تزریق چربی صورت چند جلسه است؟

تزریق چربی صورت چند جلسه است؟

تزریق چربی صورت چند جلسه است؟

تزریق چربی صورت چند جلسه است؟ در طی پیوند چربی صورت، چربی با لیپوساکشن از قسمتی از بدن که ناخواسته است جمع آوری می‌شود و سپس به ناحیه‌ای از صورت برای افزایش حجم یا اصلاح مشکل کانتور منتقل می‌شود. از مزایای پیوند چربی می‌توان به استفاده از بافت‌های چربی خود به جای تزریق ماده خارجی و مزیت اضافه برداشتن چربی از ناحیه ای که نمی‌خواهید با لیپوساکشن استفاده کرد.

اگر متقاضی پیوند چربی به صورت برای افزایش زیبایی و جوانسازی هستید و نمی‌دانید، تزریق چربی صورت چند جلسه است، با ما همراه باشید. همچنین برای دریافت مشاوره بیشتر در ارتباط با این روش زیبایی می‌توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

پیوند چربی به صورت

پیش از بررسی تعداد جلسات تزریق چربی صورت باید روش تزریق چربی صورت با برای شما عزیزان بیشتر تشریح کنیم. پیوند چربی به صورت شامل دو روش است که در یک روز انجام می‌شود: ابتدا برداشت چربی و سپس قرار دادن چربی در صورت، پس از سانتریفیوژ و خالص سازی سازی آن.

برای شروع، مقدار قابل توجهی از چربی با یک کانول برداشت متصل به یک سرنگ کوچک برداشته می‌شود. سپس چربی برداشت شده با دقت از طریق چهار برش کوچک ۲-۴ میلی متری با استفاده از کانول‌های نفوذی بلانت تزریق می‌شود. این تکنیک قادر است نتیجه‌ای طولانی مدت و طبیعی در هر نقطه از بدن ایجاد کند.

با این حال، روش دوم جوانسازی اخیراً آشکار شده است. چربی دارای بالاترین غلظت سلول‌های ترمیم کننده ( بنیادی ) نسبت به بافت‌های دیگر بدن است. قرار دادن چربی پر از سلول‌های بنیادی در زیر پوست آسیب دیده که در آن چربی کمی وجود دارد می‌تواند اثر ترمیم کنندگی روی پوست داشته باشد. چنین اثر ترمیم کننده ای می‌تواند آسیب‌های پوستی ناشی از افزایش سن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید را معکوس کند.

این روند معمولاً برای این روش چهار ساعت طول می‌کشد. بافت چربی شکننده باید به آرامی‌برداشت شود. سپس چربی در صورت قرار می‌گیرد تا نه تنها ظاهر زیبایی و طبیعی ایجاد کند، بلکه به این ترتیب که چربی تازه پیوند شده فرصتی برای زنده ماندن داشته باشد. این کار با تزریق چربی به لایه‌های مختلف انجام می‌شود تا هر لایه منبع خون خود را داشته باشد.

تعداد جلسات تزریق چربی

نتایج پیوند چربی چگونه است؟

نتایج این روش خاص ممکن است کمی غیر قابل پیش‌بینی باشد. دلیل آن این است که بیشتر چربی تزریق شده جذب می‌شود و به طور متوسط حدود ۴۰ درصد در جای خود باقی می‌ماند. بیماران ممکن است برای دستیابی به بهترین نتایج به بیش از یک درمان نیاز داشته باشند. هر بار که این روش تکرار می‌شود، چربی بیشتری در ناحیه تحت درمان انباشته می‌شود. این تمایل به ارائه نتایج طولانی‌تر، حتی نتایج مادام العمر دارد.

شایع‌ترین، اما نادر، عوارض تزریق چربی شامل بافت ناهموار پوست، عفونت، آبسه یا زخم است. اگر چربی به دو یا چند ناحیه تزریق شود، بیماران ممکن است دارای عدم تقارن باشند که به موجب آن چربی در نواحی مختلف ناهموار به نظر می‌رسد. درمان عوارض بسته به میزان عارضه می‌تواند از داروهای خوراکی تا مداخله جراحی متغیر باشد.

فقط مقادیر کمی در یک زمان پیوند می‌شوند زیرا سلول‌های چربی باید منبع خون خود را توسعه دهند وگرنه می‌‌میرند. برای مشاهده دقیق‌تر نتایج می‌توانید مطلب ” نتیجه نهایی تزریق چربی ” را مطالعه کنید.

کاربردهای انتقال چربی به صورت

یکی از مواردی که مشخص می‌کند ” تزریق چربی صورت چند جلسه است؟ “ کاربردهای این متد جوانسازی و زیبایی چهره است. این تکنیک پرطرفدار و جوانسازی‌کننده می‌تواند کاربردهای فراوانی از جمله موارد زیر را داشته باشد.

 • بزرگ و حجیم کردن لب
 • صاف کردن چین‌های نازولبیال
 • پر و حجیم کردن گونه‌های توخالی با تزریق چربی به گونه
 • ترمیم گود افتادگی پلک پایین
 • ترمیم پلک‌های بالایی توخالی
 • بزرگ کردن چانه
 • صاف کردن پل بینی بعد از جراحی زیبایی بینی.

با این حال، انتقال چربی جایگزین لیفت صورت، ایمپلنت چانه یا گونه یا ژنیوپلاستی نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:  ۲ روش کاربردی تزریق چربی از ران به صورت

تعداد جلسات تزریق چربی صورت

معمولا ۶۰ تا ۸۰ درصد از سلول‌های چربی از تزریق چربی در صورت، جان سالم به در می‌برند. گاهی اوقات، بیماران ۴ تا ۶ ماه پس از اولین عمل برای دومین جلسه انتقال چربی مراجعه می‌کنند تا نتایج خود را افزایش دهند. به طور کلی، برای عمل‌های صورت، معمولا یک جلسه کافی است، اگرچه برخی از افراد از روش‌های ثانویه و تکرار پیوند چربی سود می‌برند.

چند جلسه برای نتایج مطلوب لازم است؟

برای عمل‌های صورت و تزریق چربی، معمولا یک روش کافی است، اگرچه برخی از روش‌های ثانویه سود می‌برند. برای پرکردن اسکارها یا فرورفتگی‌ها یا برای نواحی بزرگ مانند سینه، ممکن است ۲ تا ۴ جلسه با فاصله حداقل ۳ ماه از یکدیگر لازم باشد.

برخی از پزشکان چربی را منجمد می‌کنند و می‌گویند می‌توانند در طی جلسات متوالی از آن استفاده کنند. متأسفانه، باید بگوییم، چربی در فرآیند انجماد زنده نمی‌ماند. پس از انجماد استفاده می‌شود، ماندگاری بیشتری نسبت به یک پرکننده معمولی ندارد.

مدت زمان هر جلسه چقدر است؟

در کنار اهمیت تعداد جلسات تزریق چربی صورت، مدت زمان هر جلسه نیز مهم است! به طور معمول، بسته به منطقه درمان و نتایج مورد نظر بیمار، ۱۵ دقیقه تا دو ساعت لازم است. با این حال، می‌توانید بلافاصله پس از انجام عمل، مطب را ترک کنید.

ما اغلب به بیماران مسکن‌های خوراکی می‌دهیم تا استرس کمتری در این روش ایجاد شود. اگر اینطور باشد، یک نفر باید همراه شما باشد تا شما را به خانه برساند. ما در کلینیک دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق چربی سعادت آباد، زیر نظر کلینیک ماه زر بهترین متدهای زیبایی چهره را در جلسات مشاوره به شما ارائه خواهیم داد. برای دریافت مشاوره بیشتر می‌توانید از طریق فرم زیر اقدام کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  میزان بقای سلول‌های چربی پیوندی چقدر است؟تغییر طبیعی در یک ساعت با تزریق چربی-تزریق چربی صورت چند جلسه است?

  همه سلول‌‌ها از فرآیند انتقال جان سالم به در نمی‌‌برند، اما معمولاً ۴۰ تا ۵۰ درصد در درازمدت باقی می‌‌مانند. این به این دلیل است که وقتی چربی را از بدن شما خارج می‌کنیم، منبع خون خود را از دست می‌دهد. هنگامی که آن را دوباره تزریق می‌کنیم، از یک تکنیک بسیار دقیق استفاده می‌کنیم تا مطمئن شویم که خون جدیدی در ناحیه جدید ایجاد می‌شود، اما همیشه مقداری از دست دادن وجود دارد.

  تجربه و مهارت پزشک و جراح موجب می‌شود که بداند چگونه سلول‌‌های چربی اضافی را برای پیش ‌بینی این کاهش اضافه نماید. با این حال، ممکن است پس از دور اول به یک جلسه تجدید نظر نیاز داشته باشید.

  در بهترین حالت، انتقال چربی می‌تواند چندین سال یا حتی یک عمر طول بکشد. اطلاعات بیشتر درباره دوام تزریق چربی را می‌توانید در مطلب ” ماندگاری تزریق چربی ” مطالعه کنید.

  هر چند وقت یکبار می‌توانید انتقال چربی به صورت انجام دهید؟

  از آنجایی که روند طبیعی پیری صورت از دست دادن حجم چربی صورت است، انتظار می‌رود بیمارانی که پس از پیوند چربی صورت بهبود خوبی داشته باشند ممکن است به یک جلسه دیگر یا چندین جلسه هر ۳-۵ سال نیاز داشته باشند.

  انتقال چربی به یک روش محبوب ‌تر برای تقویت بدن و صورت تبدیل شده است. این درمان بهتر است برای پر کردن حجم از دست رفته در نواحی مانند چشم‌ها و لب‌های صورت یا حجم دادن به سینه‌ها در عمل بزرگ کردن سینه استفاده شود. برای اطلاعات بیشتر درباره تزریق مجدد، پیشنهاد می‌کنیم مقاله ” زمان تزریق مجدد چربی در صورت ” را نیز مطالعه کنید.

  بیشتر بخوانید:  تزریق چربی برای لیفت صورت

  آیا سن ترجیحی برای بیمارانی که انتقال چربی دریافت می‌کنند وجود دارد؟

  ما در تمام سنین نتایج زیبایی دیده‌ایم. افراد ۳۰ و ۴۰ ساله اغلب سال‌ها جوان تر یا بسیار سرحال‌تر به نظر می‌رسند.

  در برخی از مراحل روند پیری، معمولاً در اواخر دهه ۵۰ و ۶۰، کاهش تورم صورت تا جایی پیش رفته است که پیوند چربی به بهترین وجه با یک روش جراحی مانند لیفت صورت یا لیفت گردن ترکیب می‌شود.

  هر بیمار متفاوت است، و بهترین رویکرد، رویکردی فردی است که اهداف و انتظارات را با نتایج قابل دستیابی، زمان استراحت و سایر گزینه‌ها در نظر می‌گیرد.

  عوامل مؤثر بر تعداد جلسات تزریق چربی صورت

  ۱. نوع پوست: نوع و حالت پوست بیمار می‌تواند بر تعداد جلسات مورد نیاز تأثیرگذار باشد. پوست‌های نازک‌تر ممکن است به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند.

  ۲. میزان چربی مورد نیاز: مقدار چربی مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب نیز از عوامل تعیین‌کننده تعداد جلسات است.

  ۳. اهداف زیبایی‌شناختی: اهداف فرد از تزریق چربی، مانند پر کردن چین و چروک‌ها یا افزایش حجم گونه‌ها، می‌تواند تعداد جلسات را تعیین کند.

  ناراحتی بعد از عمل به مدت ۱-۲ روز ادامه خواهد داشت، تا زمانی که بیشتر تورم کاهش یابد. بقیه تورم ممکن است یک هفته طول بکشد تا از بین برود. در صورت نیاز داروهای ضد درد به شما ارائه می‌کنیم. شما می‌توانید بلافاصله به فعالیت عادی ( سبک ) بازگردید، اما چهره شما هنوز عادی به نظر نمی‌رسد. بهتر است حداقل یک هفته صبر کنید تا فعالیت‌های شدیدتر را از سر بگیرید.

  در بیماران ما اسکارهای ناشی از پیوند چربی دیده نمی‌شود، اما ممکن است یک اسکار کوچک در محل لیپوساکشن وجود داشته باشد که قابل مشاهده نیست مگر اینکه شخص خیلی دقیق نگاه کند و بداند به دنبال چه چیزی باشد. پزشکان ما می‌توانند با حذف مقادیر کمی‌چربی از چندین ناحیه این مشکل را نیز از بین ببرند.

  کلام پایانی

  ما در کلینیک تخصصی دکتر لاغری با کمال میل برای شما وقت خواهیم گذاشت تا یک مشاوره حرفه‌ای، گسترده و واقع بینانه را به شما ارائه دهیم تا شرایط جسمی و خواسته‌هایتان به دقت بررسی شود و پاسخ تمامی سوالاتتان از جمله ” تزریق چربی صورت چند جلسه است؟ ” را دریابید. اکنون با ما تماس بگیرید.

  پرسش‌های متداول

  • آیا تعداد جلسات تزریق چربی دردناک است؟

  تزریق چربی معمولاً با درد کمی همراه است که با استفاده از بی‌حسی موضعی قابل کنترل است.

  • چه مدت بعد از تزریق چربی می‌توان نتایج را دید؟

  نتایج اولیه بلافاصله قابل مشاهده است، اما نتایج نهایی پس از کاهش تورم و جذب بخشی از چربی ظاهر می‌شود که معمولاً چند هفته طول می‌کشد.

  • آیا جلسات تزریق چربی برای همه مناسب است؟

  این روش برای اکثر افراد مناسب است، اما افرادی که مشکلات خونی یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند باید از انجام آن خودداری کنند.

  • آیا نیاز به دوره‌های ترمیمی وجود دارد؟

  بله، ممکن است نیاز به جلسات تکمیلی برای حفظ و بهبود نتایج وجود داشته باشد.

  • چگونه می‌توان بهترین پزشک را برای جلسات تزریق چربی پیدا کرد؟

  پیشنهاد می‌شود قبل از تصمیم‌گیری، با چندین پزشک مشورت کرده و نظرات و تجربیات دیگران را مطالعه کنید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  12 پاسخ

   1. بین ۸ تا ۱۱ میلیون تومان متغییر است. به مشکل چهره شما و میزان تزریق چربی طبیعی بستگی دارد.

  1. سلام روزتون بخیر میفرمایید تزریق فیلر چقدر ماندگاری داره؟

   1. ماندگاری تزریق فیلر بسته به انتظاری که از درمان دارید خواهد بود. برای مثال برخی از ناحیه‌ها تزریق چربی ماندگاری بیشتری دارد. برای مشاوره بیشتر لطفا تماس بگیرید.

  2. سلام آقای دکتر. این هفته برای میکرونیدلینگ صورت وقت دارید؟

  3. سلام آقای دکتر. یک جای جوش روی صورتم دارم. آیا با میکرونیدلینگ برطرف میشود؟

   1. با سلام باید معاینه بشید تا بهترین روش برای شما مشخص شود. اطلاعات تکمیلی را در وبسایت لیزر به نشانی https://drtattoo.co/ مطالعه کنید.

   1. با سلام قیمت تزریق چربی طبیعی بسته به مشکل چهره شما و میزان چربی ساکشن شده دارد. برای دریافت قیمت دقیق با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

  4. سلام آیا استفاده از پی آر پی PRP برای اهداف زیبایی به سن بستگی دارد؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق چربی صورت چند جلسه است؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  بایوفت چیست؟ بایوفت صورت بدون عوارض تزریق چربی صورت تزریق ژل روسی