میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ پوست چیست؟ حدود ۵۰ سال است که به عنوان یکی از مؤثرترین روش‌های تزریق چربی و جوانسازی پوست معرفی شده و در این مدت پیشرفت چشمگیری داشته است. این روش از روش‌های باستانی الهام گرفته شده است که مصریان باستان برای حفظ سلامت پوست استفاده می‌کردند.

“میکرونیدلینگ پوست” یک روش غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست صورت است که برای افراد در هر سنی قابل استفاده است. این روش کم خطر و کم پیچیدگی دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و به دلیل تاثیرات قابل اندازه‌گیری یکی از محبوب‌ترین روش‌های جوانسازی است. کاربرد اصلی میکرونیدلینگ رفع چین و چروک و خطوط صورت است.

مقدمه‌ای بر روش میکرونیدلینگ برای جوانسازی

با توجه به اینکه این روش باعث افزایش کلاژن‌سازی و تحریک بافت‌های پوست می‌شود، باعث ترمیم بافت‌های پوست و کاهش چین و چروک و افتادگی ناشی از افزایش سن می‌شود. از این روش می‌توان برای رفع بخیه‌های ناشی از بخیه، زخم، جوش و آکنه نیز استفاده کرد. کلاژن‌های ایجاد شده در نتیجه تحریک سلولی با استفاده از میکرونیدلینگ لایه‌های آسیب دیده پوست را ترمیم می‌کنند. همچنین پس از ترمیم سوراخ‌های ایجاد شده با این روش، زخم‌ها و جای جوش‌های قدیمی تا حدودی ترمیم می‌شوند.

از روش میکرونیدلینگ پوست صورت می‌توان برای ترمیم شکستگی‌های پوستی ناشی از افزایش یا کاهش وزن و بارداری استفاده کرد. ترک‌هایی که معمولاً در اثر فشار روی پوست یا از دست دادن خاصیت ارتجاعی ایجاد می‌شوند. با کمک میکرونیدلینگ می‌توانید سوختگی را نیز برطرف کنید. این روش همچنین باعث سفت شدن منافذ پوست می‌شود که باعث بهبود تنفس پوست و جلوگیری از تجمع چربی و ناخالصی‌ها در منافذ پوست و ایجاد جوش و آکنه می‌شود.

میکرونیدلینگ پوست چیست؟

در زمان‌های قدیم، مصریان باستان پوست را با سنگ‌های ضخیم و دندانه‌دار به آرامی ماساژ می‌دادند تا لایه‌های مرده پوست را از بین ببرند. به این ترتیب مسیر تنفس و خون رسانی به لایه‌های زیرین پوست باز شد و ضایعات پوستی به تدریج برطرف شد. میکرونیدلینگ یکی از روش‌های نوین درمان آسیب‌های پوستی به ویژه جای زخم، جوش و آکنه است که از این روش الهام گرفته شده است. البته واضح است که این روش کم تهاجمی به اندازه روش زیباسازی پوست مصری شدید و دردناک نیست و با درد بسیار کمی همراه است.

میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ مخصوص انجام می‌شود. این دستگاه دارای سوزن‌های بسیار کوچک و ظریفی است که با زدن آن سوراخ‌هایی روی پوست ایجاد می‌شود. این دهانه‌ها فضایی را برای معرفی داروهای درمانی فراهم می‌کند.

میکرونیدلینگ چگونه انجام می‌شود؟

در این روش پس از آماده شدن پوست برای میکرونیدلینگ، برش‌های کوچکی در پوست ایجاد می‌شود و تولید کلاژن در لایه‌های پوست با آسیب جزئی تحریک می‌شود. برای انجام این روش، متخصص از وسیله‌ای شبیه قلم استفاده می‌کند. این دستگاه خراش‌های ریز روی لایه‌های پوست ایجاد می‌کند و پوست را التیام می‌بخشد. سوزن‌های این دستگاه به قدری کوچک است که احتمالاً پس از اتمام کار متوجه هیچ زخمی نخواهید شد. متخصص پوست قبل از شروع کار از یک ماده بی‌حس‌کننده استفاده می‌کند.

برای بیهوشی کامل باید حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید. این روش ۱۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. دانش و مهارت پزشک در این روش بسیار مهم است. متخصص باید قلم را روی پوست قرار دهد تا تمام قسمت‌ها به طور یکنواخت کلاژن تولید کنند. به همین دلیل باید با چند پزشک مشورت کنید و از گذراندن دوره آموزشی میکرونیدلینگ با مدرک اطمینان حاصل کنید. در این صورت بهترین متخصص پوست را پیدا خواهید کرد. اگر قصد دارید تا روش میکرونیدلینگ برای پاکسازی پوست صورت را آموزش ببینید نیز می‌توانید با کلینیک ما تماس بگیرید تا راهنمای شما در این مسیر باشیم.

[ مشاوره میکرونیدلینگ پوست ]

09127300790

کاربردهای میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ پوست معمولاً در موارد زیر بهترین استفاده را دارد.

ترمیم اسکارهای ناشی از آکنه، جراحی و سوختگی (جدید یا قدیمی)، رفع علائم افتادگی پوست، کاهش خطوط و چین و چروک، سفت شدن پوست شل و افتادگی و … .

  • جوانسازی و رفع چین و چروک پوست

یکی از بزرگترین علل چین و چروک و افتادگی پوست، کاهش غلظت کلاژن و الاستین است که در نتیجه ماتریکس بافت همبند که مانند سیمان سلول‌های پوست را احاطه کرده، شل و بی‌کیفیت می‌شود. در روش میکرونیدلینگ برای رفع چین و چروک با ایجاد منافذ بسیار ریز که به راحتی با چشم قابل مشاهده نیستند، سلول‌های بنیادی پوست تحریک شده و مجبور به تکثیر و تمایز می‌شوند.

با فعال شدن فرآیند ترمیم برای بازسازی منافذ تشکیل شده در سطح پوست، مقدار زیادی کلاژن تولید می‌شود که منجر به بازسازی پوست و رفع چین و چروک‌های سطحی خواهد شد. ۳ تا ۵ جلسه درمانی برای جوانسازی پوست لازم است. فاصله بین جلسات تقریباً ۶ هفته است.

  • درمان جوش و آکنه با میکرونیدلینگ

در این روش میکرونیدلینگ باعث ایجاد منافذ ریز در پوست، رگ‌های خونی جدید و فیبرهای کلاژن جدید و منظم می‌شود که اسکار آکنه را ایجاد می‌کند و با تحریک سلول‌های بنیادی در پوست، اثرات بازسازی به بهترین نحو حاصل می‌شود. این روش همراه با استفاده از فاکتورهای رشد مشتق از پلاکت، فیبروبلاست‌ها یا سلول‌های بنیادی گیاهی، نتایج شگفت انگیزی را در درمان عیوب پوستی ناشی از آکنه، آبله مرغان و سالک نشان داده است.

ادامه مطلب
8 تا از بهترین ماسک برای جوش صورت

هزینه میکرونیدلینگ چقدر است؟

هزینه این عمل به نوع و شدت آسیب بستگی دارد. علاوه بر این، هزینه کل به تعداد جلسات مورد نیاز و مدت زمان هر جلسه بستگی دارد. تعداد جلسات مشاوره قبل از عمل و هزینه آزمایش نیز بر هزینه میکرونیدلینگ تاثیر دارد.

البته نباید تاثیر محل زندگی، محل درمانگاه و دستمزد پزشک را دست کم گرفت. هزینه میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش‌های ترمیم و بازسازی پوست به میزان قابل توجهی کمتر است و عوارض جانبی نسبتاً کم و کوتاه مدت دارد. عوارض این روش پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود و نتایج آن تدریجی خواهد بود. این روش در هر سنی و برای هر نوع پوستی قابل استفاده است. علاوه بر این، می‌توان از میکرونیدلینگ برای از بین بردن آسیب‌های خفیف تا متوسط ​​پوست استفاده کرد.

ادامه مطلب
علت افتادگی پوست چیست و چگونه می‌توان آن را درمان کرد؟

عوارض میکرونیدلینگ چیست؟

قرمزی، التهاب، زخم‌های کوچک، سوزش و کبودی اولین عوارض جانبی میکرونیدلینگ است که می‌تواند افراد را آزار دهد. این عوارض در اثر نفوذ سوزن‌ها به عمق پوست ایجاد می‌شود و کاملا طبیعی است. عوارض بعد از عمل در عرض یک هفته تا ۱۰ روز پس از میکرونیدلینگ برطرف می‌شود. اگر این عوارض بیش از ده روز طول کشید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید. با این حال، به یاد داشته باشید که اگر دستورات پزشک خود را دنبال نکنید و زخم‌های کوچک را دستکاری نکنید، این عوارض طولانی می‌شوند و ممکن است اثرات آن‌ها برای مدتی باقی بماند.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ در کلینیک دکتر لاغری

میکرونیدلینگ‌صورت یک درمان مفید برای انواع پوست است که فواید و کاربردهای زیادی دارد. از مزایای آن می‌توان به تحریک رشد کلاژن و الاستین، درمان ضایعات رنگدانه و ملاسما، رفع چین و چروک و خطوط ظریف و سایر عیوب پوستی اشاره کرد؛ این در حالی است که میکرونیدلینگ بدون درد است و دوره بهبودی سریعی دارد. میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش‌های درمانی زیبایی پوست کمتر تهاجمی است. این روش در کلینیک دکتر لاغری نیز انجام می‌گیرد.

[ فرم مشاوره میکرونیدلینگ پوست ]

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

میکرونیدلینگ برای درمان ضایعات مختلف رنگدانه نیز مناسب است. جای تعجب نیست که این درمان شگفت انگیز طرفداران بی‌شماری در سراسر جهان دارد. همانطور که گفته شد دوره نقاهت میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش‌ها کوتاه‌تر است و احتمال عوارض بعدی بسیار کم است.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

Call Now Buttonتماس مستقیم ( کلیک کنید)