نحوه استفاده از لیزر جوانسازی تریا

جوانسازی با لیزر تریا

جوانسازی با لیزر تریا

جوانسازی با لیزر تریا؛ نحوه استفاده از لیزر جوانسازی تریا چگونه است؟ روش‌ها و تکنیک فراوانی در دنیا برای جوانسازی وجود دارند. از روش‌های غیر تهاجمی تزریق پر کننده ها تا روش‌های پر خطر جراحی، همگی جهت جوانسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با پیشرفت تکنولوژی دانشمندان به دنبال روش‌های کم تهاجمی هستند که بتوان از آن‌ها در خانه استفاده نمود. یکی از این تکنیک‌ها جوانسازی با لیزر تریا از نسل لیزهای CO2 می‌باشد. برای دانستن از نحوه جوانسازی با لیزر تریا با ما همراه باشید.

نسل لیزرهای تریا

قبل از پرداختن به جوانسازی با لیزر تریا بیاید کمی با این دستگاه آشنا شویم. لیزر فرکشنال CO2 نام تجاری یک درمان لیزری برای بازسازی پوست است که در مطب متخصص پوست یا جراح پلاستیک دریافت می‌کنید و با ایجاد سوراخ‌های ریز گرما در عمق پوست عمل می‌کند. گرما سلول‌های مرده و آسیب‌دیده پوست را از بین می‌برد و کلاژن‌سازی جدید را تحریک می‌کند، اما از آنجایی که تنها از طریق ستون‌های کوچک اتفاق می‌افتد، پوست اطراف دست نخورده باقی می‌ماند، به این معنی که دوره نقاهت آن ۱ هفته و کوتاهتر از درمان با لیزرهای CO2 قدیمی است. در گذشته لیزرهای CO2 دارای دوره درمان یک ماهه بودند که موجب می‌شد افراد زیاد تمایلی به انجام آن نداشته باشند. نسل جدید لیزر فرکشنال، لیزر جوانسازی تریا است.

لیزر جوانسازی تریا

این لیزر در کنار دستگاه‌هایی چون لیزر اسکارلت یک دستگاه دستی است که به شما امکان می‌دهد تمامی کارها را در خانه انجام دهید.  این لیزر بر اساس همان فناوری لیزرهای فرکشنال حرفه‌ای است و نوری را ارائه می‌دهد که باعث ایجاد آسیب‌های میکروسکوپی در پوست می‌شود و باعث از بین رفتن سلول‌های آسیب دیده و تولید کلاژن جدید می‌شود.

نواحی مورد استفاده با لیزر تریا

این تکنیک برای همه رنگ ‌های پوست بی‌خطر است، اما نمی‌توان آن را روی پوست‌هایی که دارای آرایش دائمی هستند یا پوست‌های خالکوبی، عفونی، سوخته یا بریده شده استفاده نمود.

نواحی مورد استفاده با لیزر تریا

سازنده تریا توصیه می‌کند که برای جوانسازی با لیزر تریا می‌توانید قسمت‌های مختلف صورت خود را با این دستگاه جوان کنید.

 • پیشانی و شقیقه‌ها
 • چانه و ناحیه اطراف دهان
 • گونه‌ها ( هر گونه منطقه جداگانه ای در نظر گرفته می‌شود )

به طور کامل از انجام جوانسازی با لیزر تریا در نواحی چشم‌ها، پلک ها و گردن خودداری کنید. همچنین می‌توانید در جهت جوانسازی نواحی چشم مقاله ” بهترین روش جوانسازی دور چشم ” را نیز مطالعه کنید. برای این منظور مشاورین ما آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند.

مشاوره 24 ساعته جوانسازی

09127300790

نتایج حاصل از درمان با لیزر تریا چیست؟

بهترین نتایج پس از یک دوره کامل ۸ هفته‌ای درمان به دست می‌آید ( پزشکان توصیه می‌کنند ۸ هفته لیزر را انجام دهید و چهار هفته استراحت کنید ). پس از پایان ۸ هفته، می‌توانید شاهد بهبودی در تغییر رنگ و خطوط ریز و چین و چروک باشید.

نحوه استفاده از لیزر جوانسازی تریا

1. آن را شارژ و فعال کنید و با مراجعه به وب سایت آن را فعال کنید. ( تا زمانی که شماره سریال شما را نداشته باشند در حالت قفل باقی می‌ماند. )

2. صورت خود را بشویید، زیرا جوانسازی با لیزر تریا برای پوست تمیز و خشک استفاده می‌شود و هر گونه آرایش باقیمانده یا ضد آفتاب می‌تواند اثرات لیزر را مسدود کند. برخلاف بسیاری از دستگاه‌های خانگی دیگر، نیازی به استفاده از ژل یا هر نوع سرم ندارید، زیرا این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی روی پوست برهنه سر بخورد.

3. تنظیمات دستگاه را انتخاب کنید. ۳ سطح قدرت برای دستگاه وجود دارد و شما با زدن دکمه در بالا، سطح مورد نظر خود را انتخاب کنید. Low یک چراغ سبز، Medium دو چراغ سبز و High سه چراغ سبز است. بهتر است در هفته اول از درجه کم شروع کنید، تا زمانی که پوستتان با لیزر سازگار شود. پس از آن، می توانید به یک سطح درمانی بالاتر بروید. هرچه بالاتر بروید سریعتر نتیجه خواهید گرفت. در درجه درمانی بالا حس سوزن سوزن شدن را درک می کنید و پس از آن پوست قرمز و خشک می‌شود.

بیشتر بخوانید:  آیا اندو آر اف عوارض دارد؟

4. لیزر را روی پوست خود حرکت دهید. نور از یک پنجره عمودی باریک در سمت بیرون می‌آید. وقتی آن را کنار می‌کشید یا روی زاویه نگه می‌دارید، به طور خودکار متوقف می‌شود. همچنین اگر لیزر را برای مدت طولانی در یک نقطه نگه دارید متوقف می‌شود. این کار فقط از آسیب رساندن به خود یا تابش نور به چشمان شما جلوگیری می‌کند. برای استفاده از این دستگاه نیازی به عینک نیست.
از نظر مکان حرکت لیزر، صورت را به چهار ناحیه تقسیم کنید و توصیه می‌‌شود که در یک ناحیه در یک زمان کار کنید تا زمانی که صدای بوق را بشنوید. در درجه Low، هر ۳۰ ثانیه یک بوق می شنوید که به شما می‌گوید سپس به منطقه بعدی بروید. پس از اتمام زمان درمان ۲ دقیقه‌ای، دستگاه به طور خودکار خاموش می‌شود. در درجه Medium یک دقیقه در هر منطقه ( چهار دقیقه زمان کل درمان ) و در درجه High دو دقیقه در هر منطقه ( ۱۰ دقیقه زمان کل درمان ) است.

5. پس از اتمام کار محصولات مراقبت از پوست خود را استفاده کنید. بسته به سطحی که استفاده می‌کنید، ممکن است پس از اتمام کار، صورت شما کمی داغ شود. قرار است این حالت ظرف 30 دقیقه از بین برود، اما می‌توانید از محصولات خنک‌کننده و آب‌رسانی استفاده کنید تا کمی آن را کاهش دهید. قرمزی، التهاب و پوسته پوسته شدن پس از مصرف طبیعی است.

مزایای جوانسازی با لیزر تریا

 • می‌توانید از آن در خانه استفاده کنید و نیازی به مراجعه به مطب نیست.
 • نسبتا سریع است ( ۲ تا ۱۰ دقیقه ).
 • پس از تنها ۲ هفته استفاده روزانه ( یک بار در روز ) شاهد بهبود قابل توجهی در بافت پوست هستی.

بیشتر بخوانید درباره: روغن جوانسازی پوست

معایب استفاده از لیزر تریا

برای مشاهده نتایج، باید هر روز به مدت ۸ هفته متوالی از آن استفاده کنید. نتایج متفاوت است. بدون راهنمایی یک پزشک، باید هنگام استفاده از این دستگاه مراقب باشید تا از آسیب رساندن به پوست یا بدتر از آن جلوگیری کنید. به عنوان مثال، اگر این دستگاه مستقیماً روی پلک‌ها استفاده شود، می‌تواند باعث کوری شود.

کاربردهای لیزر جوانساز تریا چیست؟نحوه استفاده از لیزر جوانسازی تریا

 • برطرف کننده چین و چروک
 • از بین برنده لک و کک مک
 • از بین برنده جای جوش و اسکار
 • صاف کننده پوست
 • جوانسازی دست
 • تحریک کننده ساخت کلاژن
 • سفت کننده پوست

 

آیا می توان از لیزر تریا همزمان با مواد فعال مانند گلیکولیک اسید یا رتین-A استفاده کنید؟

این کار بستگی به درجه ای دارد که از لیزر استفاده می‌کنید. اگر پوست شما قرمز، خشک و پوسته پوسته است، مالش Retin-A بلافاصله بعد از آن هیچ لطفی به شما نمی‌کند.

مشاوره جوانسازی کلینیک دکتر لاغری

کل درمان و جوانسازی با لیزر تریا بسته به سطح شدت باید از ۲ تا ۱۰ دقیقه طول بکشد. تمام نوک لیزر را صاف روی پوست خود قرار دهید و آن را به آرامی از یک طرف به سمت دیگر بلغزانید و کل ناحیه را بپوشانید. دستگاه را در حال حرکت و در تماس با پوست نگه دارید ( نور بنفش می درخشد تا نشان دهد شما آن را به درستی انجام می‌دهید ). ۳ تنظيم شدت وجود دارد و توصيه می‌شود كه از كم شروع كنيد و با عادت كردن پوستتان به ليزر قدرت را بالا ببريد. در طول درمان، ممکن است ناراحتی خفیفی مانند سوزش، خارش یا سوزش احساس کنید. چنانچه نیاز به مشاوره دارید می‌توانید از فرم مشاوره دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر نیز استفاده کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  پس از آن، ممکن است احساس گرما مشابه آفتاب سوختگی را تجربه کنید که باید ظرف چند ساعت فروکش کند. قرمزی موقت نیز شایع است و معمولاً یک شبه برطرف می شود. سایر عوارض جانبی احتمالی شامل تورم خفیف، پوسته پوسته شدن و خشکی است. همه اینها باید ظرف یک روز یا بیشتر از بین بروند. درمان مداوم ضروری است، بنابراین مهم است که پوست را هر روز، تقریباً در همان زمان، درمان کنید. پس از هشت هفته، قبل از شروع مجدد، به مدت چهار هفته استراحت کنید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله نحوه استفاده از لیزر جوانسازی تریا

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر