کربوکسی تراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

کربوکسی تراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

کربوکسی تراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

کربوکسی تراپی چیست؟ این روزها برای جوانسازی پوست متدها و روش‌های جدیدی ابداع شده است. از بروزترین روش‌های جوانسازی پوست، روش “کربوکسی تراپی” است. این روش غیر از پوست صورت برای سایر نقاط بدن نیز قابل استفاده است. این متد جدید با تزریق مستقیم دی اکسید کربن به زیر پوست انجام می‌شود.

این روش در سراسر جهان محبوبیت زیادی دارد. چون بدن انسان به طور طبیعی دی اکسید کربن تولید می‌کند به همین خاطر تزریق این ماده کاملاً بی‌خطر است. کربوکسی تراپی نسبت به سایر روش‌های جوانسازی مانند تزریق چربی و هایفوتراپی عوارض کمتری دارد به همین خاطر بسیاری از پزشکان این روش را توصیه می‌کنند. در ادامه همراه ما باشید تا با همه چیز پیرامون کربوکسیتراپی، متد جدید جوانسازی پوست آشنا شوید.

کربوکسی تراپی چیست؟

روش درمانی کربوکسی به روشی گفته می‌شود که به نواحی از پوست که نیاز به درمان و جوانسازی دارد. مقداری دی اکسید تزریق می‌شود. دی اکسید کربن یک ماده طبیعی است که در بدن تولید می‌شود. هنگامی که این ماده بیش از حد طبیعی وارد بدن شود. بدن به طریقی به این ورود اضافه واکنش نشان می‌دهد.

هنگامی که دی اکسید کربن به یک ناحیه از بدن تزریق می‌شود. در حقیقت به نوعی به جریان گردش خون شما شوک وارد می‌شود. در این شرایط بدن تصور می‌کند دچار کمبود اکسیژن شده است. به همین دلیل مقدار اکسیژن مورد نیاز را به ناحیه‌ای که دی اکسید کربن زیاد دارد می‌فرستد.

این اکسیژن فرستاده شده به ناحیه تزریقی نه تنها خودش برای پوست مفید است، بلکه کلاژن‌سازی را نیز را تحریک و باعث افزایش آن در ناحیه تزریقی می‌شود. همانطور که همه ما می‌دانیم کلاژن در بدن انسان تولید می‌شود و از مهمترین عواملی است که از بوجود آمدن چین و چروک جلوگیری می‌کند.

ساخت کلاژن در بدن به مرور زمان و با افزایش سن کاهش می‌یابد و همین خود زمینه‌ساز بروز چین و چروک است؛ بنابراین با افزایش کلاژن‌سازی در پوست، چین و چروک‌های صورت محو می‌شود؛ و دوباره پوست به حالت اولیه خود باز می‌گردد.

معرفی بهترین روش‌های روشن کردن پوست: تیرگی پوست

روش کربوکسی تراپی چه کاربردی دارد؟

کربوکسی تراپی جز روش‌های غیرجراحی است که با استفاده از راهکاری طبیعی اقدام به رفع مشکلات پوستی در همه نقاط بدن می‌کند. ۴ مورد از مهمترین کاربردها و مزیت‌های کربوکسی تراپی به شرح زیر هستند.

 • کربوکسی تراپی مفید برای رفع تیرگی و کدری زیرچشم

این روزها از مهم‌ترین اقدامات برای رفع تیرگی و کبودی دورچشم استفاده از روش درمانی کربوکسی تراپی است. در حقیقت کمبود اکسیژن که به علل مختلفی مانند سینوزیت، کمبود آهن و بسیاری از عوامل دیگر رخ می‌دهد باعث تیرگی و کبودی دور چشم می‌شود. با این متد جدید به زیرچشم اکسیژن‌رسانی می‌شود و در عین حال با افزایش کلاژن‌سازی باعث رفع چروک و کبودی می‌شود.

 • بهترین روش برای جای جوش

یکی از بهترین درمان‌ها برای رفع جوش و جای جوش است. این متد مناسب‌ترین انتخاب برای کسانی است که از جای جوش رنج می‌برند.

 • کاهش چربی شکم و پهلو با کربوکسی تراپی

از کربوکسی تراپی برای کاهش چربی پهلو و شکم نیز استفاده می‌شود؛ اما در این روش سلول‌های چربی نابود نمی‌شوند. بلکه تنها شکسته می‌شوند و این روش، روشی دائمی برای لاغری نیست.

 • برای رفع ترک پوستی

با استفاده کربوکسی تراپی، این متد جدید، به راحتی می‌توانید از شر ترک‌های پوستی که در نتیجه لاغری و چاقی و یا زایمان بوجود آمده است خلاص شوید. این متد نه تنها برای موارد ذکر شده بلکه برای ناحیه ران، زیربغل، غبغب، مو نیز استفاده می‌شود.

 • کربوکسی تراپی برای درمان تبخال و اگزما

تبخال و اگزما از جمله مشکلات پوستی متداول هستند که بسیاری از افراد جهان با آن مواجه می‌شوند. در سال‌های اخیر، روش‌های جدیدی برای درمان این مشکلات پوستی مورد توجه قرار گرفته‌اند. یکی از این روش‌ها کربوکسی تراپی است که با استفاده از دی‌اکسید کربن گاز به عنوان عامل درمانی، تاثیرات مثبتی در بهبود وضعیت تبخال و اگزما دارد.

کربوکسی تراپی با تحریک فعالیت سلول‌های پوستی و بهبود تغذیه بافت‌های پوستی، منجر به کاهش التهاب‌ها و افزایش تولید کلاژن و الاستین می‌شود. این اثرات موثر در بهبود وضعیت تبخال و اگزما هستند. همچنین، این روش می‌تواند علائم خارش و خشکی پوست را کاهش داده و رطوبت مناسب را حفظ کند.

بیشتر بخوانید:  هایفوتراپی برای لاغری صورت

کربوکسی تراپی چطور عمل می کند؟

بدن انسان برای دفع سموم مختلف راهکارهای متفاوتی دارد یکی از مهمترین راهکارا برای رفع این سموم جذب اکسیژن و دفع منواکسیدکربن است. با رسیدن اکسیژن به سلول‌ها آن‌ها دوباره خود را بازسازی می‌کنند. این بازسازی باعث دفع سموم و جوانسازی سلول‌ها می‌شود. از جدیدترین متدهای روز برای جوانسازی پوست کربوکسی تراپی است. در این روش جوانسازی از گاز دی اکسید کربن استفاده می‌شود.

این گاز در واقع یک نوع ماده دفعی از بدن است که از طریق اکسیژن دفع می‌شود. این گاز هرجای بدن تزریق شود اکسیژن خود را به آن مکان می‌رساند و با دفع دی اکسید کربن باعث اکسیژن رسانی به آن منطقه می‌شود. به محض دریافت اکسیژن، بدن شروع به ساختن کلاژن و الاستین می‌کند و با افزایش این ۲ ماده در بدن چین و چروک و بسیاری از مشکلات پوستی برطرف می‌شود.

کلاژن از مهمترین مواد طبیعی موجود در بدن است که وجود آن باعث جوانی و شادابی پوست است و به محض کاهش این ماده در بدن که در اثر عوامل مختلف پدید می‌آید، پوست حالت شادابی و طراوات خود را از دست می‌دهد. کربوکسی تراپی در کلینیک دکتر لاغری بهترین راه برای درمان چروک‌ها و مشکلات پوستی شماست.

آیا کربوکسی تراپی عوارضی دارد؟

این روزها بیشتر افراد که به دنبال روش‌هایی برای جوانسازی دست، صورت و دیگر نواحی بدن هستند که عوارض کمتری نسبت به سایر روش‌های جوانسازی و زیبایی پوست داشته باشد. کربوکسی تراپی پوست تقریباً هیچ نوع عارضه‌ای ندارد؛ و مهمتر اینکه برای نقاط مختلف بدن قابل استفاده است. به همین دلیل بسیاری از افراد این متد جدید را انتخاب می‌کنند. در موارد بسیار نادر ممکن است پوست در محل تزریق کمی کبود شود، ولی این کبودی بعد از چند روز و یا حتی در مدت کوتاه‌تر بدون احتیاج به دارو یا درمان خاصی رفع می‌شود.

درد و قرمزی در مکان تزریق کربوکسی تراپی نیز ممکن است تا چندین روز ادامه داشته باشد ولی بیشتر اوقات تزریق از خود قرمزی برجای نمی‌گذارد. در مجموع این روش نسبت به سایر روش‌ها کم عارضه‌تر است. ولی با وجود کم عارضه بودن باز هم برای یکسری افراد مانند مادران باردار، مبتلایان به بیماری‌های خاص، آب مروارید و سایر بیماری‌های خود ایمنی ممنوع است. هرفردی قبل از انجام هرگونه کار زیبایی حتی با عوارض کم باید با پزشک متخصص در این زمینه مشورت نماید.

کربوکسی تراپی

راهنمایی‌ مهم قبل از کربوکسی تراپی

قبل از انجام جلسه کربوکسی تراپی، مهم است که توصیه‌های زیر را در نظر بگیرید.

 • مشاوره با پزشک معالج
 • بررسی مشکلات پزشکی فعلی
 • تاکید بر رعایت دستورات پزشک

تمامی این موارد در جلسه مشاوره قبل از انجام در کلینیک دکتر لاغری برای کربوکسی تراپی انجام می‌گیرد.

کربوکسی تراپی در کلینیک دکتر لاغری

یکی از مهمترین عوامل زیبایی داشتن پوستی شاداب و زیبا می‌باشد. عوامل مختلفی مانند افزایش سن، جای جوش و لک، چین و چروک بر زیبایی تاثیر بسیار بدی می‌گذارد. برای رفع چین و چروک و آثار جوش و جای جوش این روزها متدهای جدید ابداع شده است. شما می‌توانید به راحتی با مراجعه به کلینیک دکتر لاغری از این متدها استفاده کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  روش درمانی کربوکسی تراپی از جدیدترین روش‌هایی است که با تزریق دی اکسید کربن به زیر پوست و تحریک اکسیژن باعث افزیش کلاژن‌سازی و رفع چین و چروک می‌شود. پس اگر به دنبال رفع مشکلات پوستی خود هستید با مراجعه به کلینیک دکتر لاغری به راحتی می‌توانید مشکلات پوستی خود را برطرف کنید.

  قبل از انجام کربوکسی تراپی، مهم است که با پزشک معالج خود مشورت کنید. او به شما راهنمایی‌های لازم را خواهد داد و وضعیت شما را ارزیابی می‌کند.

  نتایج کربوکسی تراپی ممکن است دوام داشته باشد، اما نیاز به جلسات تکراری برای حفظ نتایج و بهبود مستمر وجود دارد.

  تعداد جلسات کربوکسی تراپی بستگی به وضعیت هر فرد دارد. پزشک شما تعداد و فواصل جلسات را مشخص خواهد کرد.

  خیر، در اکثر موارد، کربوکسی تراپی با درد یا ناراحتی قابل توجهی همراه نمی‌شود. احساساتی ملایم از فشار ممکن است احساس شود.

  3.7/5 - (3 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کربوکسی تراپی چیست و چه کاربردی دارد؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  ماندگاری بایوفت لاغری موضعی ترواسکالپ قبل و بعد تزریق ژل قبل و بعد تزریق چربی گونه