زمان خوابیدن ورم تزریق چربی چقدر است؟

مدت ورم تزریق چربی

مدت ورم تزریق چربی

تزریق چربی یکی از روش‌هایی است که برای زیبایی بدن انسان به کار می‌رود. روش‌هایی که برای زیبایی استفاده می‌شوند، بدون عارضه نیستند؛ اما این عوارض همیشگی نیستند و فقط باید به طرز صحیح از آنها نگه‌داری کرد. ورم تزریق چربی، یکی از عارضه‌هایی است که بعد از تزریق چربی به پوست صورت ایجاد می‌شود. این ورم کاملا طبیعی است؛ زیرا سیستم بدن انسان به گونه‌ای ساخته شده است که نسبت به اجسام خارجی واکنش نشان می‌دهد. به این شکل، بعد از این که سوزن برای تزریق چربی وارد پوست شد، پوست، واکنش نشان می‌دهد و ورم می‌کند. بافت چربی سبب افزایش حجم نقاط مختلف بدن می‌شود.

اگر تزریق چربی به صورت باشد، افراد با ورم صورت، مواجهه می‌شوند. این ورم طبیعی است و بعد از گذشت چند روز، از بین می‌رود. در این مقاله به شما یاد می‌دهیم که چگونه بعد از تزریق چربی، ورم آن را از بین ببرید.

آنچه باید درباره زمان خوابیدن تزریق چربی بدانید:

  • تشریح عارضه ورم تزریق چربی
  • سبک زندگی بعد از تزریق چربی
  • عوامل اثرگذار در کاهش عارضه ورم تزریق چربی در زمان درمان
  • در چه زمانی ورم پس از تزریق چربی خطرناک است؟

تشریح عارضه ورم تزریق چربی

عارضه ورم بعد از چربی، یکی از گزینه‌هایی است که افرادی که چربی تزریق می‌کنند، با آن مواجه می‌شوند. به هر گونه التهاب یا بزرگ شدن قسمتی از بدن انسان، ورم گفته می‌شود. ورم به دلایل مختلف، بروز می‌کند. بهتر است بعد از ورم نترسید؛ زیرا این عارضه، نوعی از واکنش طبیعی بدن انسان بر ضد آسیب‌های جزئی است که به بدن وارد می‌شود. در روش‌های درمان زیبایی، کبودی و ورم دو عارضه‌ای هستند که به صورت شایع و طبیعی برای بیماران به وجود می‌آیند.

اگر تزریق چربی به دست باشد، ورم دست بعد از تزریق چربی، یک عارضه شایع است و جزو عوارض تزریق چربی به شمار می‌رود و طبیعی است بعد از هر تزریقی پیش بیاید. اگر تورم در روزهای ابتدایی پس از تزریق، از بین برود، طبیعی است؛ اما اگر مدت زمان بیشتری طول بکشد، یک تورم مزمن به شمار می‌رود و تداوم آن، مشکلات بیشتر و جدی‌تری را در افراد ایجاد می‌کند.

سبک زندگی بعد از تزریق چربی

بعد از تزریق چربی، سبک زندگی خود را تغییر دهید. در این مدت، سر خود را پایین نگیرید و داروهای ضد التهاب خود را سر وقت، مصرف کنید. در مرض نور آفتاب قرار نگیرید و به سونا نروید.

بعد از تزریق چربی، سبک غذایی خود را اصلاح کنید تا علاوه بر کاهش اثرات منفی تزریق از جمله ورم و قرمزی آن، مدت زمان ورم را نیز کاهش دهید. نوشیدن مایعات در روزهای ابتدایی بعد از تزریق چربی، جای دادن مواد مغذی در رژیم غذایی و مصرف روغن‌های کنجد و زیتون به کاهش مدت زمان ورم کمک می‌کند. از رژیم‌های غذایی ناسالم بعد از تزریق چربی دوری کنید؛ زیرا اثرات تزریق چربی را کاهش می‌دهند.

عوامل اثرگذار در کاهش عارضه ورم تزریق چربی در زمان درمان

تزریق چربی بدون ورم، امکان‌پذیر نیست. ورم بعد از تزریق چربی، طبیعی است؛ اما عواملی وجود دارد که با رعایت آنها می‌توان عارضه ورم تزریق را کاهش داد. برای کاهش عارضه ورم تزریق چربی، یک هفته پیش از تزریق، با پزشک مشورت کنید و مصرف داروی مسکن یا ویتامین‌هایی که سبب افزایش تجمع مایعات در هنگام تزریق چربی می‌شود را قطع کنید. اگر سیگار می‌کشید، مصرف دخانیات را پیش از تزریق چربی کاهش دهید تا روند اکسیداسیون بدنتان بعد از تزریق چربی بهبود یابد.

یکی از عوامل اثرگذار برای کاهش عارضه ورم تزریق چربی در زمان درمان، انتخاب یک پزشک متخصص است. بی‌تردید، تزریق حرفه‌ای، استفاده از مقدار نرمال چربی برای درمان و استفاده از کانولای باکیفیت و تزریق حرفه‌ای عوارض تزریق را کاهش می‌دهد. نوع آسیب پوست و سن فرد متقاضی در کاهش یا افزایش عوارض بعد از تزریق چربی تاثیر دارد.

برای کاهش عارضه ورم چربی بهتر است برخی غذاهایی را که ناسالم هستند، مدتی کنار بگذارید و مصرف نکنید. گوش دادن به توصیه‌های پزشک، سر وقت مصرف کردن داروها و کم کردن برخی فعالیت‌های سنگین، دوری از جمع و مهمانی مواردی است که می‌تواند به شما کمک کند که عوارض بعد از تزریق چربی در بدن خود را کاهش دهید.

چه زمانی ورم پس از تزریق چربی خطرناک است؟

ورم بعد از تزریق چربی یک عارضه طبیعی است؛ اگر پزشک شما حاذق باشد و بعد از تزریق چربی نیز از پوست بدنتان به خوبی نگهداری کنید، عوارض بعد از تزریق چربی برای شما کاهش می‌یابد. در برخی موارد، ممکن است بعد از تزریق چربی، عوارض بیشتری بدن را تحت تاثیر قرار دهند؛ اما سوال این است که چه زمانی ورم بعد از تزریق چربی، خطرناک است و باید نگران عارضه بشویم؟

قرمزی و التهاب پوست و حتی گاهی خونریزی خفیف، جزو عوارض اولیه تزریق چربی به شمار می‌روند و خطری برای بدن ندارند؛ اما اگر ورم با عفونت یا خونریزی زیاد همراه شد، خطرناک است و باید به آن بی‌توجهی کنید. برای رفع این مشکل باید سریع به پزشک مراجعه کنید. پزشک بعد از معاینه، تشخیص می‌دهد که عفونت شما تا چه اندازه است و درمان را شروع می‌کند. اگر ورم شما نگران کننده نبود و پزشک تشخیص داد که آنتی‌بیوتیک‌ها عفونت شما را کاهش می‌دهند، آنتی‌بیوتک تجویز می‌کند. در صورتی که عفونت یا خونریزی شدید باشد و پزشک تشخیص دهد خطرناک است، باید عفونت از بدن و جای تزریق بدن، خارج شود. پس پزشک دست به کار می‌شود و عفونت را تخلیه می‌کند تا مشکلات بیشتری برای شما پیش نیاید.

تغییرات بیمار از نظر میزان تورم در طول هفته‌های اول و دوم

ورم بعد از تزریق چربی و مدت زمان آن به نحوه تزریق چربی بستگی دارد. برای تزریق چربی به پوست، بهتر است از یک پزشک حاذق استفاده کنید. هرچه مهارت پزشک در تزریق چربی بیشتر باشد، مدت زمان ماندگاری تزریق چربی بیشتر می‌شود. برای بهبود ورم بهتر است تقریبا یک هفته زمان در نظر بگیرید.

یکی دیگر از عواملی که سبب ازدیاد ورم پوست می‌شود، ورود مقدار زیاد چربی به پوست است. پوست و بدن هر فرد، بسته به میزان چربی که به آن تزریق شده است، برای کاهش ورم و عوارض بعد از تزریق، یک الی دو هفته زمان لازم دارید. برای کاهش و پیشگیری از عوارض بعد از تزریق، باید ابتدا پتانسیل پوست توسط پزشک ماهر سنجیده شود و سپس مقدار لازم به پوست تزریق شودبررسی پوست متقاضی پیش از تزریق، سبب می‌شود ورم و کبودی کمتری در پوست ایجاد شود و مدت زمان بهبود ورم نیز کمتر شود.

دو هفته بعد از تزریق چربی به پوست، ورم پوست از بین می‌رود. بسیار کم پیش می‌آید که ورم پوست بیشتر از دو هفته طول بکشد. اگر در مورد زمان ورم پوست، اطلاعات بیشتری لازم دارید، بهتر است پیش از تزریق چربی به پوست با پزشک خود مشورت کنید.

چه زمانی بعد از تزریق می‌توانیم تمرینات ورزشی را انجام بدهیم؟

پیش از تزریق چربی ابتدا مطالعه و سپس اقدام کنید؛ زیرا برخی ورزش‌های سنگین بعد از تزریق چربی، باید مدتی متوقف شوند. اگر ورزش‌کار هستید بلافاصله بعد از تزریق چربی، ورزش نکنید. بعد از تزریق چربی، شاید تا سه هفته، عوارض تزریق چربی برای شما پیش بیاید. در این مدت باید از انجام فعالیت‌های سنگین و تمرینات ورزشی دوری کنید. بعد از گذشت سه هفته، در هفته چهارم می‌توانید فعالیت‌های ورزشی سبک را شروع کنید. برای ورزش‌های سنگین هنوز هم زود است. اگر ورزش‌هایی مانند کشتی یا وزنه‌برداری را انجام می‌دهید بهتر است بعد از گذشت یک ماه، ورزش را آغاز کنید.

سخن آخر

تزریق چربی در تهران یکی از روش‌هایی است که برای زیبایی پوست در نظر گرفته می‌شود. بعد از تزریق چربی به پوست، جای تزریق ورم می‌کند. ورم پوست بسته به نوع پوست و میزان چربی که وارد آن می‌شود، متفاوت است. اگر پوست چند روز ورم کند، طبیعی است. زمان خوابیدن ورم بعد از تزریق چربی، یک تا دو هفته است. برای این که در هنگام تزریق چربی با مشکلات کمتری مواجه شوید، بهتر است یک پزشک حاذق یا دکتر لاغری مناسبی را انتخاب کنید. در مدت مراقبت از پوست، اگر اتفاق بدی افتاد یا با خونریزی مواجه شدید، درنگ نکنید و به پزشک خود مراجعه کنید.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

باز کردن چت
سوالی دارید؟ در واتس اپ با ما گفتگو کنید
سلام👋
چگونه می توانم کمک کنم؟
تماس مستقیم( کلیک کنید)