکته را نیز مد نظر قرار داد که افزایش ذخایر چربی به دلیل بارداری طبیعی و قابل انتظار است، و بهتر است زنان اجازه دهند وزن پس از بارداری خود را قبل از انجام عمل های زیبایی تثبیت نمایند.

تاثیر تزریق چربی سینه بر شیردهی

تزریق چربی برای مادران شیر ده

بزرگ کردن سینه یکی از رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی است، اما افسانه‌ها در مورد این عمل هنوز پابرجاست. یکی از این موارد این است که خانم‌ها بعد از انجام عمل بزرگ کردن سینه نمی‌توانند شیر بدهند. آیا می‌توان با ایمپلنت شیر ​​داد؟ چگونه این روش توانایی شما برای شیر دادن را تغییر می‌دهد؟ پاسخ سریع این است، “احتمالا، اما بستگی دارد.” اکثر زنان می‌توانند پس از بزرگ کردن سینه با موفقیت شیر ​​بدهند، اما تعداد کمی از آنها در شیردهی مشکل دارند و برخی ممکن است متوجه شوند که اصلاً نمی‌توانند شیر مادر بدهند.

اگر جراحی بزرگ کردن سینه انجام می‌دهید، چند عامل اصلی ممکن است بر توانایی شما در شیر دادن تأثیر بگذارد.

  • محل برش‌های جراحی شما در هنگام تزریق چربی در دورن شیردهی: اگر برش‌های شما در اطراف نوک سینه‌‌ها یا آرئول‌‌ها قرار دارند، می‌‌توانند باعث آسیب عصبی شوند که شیردهی را سخت‌ تر می ‌کند. اگر برش‌‌های شما نزدیک زیر بغل یا زیر سینه‌ها در چین زیر پستانی باشد، احتمال کمتری دارد که تولید شیر تحت تأثیر قرار گیرد.
  • دلیل جراحی شما: گاهی اوقات دلیل یک زن برای انجام عمل جراحی بزرگ کردن ممکن است چیزی باشد که بر توانایی او در شیردهی تأثیر می گذارد. برای مثال، اگر به دلیل نامتقارن بودن سینه‌ هایتان یا اینکه بافت سینه‌ تان اصلاً رشد نکرده بود، عمل بزرگ کردن را انجام داده‌اید، این احتمال وجود دارد که بافت سینه‌ تان کافی برای تولید شیر نباشد.
  • محل کاشت: اگر پروتز سینه شما در بالای ماهیچه های سینه ای قرار گیرد، ممکن است در تولید شیر اختلال ایجاد کند. اگر ایمپلنت های شما در زیر عضله قرار دارند، توانایی شما در شیر دادن کمتر تحت تاثیر قرار می گیرد.

در تزریق چربی به سینه معمولا اختلالی در شیردهی ایجاد نمی‌شود، به این دلیل است که برش های ایجاد شده در این روش بسیار کوچک و در حدود سه میلی متر هستند و معمولاً در زیر سینه‌ها در چین زیر پستانی قرار می‌گیرند. از آنجایی که هیچ برشی در نزدیکی ناحیه نوک پستان وجود ندارد، احساس نوک پستان تحت تاثیر قرار نمی ‌گیرد و رفلکس شیردهی نیز تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

مشاورین ما در دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق چربی سعادت آباد، زیرر نظر کلینیک ماه زر در مقاله ” تزریق چربی در دوران بارداری ” در قبال تزریق چربی در دوران بارداری نیز به سوالات شما عزیزان توضیحاتی را ارائه کده‌اند. برای دریافت مشاوره بیشتر با ما در تماس باشید.

مشاوره ۲۴ ساعته:

09127300790

در حالی که بعید است برش‌های حاصل از بزرگ کردن سینه با انتقال چربی بر توانایی شما در شیردهی تأثیر بگذارد، مشخص نیست که آیا چربی منتقل شده تأثیری دارد یا خیر. بزرگ کردن سینه با انتقال چربی روشی جدیدتر از بزرگ کردن سینه با ایمپلنت است. این بدان معنی است که اطلاعات کمتری در مورد اثرات طولانی مدت انتقال چربی به سینه‌ها وجود دارد. بنابراین هنوز مشخص نیست که آیا ممکن است توانایی یک زن برای شیر دادن را کاهش دهد یا خیر.

اکثر خانم‌ها می توانند بعد از عمل بزرگ کردن سینه از طریق انتقال چربی، شیر بدهند. البته برخی از زنان متوجه می شوند که شیر کمتری نسبت به نیاز کودک خود تولید می‌کنند. اگر نگران توانایی خود در شیردهی یا تولید شیر کافی هستید، کارهایی وجود دارد که می توانید برای بهبود توانایی خود در شیردهی انجام دهید. مهم است که با پزشک خود در مورد نگرانی ها و ایده هایی که در مورد شیردهی دارید صحبت کنید.

ادامه مطلب
مراقبت های بعد از تزریق چربی

مشاوره تزریق چربی در دوران شیردهی

روش‌های زیبایی خصوصا تزریق چربی که در دوران شیردهی انجام می‌شوند غیرممکن نیستند و بر اساس شواهد فعلی و نظر اجماع پزشکان عموماً بی ‌خطر تلقی می‌شوند. نکته مهم در مورد تزریق چربی در دوران شیردهی این است که لازم می‌باشد متقاضی زیبایی به وزن پایدار و ثابت برسد و سپس اقدام به تزریق چربی نماید، چرا که کاهش وزن پس از پیوند چربی باعث جذب چربی‌های انتقال یافته و از بین رفتن آن‌ها می شود. اگر در حال بررسی این درمان‌ها هستید، مهم است که با پزشک متخصص خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که درمان خاص برای شما مناسب است. ما همیشه پاسخگوی هرگونه سوال یا نگرانی در مورد تزریق چربی می باشیم. برای تعیین وقت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید!

1/5 - (1 امتیاز)

3 دیدگاه ‌ها

  • سلام بوتاکس چند روز بعد جواب میده

  • سلام ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیارمون گذاشتید

  • سلام اقای دکتر من از جراحی پرتز باسن میترسم بنابراین گزینه تزریق ژل را انتخاب میکنم ایا بنظر شما من ک الان لاغر هم سدم چربی هم برا این کار ندارم ژل گزینه خوبی هست ک قیمت را هم لطف کنید هیچ شماره ای از کلینیک خود نزاشتید ک بزنگیم لطفاشماره کلینیک را هم محبت کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس مستقیم( کلیک کنید)