تزریق بوتاکس برای خط خنده

تزریق بوتاکس برای خط خنده

تزریق بوتاکس برای خط خنده

تزریق بوتاکس برای خط خنده؛ در طول سال‌ها، خنده و حرکات لبخند می‌تواند منجر به ایجاد چین و چروک‌های ریز و خطوط ریز در اطراف دهان و چشم شود. در حالی که راه حل‌های جراحی زیبایی برای درمان خطوط خنده در دسترس است، اما بسیاری از بیماران به دنبال جایگزین‌های غیر جراحی هستند. یکی از بهترین راه‌ حل‌های غیرجراحی در دسترس برای چنین بیمارانی تزریق بوتاکس برای خط خنده است.

چه چیزی باعث ایجاد خطوط خنده می‌شود؟

قبل از اینکه درباره تزریق بوتاکس برای خط خنده صحبت کنیم بهتر است علت ایجاد خط خنده را بدانیم!‌ خطوط ماریونت یا همان خط خنده خطوط عمودی هستند که از گوشه دهان به سمت چانه پایین می‌آیند. این خطوط با افزایش سن و کاهش سطح کلاژن در بدن ایجاد می‌ شوند. آن‌ها در طول دهه ۴۰ شما رشد می کنند، اما علائم اولیه خطوط ماریونت می تواند در دهه ۲۰ و ۳۰ زندگی شما ظاهر شود. به غیر از پیری طبیعی، سایر عواملی که باعث تشکیل اولیه خطوط ماریونت می‌شوند شامل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید، تغذیه نامناسب و استرس می‌شوند.

درمان حرفه‌ای خط خنده

تزریق بوتاکس برای خط خنده یکی از درمان‌های کلینیک دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق بوتاکس سعادت آباد می‌باشد. بوتاکس محبوب‌ترین درمان تزریقی غیرجراحی مورد تایید FDA در جهان برای کاهش خطوط خنده است. با این حال، بیماران باید توجه داشته باشند که بوتاکس بر پایه سم بوتولینوم است که یکی از قوی‌ترین مواد بیولوژیکی شناخته شده برای انسان است. اگر تزریق بوتاکس به اشتباه، به مقدار نامناسب یا در محل نامناسب انجام شود، ممکن است منجر به عوارض جانبی جدی شود.

بنابراین، انتخاب یک مطب با جراحی زیبایی تخصصی و همچنین روش‌های غیر جراحی برای صورت ایده خوبی است. یک عضله دایره ای اطراف چشم به نام orbicularis oculi که چشم‌ها را قادر می سازد محکم ببندند، می‌تواند در صورت فعالیت بیش از حد عضله باعث ایجاد خطوط خنده شود. پزشک بوتاکس را در این عضله به صورت دقیق و کنترل شده تزریق می‌کند. ممکن است بیمار به چند تزریق کوچک در هر طرف صورت نیاز داشته باشد.

قبل و بعد تزریق بوتاکس برای خط خنده

همچنین با تزریق بوتاکس در نزدیکی دهان، عضله Depressor Anguli Oris شل شده و گوشه‌های لب بلند می‌شود. با این حال، این ممکن است تنها در صورتی موثر باشد که علت خطوط خنده، افتادگی گوشه‌های دهان باشد. هنگامی که تزریق بوتاکس توسط متخصص انجام می‌شود، کل درمان را می توان در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه تکمیل کرد. به دلیل تزریق دقیق توسط متخصص، بیمار نیازی به درد یا ناراحتی قابل توجهی نخواهد داشت.

بوتاکس چگونه خطوط خنده را برطرف می‌کند؟

تزریق بوتاکس برای خط خنده چگونه باعث درمان این عارضه می‌شود؟ خندیدن و لبخند زدن در یک دوره زمانی منجر به چروک شدن پوست در همان نقطه به دلیل فرسودگی بافت زیرین می‌شود. ماهیچه‌های آن ناحیه بیش از حد فعال می‌شوند و باعث ایجاد خطوط خنده می‌شوند. خطوط خنده ممکن است در برخی موارد آشکارتر ظاهر شوند زیرا شکل صورت و اندازه عضلات صورت هر فرد متفاوت است. هنگامی که نوروتوکسین بوتولینون از طریق سوزن‌های ظریف وارد این عضلات می‌شود، باعث شل شدن آنی عضلات می شود. سطح پوست را صاف می‌کند و چین و چروک پوست دور چشم را کاهش می‌دهد.

سم بوتولینوم از تکانه های عصبی برای انتقال به عضله مورد نظر جلوگیری می‌کند. این اثر می تواند برای حدود ۳ تا ۶ ماه باقی بماند. درمان بوتاکس می تواند در آینده طبق توصیه پزشک تکرار شود. اگر در بهترین سن برای تزریق بوتاکس برای خط خنده اقدام به درمان کنید، بهترین نتیجه رت خواهید گرفت.

مشاورین ما در کلینیک دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر، برای ارائه بهترین خدمات قبل از حضور شما در کلینیک از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ مشاوره رایگان تلفنی ارائه می‌دهند. همچنین می‌توانید با تکمیل فرم زیر درخواست مشاوره خود را به ما اعلام کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  هشدار برچسب بوتاکس توسط FDA

  در حالی که FDA بوتاکس را برای کاهش زیبایی خطوط اخم و پنجه کلاغی در اطراف چشم تایید کرده است، در برچسب بوتاکس برای خط خنده نیز هشداری درج شده است. FDA می‌گوید که درمان فقط باید از یک ارائه دهنده واجد شرایط دریافت شود تا از عوارض جانبی جلوگیری شود. FDA همچنین اطمینان می‌دهد که هیچ اثر نامطلوبی از بوتاکس گزارش نشده است، زمانی که درمان توسط یک متخصص واجد شرایط و ماهر انجام شود.

  بیشتر بخوانید:  لیزر زئو چیست و چه کاربردهایی دارد؟

  نحوه تزریق بوتاکس برای خط خنده

  نحوه تزریق بوتاکس برای خط خنده به چه شکل است؟ بوتاکس یک درمان غیرجراحی است که به طور موقت عضله تزریق شده را منجمد یا ضعیف می‌کند. متخصص پوست یا جراح پلاستیک شما از یک سوزن کوچک برای تزریق این ماده به عضلات صورت زیر پوست شما استفاده می‌کند و چین و چروک‌های شما باید در عرض چند روز کمتر دیده شوند. در برخی موارد می‌توان از بوتاکس همراه با جراحی برای کاهش ظاهر لبخند لثه‌ای نیز استفاده کرد. روش بوتاکس برای خطوط لبخند معمولاً به شرح زیر است.

  • دکتر صورت شما را پاک می‌کند و آرایش را پاک می کند. او ممکن است یک کرم بی حس کننده موضعی یا یخ را روی آن ناحیه بمالند.
  • با استفاده از یک سوزن بسیار باریک، پزشک بوتاکس را مستقیماً به عضلات اطراف دهان شما تزریق می‌کند. احساس گزگز خواهید داشت.
  • پزشک باید دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی را با شما مرور کند، و شما می‌توانید هر سؤالی را بپرسید.

  در اینجا می‌توانید دکتر خوب تزریق بوتاکس در تهران را مشاهده نمایید.

  بعد از بوتاکس برای خطوط لبخند چه انتظاری باید داشت؟

  زمان نقاهت این روش به طور کلی بسیار کم است. بعد از تزریق بوتاکس برای خطوط لبخند چه چیزی باید انتظار داشت.

  • بعد از انجام این عمل می‌توانید اکثر فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید.
  • حداقل تا ۴ ساعت پس از عمل روی صورت خود دراز نکشید و آن ناحیه را لمس نکنید.
  • ۲۴ ساعت کامل قبل از ورزش یا انجام سایر فعالیت‌های سنگین صبر کنید.
  • ممکن است احساس گزگز خفیفی داشته باشید که باید در عرض چند روز فروکش کند.
  • در عرض ۳ تا ۶ روز شروع به مشاهده نتایج خواهید کرد و حداکثر نتایج حدود ۱۴ روز پس از عمل رخ می‌دهد.
  • نتایج دائمی نیستند و برای بهترین نتیجه باید هر ۳ تا ۶ ماه یکبار به درمان بوتاکس ادامه دهید.

  نتایج تزریق بوتاکس چه موقع قابل مشاهده است؟

  نتایج کامل تزریق بوتاکس معمولاً در عرض ۱۴ روز پس از درمان نشان داده می‌شود، اما اکثر بیماران در حال حاضر شروع اولیه را تنها در عرض ۳-۵ روز مشاهده می‌کنند. بسته به اینکه چقدر از بدن مراقبت می‌کنید، تزریق بوتاکس برای خط خنده می‌تواند تا ۴ ماه دوام داشته باشد.

  میزان ماندگاری بوتاکس برای خطوط خنده چقدر است؟

  بوتاکس خط خنده یک روش غیرجراحی است که برای صاف کردن چین و چروک با شل کردن موقت عضلات استفاده می‌شود. برای کاهش خطوط لبخند می‌توان این کار را در اطراف دهان انجام داد. اثرات این روش معمولاً حدود ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد.

  آیا تزریق بوتاکس خط خنده عوارض دارد؟

  بوتاکس به طور کلی با زمان کوتاهی ایمن در نظر گرفته می شود. عوارض جانبی خاصی ممکن است رخ دهد، و این روش همیشه باید توسط یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره انجام شود. عوارض جانبی ممکن است شامل موارد زیر باشد.تزریق بوتاکس خط خنده

  • سرخی
  • تورم
  • کبودی
  • درد در ناحیه دهان
  • بی حسی
  • سردرد

  اگر این عوارض در عرض ۱ هفته برطرف نشد، همیشه به پزشک مراجعه کنید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از مراجعه برای تزریق بوتاکس خط خنده، مطلب ” چه افرادی نباید بوتاکس تزریق کنند؟ ” را مطالعه کنید.

  بین بوتاکس و پرکننده‌های پوستی بهترین درمان برای خطوط خنده کدام است؟

  بوتاکس برای شل کردن ماهیچه هایی که گوشه‌های دهان را به سمت پایین می کشند مفید است، در حالی که پرکننده های پوستی روشی مناسب برای پاک کردن خطوط ماریونت هستند زیرا در حجم دادن به قسمت‌های پایینی صورت موثرتر هستند. همچنین ممکن است پزشکان ترکیب هر دو روش درمانی را برای دستیابی به بهترین نتایج توصیه کنند.

  بیشتر بخوانید:  جوانسازی دست - روش های معجزه آسا

  هزینه تزریق بوتاکس برای خطوط خنده

  تزریق بوتاکس برای خط خنده معمولاً به ازای واحد قیمت گذاری می‌شود، بنابراین هزینه درمان خطوط خنده به تعداد واحدهای تزریق شده به عضلات بستگی دارد. قیمت دقیق نیز بسته به محل کلینیک و تجربه ارائه دهنده متفاوت خواهد بود. مراقب درمان‌های بوتاکس که ارزان به نظر می‌رسند، باشید، زیرا ممکن است تکنسین از نظر پزشکی آموزش ندیده باشد.

  نکاتی برای جلوگیری از تشکیل خطوط خنده

  مانند سایر علائم پیری، چند قدم وجود دارد که می توانید برای حفظ سلامت و جوانی پوست انجام دهید. با پیروی از این نکات می‌توانید با افزایش سن از ایجاد خطوط خنده جلوگیری کنید.

  مراقبت از پوست: امروزه در میان انبوهی از محصولات مراقبت از پوست موجود در بازار، انواع بی‌شماری از کرم‌ها، ماسک‌ها و سرم‌ها وجود دارد که در حفظ درخشش جوان پوست شما معجزه می‌کنند. همیشه لیست مواد تشکیل دهنده هر محصول را بررسی کنید تا ببینید آیا شامل یک یا دو ترکیب ضد چروک مانند اسید هیالورونیک، پپتیدها، ویتامین C و نیاسینامید است یا خیر.

  اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید: اشعه ماوراء بنفش یکی از دلایل اصلی تجزیه ساختاری پوست است. بهتر است زمانی که نور خورشید شدید است، از بیرون رفتن خودداری کنید. اگر مجبورید بیرون بروید، مطمئن شوید که پوست و صورت را با کرم‌های ضد آفتاب با طیف وسیع محافظت کنید.

  حفظ وزن ثابت: نوسانات وزن مانند کاهش شدید وزن می تواند منجر به افتادگی پوست شود. از دست دادن چربی در بدن ممکن است باعث ایجاد چین و چروک در قسمت پایین صورت و شل شدن پوست شود. مانند چین و چروک و سایر علائم پیری، خطوط خنده را می توان با روش‌های زیبایی مختلف درمان کرد. لیفت صورت ( یا ریتیدکتومی ) یک درمان جراحی است که به طور دائم چین و چروک و خطوط ریز را از بین می‌برد. برای این جراحی، پزشک چربی را از ناحیه درمان برداشته و بافت‌های زیرین را به سمت بالا می‌برد تا صورت سفت شود.

  تزریق بوتاکس به خط خنده و لبخند

  با این حال، روش‌های جراحی مانند لیفت صورت خطرات بیشتری دارند. آن‌ها همچنین به زمان استراحت بیشتری نیاز دارند تا بیماران بتوانند به طور کامل بهبود یابند. خوشبختانه، تزریق‌های غیرجراحی مانند بوتاکس و پرکننده‌های پوستی نیز در پاک کردن خطوط ماریونت از روی صورت موثر هستند.

  بیشتر بخوانید:  بهترین ماسک جوانسازی صورت چیست؟

  کلام آخر

  بوتاکس برای صاف کردن چین و چروک‌ها و رفع خط خنده استفاده می‌شود و برای کاهش خطوط لبخند می‌توان از تزریق در اطراف دهان استفاده کرد. سم بوتولینوم به مقدار کم در اطراف دهان تزریق می‌شود تا ماهیچه‌ها بی حرکت و فلج شوند. این امر ظاهر چین و چروک‌ها را صاف می‌کند، زیرا خطوط خاصی که به عنوان چین و چروک پویا شناخته می شوند، اغلب در اثر حرکت مکرر عضلات ایجاد می‌شوند. اثرات این روش معمولاً حدود ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق بوتاکس برای خط خنده

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  Call Now Buttonتماس مستقیم ( کلیک کنید)