8060902 0912

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره 24 ساعته

چگونگی تخلیه چربی تزریق شده به صورت

تخلیه چربی تزریق شده به صورت

تخلیه چربی تزریق شده به صورت

تزریق چربی به صورت از روش های جوانسازی و عمل های زیبایی محسوب می شود که در کاهش چین و چروک صورت و زیباسازی نقش به سزایی دارد و اخیرا طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده است. گاهی فرد تصمیم به تخلیه چربی تزریق شده می گیرد، از جمله عواملی که باعث می شود که فردی اقدام به تخلیه چربی کند این است که تزریق چربی به درستی انجام نشده و باعث ناهمواری ها و برجستگی های نا هماهنگی شده است و ظاهر نامطلوبی برای فرد ایجاد کرده است. برای تخلیه چربی تزریق شده به صورت فرد باید به پزشک حرفه ای و متخصص در این زمینه مراجعه کند که عمل تخلیه به خوبی انجام شود.

ابتدا پزشک عمل تخلیه را با بی حسی موضعی شروع می کند و پس از بی حسی، پزشک ناحیه مورد نظر را برای تخلیه آماده می کند و‌ با ایجاد سوراخ های ریز اقدام به تخلیه چربی ها می کند.

لازم به ذکر است که عمل تخلیه چربی اگر توسط پزشک حاذق و حرفه ای انجام شود، میزان دردی که از عمل تخلیه چربی تجربه می کنید بسیار کم خواهد بود و‌ اگر تخلیه چربی در ناحیه ای باشد که دارای پوست نازکی است عمل دردناک تر خواهد بود.

تخلیه چربی تزریق شده به صورت

تزریق چربی به صورت چطور انجام می شود؟

سلول های چربی بدن به عنوان ماده پر کننده بسیار مناسبی محسوب می شوند و طبق این موضوع به راحتی می توان با استفاده از انتقال چربی چین و چروک ها و مناطقی که چربی آن تحلیل رفته است را از بین برد.

ادامه مطلب
جوانسازی دست – روش های معجزه آسا

تزریق چربی اگر توسط پزشک آموزش دیده و حرفه ای انجام شود ماندگاری تزریق چربی بالایی خواهد داشت و می تواند تاثیر طبیعی تری داشته باشد.

این تکنیک یک عمل جراحی کم تهاجمی برای انتقال چربی است، طی این روش چربی در نواحی انباشته شده برداشته می شوند و به نواحی دیگر که باعث کاهش چربی شده اند تزریق می شوند، چربی ها از نواحی مثل شکم، ران ها، اطراف باسن و پهلو برداشته می شوند و به نواحی دیگری مثل پیشانی، اطراف چشم، گونه، خط لب و خط خنده تزریق می شوند.

تزریق چربی به صورت طی چند مرحله انجام خواهد شد که در ادامه مطلب به اختصار این مراحل را توضیح خواهیم داد:

 1. چربی از قسمت هایی از بدن که دارای چربی زیادی هستند استخراج می شوند.
 2. آماده سازی و خالص سازی تزریق چربی به دست آمده از طریق سانتریفیوژ
 3. تزریق چربی به قسمت های مورد نظر در صورت.

آیا تخلیه چربی از صورت دردناک است؟

برخی افراد برای تخلیه چربی از صورت نگران درد ناشی از این عمل هستند، عوامل زیادی بر ایجاد درد ناشی از تخلیه تاثیر دارند، این عوامل عبارت اند از:

 • میزان حجم چربی که قرار است از صورت تخلیه گردد.
 • تخصص و مهارت پزشک برای انجام عمل تخلیه چربی.
 • روش مورد استفاده برای عمل تخلیه چربی.
 • ناحیه مورد نظر برای تخلیه (در مناطقی که پوست نازک تر است عمل تخلیه دردناک تر خواهد بود.)
 • انجام مراقبت های قبل از عمل مثل ترک دخانیات و مشروبات الکلی و…
 • استفاده کردن از بی حسی موضعی

تخلیه چربی های تزریق شده به صورت چه خطراتی را دارد؟

عمل تخلیه چربی از صورت ممکن است برای فرد خطرات و‌ عواقب بدی را به همراه داشته باشد، خطرات و مشکلات ناشی از تخلیه چربی تزریق شده به صورت عبارت اند از:

 • اگر پزشکی که برای تخلیه چربی تزریق شده به او مراجعه می کنید، دارای مهارت کافی نباشد، عمل تخلیه ممکن است موجب آسیب دیدن بافت ها و یا پاره شدن مویرگ های خونی آن منطقه شود که این عمل عوارض بسیار بدی را به همراه خواهد داشت.
 • اگر در عمل تخلیه تزریق چربی، تجهیزات و ابزارات پزشکی که مورد استفاده قرار می گیرد استریل و تمیز نباشد موجب عفونت در آن ناحیه می شود.
 • انجام مراقبت های پس از عمل تخلیه چربی تزریق شده بسیار مهم است و اگر به درستی انجام نشود ممکن است موجب ایجاد مشکلاتی مثل عفونت، خونریزی، تورمات و التهابات شدیدی شود.
 • از جمله خطرات تخلیه چربی تزریق شده می توان به این موارد اشاره کرد: پارگی مویرگ های بدن در حین تخلیه، خونریزی در محل تخلیه چربی تزریق شده و…
ادامه مطلب
شارژ تزریق چربی

مراقبت های پس از عمل تخلیه چربی

عمل تزریق چربی جز عمل های زیبایی کم خطر محسوب می شود اما گاهی افراد با مراجعه به پزشک های نا معتبر و غیر متخصص اقدام به تزریق چربی می کنند که ممکن است دچار مشکلات و عوارض تزریق چربی شوند و تصمیم بگیرند که چربی تزریق شده را تخلیه کنند، تخلیه چربی نیز همانند تزریق چربی دارای نکاتی است که باید پس از انجام عمل به آن ها توجه کرد و مراقبت ها را انجام داد تا ظاهر طبیعی خود را بدست آورید.

در ادامه به شرح نکات و مراقبت های پس از عمل تخلیه می پردازیم:

 • پس از تخلیه چربی به آبرسانی بدنتان بسیار توجه داشته باشید، آبرسانی در سرعت بهبودی و التیام زخم ها موثر است.
 • در دوره پس از عمل تخلیه چربی و نقاهت سعی کنید به خوبی استراحت داشته باشید.
 • آنتی بیوتیک ها و مسکن هایی که پزشک برای پس از عمل تخلیه برای شما تجویز می کند را به صورت منظم مصرف کنید، زیرا در جلوگیری از عفونت ها موثر عمل می کنند.
 • سعی داشته باشید مواد غذایی که دارای ویتامین ث و مس هستند را مصرف کنید، زیرا این ویتامین ها به دلیل تحریک کلاژن سازی باعث شادابی پوست می شوند.
 • برای رفع تورمات و کبودی ها از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • از پانسمان برای مراقبت صحیح پس از تخلیه چربی استفاده نمایید.

هزینه تخلیه چربی چقدر است؟

هزینه تخلیه چربی صورت به میزان حجم چربی که قرار است تخلیه شود بستگی دارد، هر اندازه میزان حجم چربی بیشتر باشد میزان زمان مورد نیاز برای تخلیه نیز بیشتر خواهد شد و در نتیجه هزینه نیز بالاتر می رود.

ادامه مطلب
نانوفت چیست؟

لازم به ذکر است که تزریق و تخلیه چربی جز عمل های زیبایی است و بیمه هزینه این عمل جراحی را عهده دار نمی شود، بنابراین هزینه های آن آزاد حساب خواهد شد.

برخی از عوامل که بر هزینه تخلیه چربی تاثیر گذار هستند عبارت اند از:

 • کلینک مورد نظر برای انجام عمل تخلیه.
 • هزینه و مبلغ ویزیت
 • دستمزد پزشک بابت عمل تخلیه

جمع بندی

تزریق چربی به صورت باید به گونه ای باشد که باعث ایجاد ناهماهنگی و نا همواری در صورت فرد نشود، اما گاهی ممکن است به دلایلی این عمل نتیجه ای غیر مطلوب را برای فرد به همراه داشته باشد و فرد مجبور به تخلیه چربی ها شود.

هنگام تخلیه چربی نیز باید مواردی را رعایت کرد تا عوارضی نداشته باشد و صورت به حالت طبیعی خودش باز گردد.

برای عمل تزریق چربی به بهترین کلینیک تزریق چربی در تهران مراجعه کنید تا مجبور به عمل تخلیه نشوید و عوارض تزریق چربی را به صورت چشمگیری کاهش دهید.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس مستقیم( کلیک کنید)