ویرایش

کلینیک تخصصی سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388 مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.

تماس با کلینیک تخصصی سعادت آباد

چه کسانی می‌توانند لیپوماتیک انجام دهند؟

  • خانه
  • -
  • لیپوماتیک
  • -
  • چه کسانی می‌توانند لیپوماتیک انجام دهند؟
 چه کسانی می‌توانند لیپوماتیک انجام دهند؟

تصمیم شخص برای انجام عمل لیپوماتیک کافی نیست. برای انجام این عمل، متقاضی در چندین جلسه مشاوره با پزشک شرکت می‌کند. پزشک ضمن توصیه به خودداری از انجام لیپوماتیک، متقاضی را از عوارض و خطرات احتمالی آن آگاه می‌کند. فرایند انجام آن را تشریح می‌کند و اطلاعاتی را دربارۀ مراقبت‌هایی که بعد از عمل نیاز است در اختیار متقاضی قرار می‌دهد. در صورتی که بعد از جلسه مشاوره، متقاضی در تصمیم خود راسخ باشد پزشک از متقاضی می‌خواهد آزمایش‌های خاصی را انجام دهد. پزشک بعد از دیدن نتیجه آزمایش‌ها در مورد انجام عمل لیپوماتیک تصمیم می‌گیرد.

چه افرادی نباید عمل لیپوماتیک را انجام دهند؟

لیپوماتیک برای همه متقاضیان مناسب نیست. افراد با مشخصات زیر نباید عمل لیپوماتیک انجام دهند:

1. بیماران هموفیلی

هموفیلی یک اختلال خونریزی ارثی است. فرد مبتلا به هموفیلی به علت سطح پائین یا عدم وجود پروتئین‌هایی به نام فاکتورهای انعقادی قادر به متوقف کردن روند خونریزی نیست. عمل لیپوماتیک با خونریزی همراه است. افراد هموفیلی نباید به هیچ عنوان از این روش، برای کاهش وزن و درمان چاقی استفاده کنند. حتی در افراد سالم نیز توصیه می‌شود برای اینکه در زمان انجام عمل لیپوماتیک دچار مشکل نشوند چند هفته قبل از عمل، از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین، وارفارین و … استفاده نکنند.

2. افراد با چاقی مفرط

لیپوماتیک روشی برای درمان چاقی موضعی است؛ اما افرادی که دچار چاقی مفرط و یکدست در تمام بدن هستند باید از انجام لیپوماتیک خودداری کنند. زیاده‌روی در انجام لیپوماتیک خطراتی را متوجه بیمار می‌کند. برای چنین افرادی، پزشکان برنامه غذایی همراه با ورزش را توصیه می‌کنند. این برنامه ممکن است از یک دوره چند ماهه تا یک سال و بیشتر هم ادامه یابد. در این برنامه رژیمی، وزن به صورت کلی کاهش می‌یابد. اگر بعد از کاهش وزن، هنوز بخش‌هایی از بدن دچار چاقی موضعی بودند می‌توان از عمل لیپوماتیک استفاده کرد.

چاق مفرط

3. افراد مبتلا به بیماری قلبی و حساسیت به بی‌حس کننده‌ها

در روش لیپوماتیک از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. چون از بیهوشی استفاده نمی‌شود افراد مبتلا به بیماری قلبی هم با پیش‌بینی‌های لازم می‌توانند از این روش استفاده کنند. نکته مهمی که باید این نوع بیماران مدنظر داشته باشند آلرژی به مواد بی‌حس‌کننده مانند لیدوکائین است. در صورت داشتن آلرژی نباید عمل لیپوماتیک انجام دهند. همچنین افراد مبتلا به فشارخون بالا نیز نباید از این روش استفاده کنند.

4. افراد مبتلا به بیماری‌های عفونی

در بیماری‌های عفونی مانند دیابت شدید سیستم ایمنی بدن ضعیف می‌شود. با ضعیف شدن سیستم ایمنی، روند بهبود زخم‌ها و جراحات کند می‌شود؛ کند شدن روند بهبود احتمال ایجاد عفونت در محل جراحت را بالا می‌برد. راه پیدا کردن عفونت به خون ممکن است باعث مرگ بیمار شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *