انواع نخ لیفت بینی کدام است؟

انواع نخ لیفت بینی کدام است؟

انواع نخ لیفت بینی کدام است؟

انواع نخ لیفت بینی کدام است؟ رویاهای شما برای داشتن پل بینی بلندتر و صاف‌تر و نوک بینی سربالاتر اکنون می‌تواند بدون جراحی برآورده شود. با بینی صاف و ناهموار خداحافظی کنید و با درمان جایگزین لیفت نخ بینی ما در کلینیک دکتر لاغری از بینی صاف‌تر و مشخص‌تر لذت ببرید. در این محتوا شما را برای آشنایی بیشتر با این تکنیک، با انواع نخ لیفت بینی آشنا می‌سازیم، با ما همراه باشید.

لیفت با نخ بینی چیست؟

انواع نخ لیفت بینی کدام‌اند؟ ابتدا باید درباره مسائل مهمی نظیر لیفت با نخ برای چه سنی مناسب است؟ نیز صحبت کنیم! لیفت با نخ بینی یک درمان غیرجراحی و کم تهاجمی‌برای تقویت بینی است که در جهان به عنوان جایگزینی مطمئن برای سایر درمان‌های بزرگ کردن بینی مانند پرکننده‌های بینی و جراحی زیبایی بینی مورد توجه قرار گرفت.

لیفت با نخ بینی شامل استفاده از نخ‌های جراحی زیست تخریب پذیر است که به طور خاص برای بهبود طبیعی ارتفاع و نیمرخ پل بینی و همچنین تیز کردن نوک بینی بهبود یافته است.

نخ‌های مورد استفاده در لیفت بینی با نخ مشابه مواردی است که در جراحی استفاده می‌شود و به طور ایمن با استفاده از مواد قابل جذب زیستی مانند پلی دیوکسانون (PDO) که معمولا در کلینیک تخصصی دکتر لاغری استفاده می‌شود، سنتز می‌شوند. نخ‌ها به آرامی‌و بدون خطر در طول یک دوره ۶ تا ۹ ماهه توسط بدن جذب می‌شوند و نتایج حتی طولانی تر نیز باقی می‌مانند.

لیفت با نخ بینی به روش‌های زیر بینی شما را تقویت می‌کند.

 • شکاف‌ها یا پیچ خوردگی‌های کوچک روی پل بینی را صاف می‌کند.
 • پل بینی با ظاهری بالاتر ایجاد می‌کند.
 • پل بینی را برای نیمرخ بینی صاف‌تر، صاف می‌کند.
 • نوک بینی را بالا می‌برد، برجسته و زیباتر می‌کند.
 • گشاد شدن سوراخ بینی را کاهش می‌دهد.
 • تعریف کلی بینی را برای مجموعه ای زیباتر از ویژگی‌های صورت بهبود می‌بخشد.

مزایای لیفت بینی با نخ چیست؟

لیفت بینی با نخ مزایای زیادی دارد، از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • تاثیر فوری و بهبود بینی.
 • نتایج تا یک سال ماندگاری طولانی دارند.
 • ایمن، موثر و یک جایگزین مناسب برای پرکننده بینی و رینوپلاستی است.

معایب لیفت بینی با نخ چیست؟

با وجود مزایای زیاد لیفت بینی با نخ، این تکنیک می‌تواند معایب موقتی زیر را به همراه داشته باشد.

 • بر خلاف پرکننده‌ها قابل حل نیست.
 • قادر به اصلاح قوز و یا برآمدگی روی پل بینی نیست.

انواع نخ‌های لیفت

قبل از بررسی انواع نخ لیفت بینی ابتدا در حالت کلی انواع تخ‌ها را بررسی می‌کنیم! نخ‌های مورد استفاده بر ای لیفت انواع مختلفی دارند که هر کدام از نظر ویژگی‌ها و قابلیت‌ها دارای یکسری تفاوت‌ها با یکدیگر هستند. در ادامه به معرفی هر یک از این نخ‌ها به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

۱. نخ Tightening Thread:

نخ Tightening Thread یکی از حساس‌ترین و ظریف‌ترین انواع نخ‌های لیفت است که بیشتر برای حالت دادن به قسمت‌هایی از صورت و چهره که بسیار حساس هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این نخ پروتئینی برای رفع افتادگی‌های پلک و دور چشم استفاده می‌شود. گفتنی است که از این نخ در برخی مواقع برای رفع چین و چروک‌های پوستی استفاده می‌‌شود. لازم به ذکر است که کار کردن با این نخ بسیار حساس است و تنها پزشکان حرفه‌ای می‌‌توانند با آن کار کنند.

۲. نخ بخیه‌های معلق یا نخ سیلوئت:

یکی از بهترین انواع نخ‌های لیفت که به سرعت جذب بدن می‌شود و نتایجی فوق‌العاده را حاصل می‌کند، نخ سیلوئت است. این نخ بیشتر برای ایجاد تغییر در ابرو، لبخند و اصلاح فک و بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نخ که از جنس اسید پلی لاکتیک است در ضخامت‌های مختلفی ساخته می‌شود و از قیمتی متوسط برخوردار است. گفتنی است که این نخ‌ها استریل و بهداشتی هستند و توسط بافت‌های بدن قابل تجزیه می‌‌باشند.

۳. نخ‌های خاردار یا نخ کاگ و نخ لنگری:

نخ خاردار یکی از پرطرفدارترین انواع لیفت است که از نظر ظاهری با سایر نخ‌های موجود در بازار متفاوت است. به عبارت دیگر می‌توان گفت هیچ تفاوت قابل‌توجهی بین جنس و کیفیت این نخ با سایر نخ‌های موجود وجود ندارد، اما آنچه که باعث تمایز آن نسبت‌ به سایر نخ‌های بازار شده‌ است ظاهر خاردار آن است که به بافت‌های پوستی می‌چسبد و استحکام بالاتری دار‌د. همین موضوع باعث می‌شود تا زمانی که نیاز باشد نخ لیفت چسبندگی بالایی ایجاد کند و کلاژن سازی را تحریک کنند مورد استفاده قرار گیرد. از این نخ مستحکم و مقاوم برای لیفت سینه، باسن و رفع چین‌ و چروک‌های صورت و لبخند و اصلاح فرم بینی استفاده می‌شود.

۴. نخ امبدینگ:

نخ امبدینگ یکی از مهم‌ترین نخ‌های چربی سوزی بازار است که تقریبا ۳ هفته طول می‌کشد جذب بدن شود. این نخ برای کسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌خواهند علاوه بر ایجاد تغییر در صورت از شر چربی‌های اضافی نیز خلاص شوند. گفتنی است که این روش برای چربی سوزی تمامی‌قسمت‌های بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۵. نخ‌های نرم یا معلق:

یکی از انواع نخ‌های لیفت که به دلیل نرمی‌و لطافت بالا بیشتر برای ایجاد تغییر در افرادی که پوستی نرم و حساس مورد استفاده قرار می‌‌گیرد، نخ نرم یا معلق است. گفتنی است که این نخ توانایی چندانی در کلاژن ‌سازی ندارد. به همین دلیل کمتر برای جوانسازی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. به عبارت دیگر تنها برای ایجاد تغییر در افرادی که دارای افتادگی پوستی هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بررسی انواع نخ لیفت بینی

۶. نخ‌های پیچ‌دار:

نخ پیچ‌دار یکی از انواع نخ‌های لیفت است که برای حجم‌دهی به صورت بسیار مناسبند. برخی از افراد دوست دارند علاوه بر لیفت قسمت‌های مختلفی از صورت خود را حجم دهند. در چنین شرایطی بهترین نخ لیفت، نه لیفت پیچ‌ دار است. این نخ که از چندین نخ تشکیل شده است به دور سوزن می‌پیچد و زیر پوست کشیده می‌شود تا حفره‌ها را پر کند.

۷. نخ‌های لیفت جذبی:

منظور از نخ‌های لیفت جذبی، نخ‌هایی کاملا سازگار است که در مدت زمانی کوتاه جذب بدن می‌شوند. گفتنی است که جذب این نخ توسط بدن هیچ گونه آسیبی به فرد وارد نخواهد کرد. همین موضوع باعث افزایش تقاضا برای استفاده از این لیفت شده است.

۸. نخ‌های لیفت غیرقابل جذب:

یکی دیگر از انواع نخ لیف که استفاده از آن کم‌تر توسط پزشکان دیده می‌شود، نخ لیفت غیر قابل جذب است. این نخ همان‌گونه که از نامشان نیز پیدا است با گذشت زمان جذب بدن نمی‌شود و همچنان زیر پوست باقی می‌ماند. علاقمندان پس‌ از گذشت زمان می‌توانند نخ را از پوست خود جدا کنند. گفتنی است که از این دسته نخ‌ها در موارد محدودی که نیاز به استحکام زیادی وجود دارد همچون لیفت چانه و گردن استفاده می‌شود‌.

۹. نخ‌های لیفت ترکیبی:

نخ‌های لیفت ترکیبی یکی دیگر از انواع نخ‌های لیفت هستند که هم از نخ‌های غیر قابل جذب و هم از نخ‌های قابل جذب ساخته شده‌اند. در واقع می‌توان گفت هنگام استفاده از این نخ‌ها یک قسمت به طور کامل جذب بدن می‌شود و یک قسمت دیگر برای طولانی‌ مدت زیر پوست باقی می‌ماند. افراد علاقه‌مند می‌توانند بعدها با مراجعه به پزشک این نخ را از زیر پوست خود خارج کنند.

۱۰. نخ‌های تخصصی PDO:

نخ پلی دی اکسان یکی از بهترین و پرطرفدارترین انواع نخ‌های لیفت است که در دنیای پزشکی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نخ فوق‌العاده که کاملا قابل جذب است فلامینت سنتیک ساخته شده و کوچک‌ترین عارضه‌ای برای بدن ندارد. قیمت مناسب و کیفیت بالا PDO یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت آن است.

بیشتر بخوانید:  هزینه اندولیفت چقدر است؟

مارک‌ها و انواع نخ‌های بینی چیست؟

برندهای زیادی لیفت با نخ در ایران وجود دارد که از رایج‌ترین انواع نخ لیفت بینی می‌توان به نخ بینی HIKO و نخ بینی ArtLift کره ای اشاره کرد.

بهترین نخ‌هایی که برای لیفت بینی افراد به کار می‌‌رود دو مدل زیر است.

 • نخ پلی دیوکسانون (PDO): این نخ از طول بیشتری برخوردار بوده و از نوعی پلیمر قابل تجزیه ساخته شده است. جذب این نخ حدود ۶ ماه می‌باشد.
 • نخ Poly L Lactic Acid (PLA): جذب تا ۱۲ ماه نخ پلی کاپرولاکتون (PCA): جذب تا ۲۴ ماه.
 • نخ غیر خاردار: این نخ‌ها کاملا صاف بوده و بیشتر برای افراد با پوست بینی نازک به کار می‌رود.
 • نخ خاردار: به دو صورت تک رشته ای و مارپیچی در بازار موجود می‌باشد. بافت این نوع نخ‌ها صاف بوده و بیشتر برای نواحی با پوست نازک استفاده می‌شود. این نخ‌‌ها در دو نوع تک رشته‌ای و مارپیچی هستند.
 • نخ خاردار یک جهته: یک جهت خار در این نخ‌ها وجود دارد.
 • نخ خاردار دو جهته: از مزایای نخ دو جهت خاردار می‌توان به قفل شدن سر نخ در دو طرف اشاره کرد که این مسئله سبب ثبات بیشتر نخ درون بافت پوست می‌شود. در واقع خارهای موجود در نخ از حرکت آن درون بافت جلوگیری می‌کند.

به علاوه به طور کلی، سه نوع اصلی از نخ‌های PDO وجود دارد، اما همه آنها برای لیفت با نخ بینی مناسب نیستند.

 • نخ‌های تک رشته ای (مونو). اینها صاف و نازک هستند و معمولاً به صورت سطحی در زیر پوست قرار می‌گیرند تا اثر سفت کنندگی پوست را با مقدار کمی‌کشش ایجاد کنند. اینها صاف و نازک هستند و معمولاً به صورت سطحی زیر پوست قرار می‌گیرند تا با مقدار کمی‌لیفت یک اثر سفت کننده پوست ایجاد کنند. آنها ممکن است همراه با نخ‌های دیگر برای پشتیبانی اضافی استفاده شوند، اما ایده آل ترین برای لیفت با نخ بینی نیستند.
 • رزوه‌های پیچ. اینها در یک یا دو رشته در هم تنیده در اطراف سوزن قرار می‌گیرند و برای بازگرداندن حجم به مناطق بزرگتر فرورفته پوست استفاده می‌شوند.
 • نخ‌های دندانه دار و یا خاردار. اینها دارای نوارهای کوچکی بر روی سطح خود هستند که به بافت اطراف قلاب می‌شوند تا بافت بینی را حمایت کنند، به علاوه موجب بلند کردن و تحریک بافت شده، که آنها را برای لیفت با نخ بینی ایده‌آل می‌کند.

نخ‌های بینی ArtLift نخ‌های PDO هستند که دندانه‌های اطراف سطح آن را برای حداکثر حمایت و تحریک بافت دارند. این موضوع دلیل دیگری است که چرا ما در کلینیک زیبایی و تخصصی دکتر لاغری استفاده از نخ‌های بینی ArtLift را ترجیح می‌دهیم.

 

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره بیشتر در خصوص انواع نخ لیفت بینی و همچنین سوالاتی نظیر آیا لیفت بینی با نخ دائمی است؟ از مشاورین ما مشاوره لازم را دریافت کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

   

  نخ‌های بینی PDO پس از وارد شدن به بینی به دو روش به بلند کردن، تراشیدن و کانتور کردن بینی شما کمک می‌کنند.

  از نظر مکانیکی: نخ‌ها مانند داربست به ساختار بینی شما عمل می‌کنند و به آن حمایت مکانیکی فوری می‌‌دهند و شکل و تعریف بینی شما را بهبود می‌‌بخشند.

  از نظر بیوشیمیایی: PDO (پلی دیوکسانون)، جزء کلیدی نخ‌های بینی، کاملاً زیست سازگار است و ثابت شده است که تولید کلاژن را تحریک می‌کند. بعلاوه، نخ‌های بینی خود در ساختارهای دندانه مانند یا خارهایی پوشیده شده اند که باعث افزایش کلاژن و فیبروبلاست‌های بافتی در بافت‌های اطراف می‌شوند.

  نخ‌های بینی در طی ۶ تا ۹ ماه به طور ایمن و به تدریج حل شده و جذب بدن می‌شوند. این فرآیند تولید کلاژن و فیبروبلاست‌های بافتی را در بینی شما تحریک می‌کند، که همچنان پل بینی و نوک بینی شما را بالا می‌برد تا نتایجی تا ۱ سال و گاهی ۲ سال باقی بماند.

  استفاده از نوع مناسب از انواع نخ لیفت بینی برای لیفت بینی با نخ، نتایج ایمن و ماندگار را تضمین می‌کند. نخ‌‌های پلی‌دیوکسانون (PDO) معمولاً برای لیفت نخ بینی در ایران استفاده می‌شوند، زیرا PDO تقریباً طولانی‌ترین بوده و سابقه اثبات شده‌ای دارد.

  سایر مواد نخ نسبتا جدیدتر عبارتند از پلی لاکتیک اسید (PLA) و پلیکاپرولاکتون (PCA) که ممکن است در آینده در نخ‌های بینی گنجانده شوند.

  به عنوان یک تخمین، ما از حدود ۶ تا ۱۰ نخ دندانه دار PDO برای بلند کردن پل بینی و حدود ۴ تا ۸ نخ دندان دنده PDO برای نوک بینی استفاده می‌کنیم. قاعده کلی این است که هرچه لیفت بیشتری در بینی لازم باشد، نخ‌های بیشتری مورد نیاز است. به علاوه، تعداد دقیق نخ‌ها برای لیفت با نخ بینی در نهایت به فرد و نوع نخ‌های استفاده شده بستگی دارد.

  برای مثال، تعداد به ظاهر زیاد نخ‌ها ممکن است در واقع دارای نخ‌های تک رشته‌ای بیشتری باشند (نازک‌تر و کمتر برای بلند کردن نخ بینی) و تعداد کمتری از نخ‌های دندانه دار (برای بلند کردن نخ بینی مؤثرتر).

  مهم است که بیماران این تفاوت را درک کنند و بفهمند که چه نوع و تعداد برای هر نوع نخی که در لیفت با نخ بینی استفاده می‌شود.

  نتایج لیفت بینی با نخ می‌تواند به طور متوسط ۱ سال و گاهی تا ۲ سال دوام داشته باشد. جایگزین لیفت با نخ HIKO ما می‌تواند هر ۱ تا ۲ سال یکبار یا به محض اینکه نخ‌ها کاملا جذب بدن شما شود تکرار شود. طول عمر نتایج تحت تأثیر عوامل زیادی مانند رژیم غذایی، ورزش، عادات سبک زندگی (مانند مصرف الکل یا سیگار کشیدن) و ژنتیک است.

   

  کلام پایانی

  در این مطلب به بررسی انواع نخ‌های لیفت بینی پرداختیم و گفتیم که هر یک از این نخ‌ها چه ویژگی‌هایی دارند و چرا مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. لیفت یکی از بهترین روش‌ها برای جوانسازی و تغییر حالت چهره خواهد بود به شرطی که در بهترین کلینیک‌های زیبایی توسط پزشکان خبره و کاربلد انجام گیرد. در غیر این صورت ممکن است نتیجه حاصل شده دلخواه شما نباشد.

  ما در کلینیک تخصصی دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر، نهایت تلاش خود را به کار می‌گیریم تا بهترین خدمات را به علاقه‌مندان و زیبا جویان عزیزمان ارائه کنیم. استفاده از بهترین دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی در این کلینیک باعث می‌‌شود تا نتایج حاصل شده از خدمات ارائه شده رضایت ‌بخش باشد. قبل از مراجعه حضوری برای دریافت خدمات زیبایی از کلینیک ما بهتر است، به وب سایت ما مراجعه و وقت مشاوره خود را تعیین نمایید.

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله انواع نخ لیفت بینی کدام است؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  بایوفت چیست؟ بایوفت صورت بدون عوارض تزریق چربی صورت تزریق ژل روسی