همه چیز درباره تزریق ژل خط خنده

همه چیز درباره تزریق ژل خط خنده

همه چیز درباره تزریق ژل خط خنده

خطوط خنده چیست؟ تزریق ژل به خط خنده چگونه انجام می‌شود؟ زندگی پر از دلایل برای لبخند زدن است، اما عمل لبخند زدن می‌تواند باعث ایجاد خطوط در اطراف دهان شما شود. خطوط لبخند که به عنوان خطوط خنده نیز شناخته می‌شوند، خطوط عمیقی در دو طرف نیمه پایینی صورت شما هستند که از دهان بیرون می‌آیند.
این خطوط به دلیل اعمال مکرر ماهیچه‌ای که هنگام لبخند زدن ایجاد می‌شود ظاهر می‌شوند. آنها در افراد مسن و افرادی که لاغر هستند و چربی زیادی در صورت ندارند، بیشتر مشخص می‌شوند. اگرچه برخی از مردم آنها را نشانه‌ای از زندگی پر از خنده می‌دانند، برخی دیگر احساس می‌کنند خطوط لبخند آنها باعث می‌شود پیرتر از آنچه هستند به نظر برسند.

همه چیز درباره تزریق ژل خط خنده

ما در این مقاله از سری مقالات کلینیک دکتر لاغری، بهترین مرکز تزریق ژل سعادت آباد، قصد داریم تا تمامی اطلاعات مورد نیاز برای تزریق ژل به خط خنده را برای شما بیان کنیم؛ با ما همراه باشید.

خطوط خنده از گوشه بینی شروع شده و به سمت گوشه دهان امتداد می‌یابد. خطوط عمیق خنده می‌تواند فرد را مسن‌تر نشان دهد و این به دلیل از دست دادن حجم در محفظه نازولبیال صورت اتفاق می‌افتد. در بیماران مسن‌تر، افتادگی پوست نیز موجب افتادگی گونه‌ها شود و خطوط خنده عمیق‌تری ایجاد کند.

حرکت مکرر لبخند موجب شل شدن پوست و ایجاد چین و چروک‌های دائمی است. لبخند زدن همچنین بافت آن ناحیه از صورت را فرسوده می‌سازد و خطی ایجاد می‌کند که حتی پس از پایان لبخند باقی می‌ماند. به عنوان بخشی از روند پیری، پوست چربی و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و ظاهر خطوط لبخند را بدتر می‌کند. خوشبختانه امکان کاهش ظاهر این چین‌های ناخواسته وجود دارد. تزریق ژل به خط خنده  قادر است با پر کردن پوست از داخل، ظاهر خطوط لبخند را نرم کند. این درمان با هدف صاف کردن خطوط لبخند، جوان‌تر و با طراوت به نظر می‌رسد.

با ارائه موارد زیر سعی بر آن نمودیم که همه چیز درباره تزریق ژل خط خنده را به شما عزیزان آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

چه عواملی خطوط لبخند را به وجود می آورد؟

خطوط لبخند به دلیل کاهش طبیعی حجم با افزایش سن شکل می‌گیرد. نواحی اطراف دهان و چشم‌ها در هنگام لبخند زدن بیشترین تحرک را دارند و موجب ایجاد چین و چروک می‌شوند. با گذشت زمان، این چین و چروک‌ها حتی زمانی که حالت چهره در حالت استراحت دارید، قابل توجه می‌شوند. خطوط لبخند زمانی برجسته‌تر ظاهر می‌شوند که چربی‌های صورت به عنوان بخشی از روند پیری شروع به افتادگی کنند. اگرچه خطوط خنده بخشی طبیعی از روند پیری هستند، آسیب‌های ناشی از نور خورشید و انتخاب‌های خاص سبک زندگی می‌تواند باعث شود که آنها بیشتر قابل توجه به نظر برسند.

تزریق ژل به خط خنده

آیا لازم است تزریق ژل به خط خنده داشته باشم؟

کاهش حجم اطراف خطوط خنده را قادر هستید با تزریق ژل دوباره پر‌کنید. فیلرها به طور مستقیم ناحیه را پر می‌سازند و خطوط خنده به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. بیماران مبتلا به افتادگی گونه‌ها، با تزریق ژل به خط خنده از ایجاد چین و افتادگی در بالای خط خنده جلوگیری می‌کنند. فیلرها به تنهایی ممکن است بهترین نتیجه را نداشته باشند؛ ژل‌ها حجم از دست رفته را جایگزین می‌کنند اما به سفت شدن پوست کمک نمی‌کنند. روش هایفو و لیفت با نخ نیز قادر هستند به لیفت و سفت شدن پوست اطراف گونه کمک کند.

قبل از تزریق ژل به خط خنده چه باید کرد؟ اقدامات قبل از تزریق ژل

چه افرادی برای تزریق ژل به خط خنده مناسب هستند؟

کاندیدهای درمان خط لبخند، زنان یا مردانی هستند که خطوط و چین و چروک در قسمت پایین صورت، آنها را آزار می‌دهد. اگر چین‌های پوستی عمیقی در اطراف دهان خود دارید و آرزو می‌کنید که این چین‌ها چندان برجسته نباشند، درمان خط لبخند ممکن است برای شما مناسب باشد. بیشتر بزرگسالانی که از سلامت کلی خوبی برخوردار هستند، این قابلیت را دارا هستند که تحت تزریق ژل خط خنده قرار گیرند.

بیشتر بخوانید:  چرا بعد از تزریق ژل لب نباید سیگار کشید؟

چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

خطوط خنده را با توجه به کاهش حجم می‌توان به طور موثر با ژل و فیلرها پر کرد که بلافاصله جوان‌تر به نظر برسد. مانند تمام تزریقات، احتمال کمی کبودی وجود دارد.

چه مقدار ژل نیاز دارم؟

به طور متوسط، ۱.5 الی ۲ میلی لیتر ژل برای خطوط خنده مورد نیاز است. بیماران جوان‌تر دارای کاهش حجم کمتری هستند، گاهی اوقات فقط به ۱ الی ۱.5 میلی لیتر ژل نیاز دارند. در ادامه بررسی همه چیز درباره تزریق ژل به خط خنده از ماندگاری، درد و عوارض احتمالی این روش برای شما صحبت خواهیم کرد.

پس از مطالعه این مقاله در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر درباره تزریق ژل به خط خنده می‌توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

[ مشاوره تزریق ژل به خط خنده ]

09127300790

ماندگاری فیلرها چقدر است؟

فیلرها به طور معمول ۱۲ ماه دوام دارند. انواع مختلفی از ژل‌ها برای نواحی مختلف صورت طراحی شده‌اند و با توجه به مواد فیلر، دارای ماندگاری متفاوتی هستند.

بررسی بیشتر ماندگاری ژل: ماندگاری تزریق ژل گونه

آیا فیلر به صورت کامل حل می شود؟

بیشتر فیلرها حل می‌شوند و توسط بدن به آب تجزیه می‌شوند. با این حال، مواردی هستند که قبلا در مورد فیلر‌هایی دیدیم که ماندگاری آنها بسیار بیشتر از آن چیزی است که در نظر گرفته می‌‎شد. برای این موارد، فیلر لازم است با تزریق یک حل کننده به نام هیالاز که فیلر را به آب تجزیه می کند، حل شود.

آیا تزریق ژل خط خنده دردناک است؟

بیشتر تزریقات فیلر با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و دردناک نیستند. برخی از نواحی حساس‌تر هستند، مانند لب‌ها، و ممکن است ناراحت کننده تر باشند. مهارت و دستان پزشک نیز مستقیما به میزان ناراحتی کمک می‌کند. یک پزشک با تجربه و ملایم قادر است به معنای ناراحتی بسیار کمتری در طول عمل باشد.

عوارض جانبی تزریق ژل به خط خنده چیست؟

تزریق ژل برای خط خنده

مانند تمام روش‌های پزشکی، همیشه عوارض جانبی احتمالی در طول روش‌های تزریق وجود دارد و تزریق ژل به خط خنده نیز از این مورد مستثنی نیست. شایع ترین عوارض جانبی مرتبط با تزریق، کبودی و تورم است.
کبودی و تورم زمانی اتفاق می‌افتد که یک رگ خونی بزرگ‌تر زیر پوست در حین تزریق آسیب ببیند. در صورت وجود، کبودی و تورم معمولا پس از ۴ الی ۷ روز از بین می‌رود. جدی ترین عارضه جانبی مرتبط با تزریق فیلر و تزریق ژل به خط خنده، انسداد عروق است. انسداد عروق زمانی است که فیلر مستقیما به یک رگ خونی مهم تزریق می‌شود و جریان خون را مسدود می‌کند و به طور بالقوه منجر به نکروز پوست و حتی کوری می‌شود.

در واقع، فیلر‌هایی که در هر قسمت از صورت انجام می‌شوند به طور بالقوه می‌توانند منجر به نابینایی شوند. کوری زمانی اتفاق می‌افتد که مواد فیلر از رگ خونی عبور می‌کنند و جریان خون را به عصب بینایی در چشم مسدود می‌کنند. کوری اغلب با فیلرهای بینی همراه است، زیرا رگ‌های خونی تامین کننده چشم در نزدیکی بینی قرار دارند.

نکروز پوست که مرگ سلول‌های پوست است، زمانی اتفاق می‌افتد که رگ‌های خونی تامین‌کننده ناحیه آسیب‌دیده پوست مسدود شوند. مراجعه به پزشک مجرب برای تزریق فیلر بسیار مهم است. بیش از ۹۰ درصد از عوارض فیلر در سالن‌ها یا سالن‌های زیبایی غیرقانونی رخ می‌دهد که مجاز به انجام چنین روش‌هایی نیستند.

بیشتر بخوانید:  تزریق ژل آلیکسین

فیلرهای پوستی دردناک نیستند. ممکن است هنگام تزریق فیلرها مقداری فشار در ناحیه تحت درمان احساس کنید، اما این خیلی سریع تمام می شود و دردناک نیست. اگر آستانه درد پایینی دارید، ممکن است قبل از درمان از بی حسی موضعی استفاده شود. پس از درمان هیچ بریدگی یا اسکار خطی وجود ندارد.

با وجود این موارد اگر از یک کلینیک معتبر برای تزریق ژل به خط خنده کمک بگیرید تا این درمان را با روشی اصولی پیش ببرند هیچکدام یک از این عوارض برای شما اتفاق نخواهد افتاد.

چگونه پزشکان خطر انسداد عروق را کاهش می دهند؟

 1. برای هر ناحیه، از تجهیزات و فیلر مناسب استفاده کنید.نوع سوزن و اندازه سوزن در کاهش خطر آسیب عروق و انسداد تفاوت ایجاد می‌کند.
 2. تکنیک‌های خاصی برای اطمینان از اینکه سوزن در یک رگ نیست، تزریق دقیق آهسته، و عمق تزریق همگی کمک می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که فیلر به داخل رگ تزریق نمی شود.
 3. مهمتر از همه، دانش خوب آناتومی صورت به پزشک این امکان را می دهد که مناطقی را که رگ‌های خونی اصلی در آن قرار دارند شناسایی کند. دانستن اینکه از کدام ناحیه واجب است اجتناب کرد و کدام نواحی عموما ایمن هستند به کاهش خطر تزریق ژل به رگ کمک می‌کند.

 

نحوه تزریق ژل به خط خنده چگونه است؟

خطوط لبخند با تزریق فیلرهای پوستی درمان می‌شوند. ژل مستقیما به خطوط تزریق می‌شود. فیلرها در چند نوع مختلف وجود دارند. دائمی، نیمه دائمی و غیردائمی. تاکنون، رایج‌ترین آنها غیر دائمی است، زیرا اثرات آن موقتی است و به راحتی قابل برگشت است. فیلر دائمی را فقط می‌توان با جراحی برداشت. هنگامی که ژل زیر پوست تزریق می‌شود، حجم آن را افزایش می دهد، پوست را از داخل حجیم می کند و موجب صاف شدن خطوط لبخند است.

انجام تزریق ژل به خط خنده و لبخند در کلینیک تقریبا ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد. ابتدا، یک کرم بی حس‌کننده موضعی ممکن است اعمال شود یا ممکن است در هنگام تزریق به مواد فیلر اضافه شود. سپس در امتداد خطوط لبخند در دو طرف صورت تزریق ژل‌های کوچکی صورت می‌گیرد. بعد از دریافت تزریقات، شما قادر به ترک کلینیک و انجام کار و فعالیت‌های اجتماعی خود هستید.

برخی از نتایج بلافاصله قابل مشاهده است. برخی دیگر زمانی که فیلر پوست ساخته می‌شود، یکنواخت می‌شود و در طول هفته بعد از درمان جا می‌افتد و زمان‏بر است. اثرات تزریق ژل خط خنده غیر دائمی معمولا ۶ الی ۱۲ ماه باقی می‌ماند. به تدریج، بدن ژل تزریق شده را جذب می‌کند و خطوط لبخند شما برمی‌گردد. بسیاری از مشتریان برای حفظ ظاهر جوان خود، تزریقات دوره‌ای را برنامه ریزی می‌کنند.

چگونه برای فیلر های خطوط خنده آماده شوم؟

هیچ آمادگی خاصی برای تزریق ژل به خط خنده وجود ندارد. با این حال، ممکن است به شما توصیه شود که از مصرف آسپرین یا ایبوپروفن در هفته قبل از درمان خودداری کنید، زیرا این داروها ممکن است خون را رقیق کند و خطر کبودی را افزایش دهند.

خطوط لبخند می‌تواند باعث شود که فرد پیر و یا حتی غمگین به نظر برسد. از تزریق ژل پوستی می‌توان برای نرم کردن یا پرکردن این خطوط استفاده کرد تا ظاهر پیری را بهبود بخشد و لب‌ها را در حالت استراحت شادتر نشان دهد.

آیا روش دیگری برای حجیم کردن لب‌ها وجود دارد؟ تزریق ژل لب

 

روش تزریق ژل به خط خنده

ابتدا پوست به طور کامل تمیز می‌شود و سپس کرم بی حس‌کننده برای راحت‌تر شدن درمان استفاده می‌شود. این درمان بلافاصله موثر است و به بیمار اجازه می‌دهد بلافاصله از ظاهر جدید خود لذت ببرد! برای ثبت پیشرفت شما در درمان، عکس‌های قبل و بعد از آن گرفته می‌شود.

بعد از تزریق ژل به خط خنده از چه مواردی لازم است اجتناب کرد؟

حداقل به مدت ۲۴ ساعت از ورزش شدید و مصرف الکل خودداری کنید. به مدت ۲ هفته از ماساژ صورت جدا خودداری نمایید.

تزریق ژل به خط لبخند در دکتر لاغری

همه چیز درباره تزریق ژل خنده در کلینیک دکتر لاغری را بدانید؛ در این بخش از مقاله بخشی از سوالات متداول شما درباره تزریق ژل به خط خنده را پاسخ داده‌ایم.

 • این روش چقدر طول می کشد؟

این روش تقریبا ۱۵ دقیقه طول می کشد تا تکمیل شود.

 • آیا تزریق ژل خط خنده درد دارد؟

درمان نسبتا بدون درد است. کرم بی‌حس‌کننده معمولا ۱۰ دقیقه قبل از تزریق ژل روی آن ناحیه اعمال می‌شود تا هر گونه ناراحتی کاهش یابد.

 • چقدر سریع می‌توانم اثرات درمان را ببینم؟

اثرات درمان فوری است. این به شما فرصت عالی می‌دهد تا مطمئن شوید که از درمان و نتایج آن کاملا راضی هستید.

 • شایع‌ترین عوارض جانبی چیست؟

کبودی ممکن است یکی از عوارض جانبی رایج تزریق فیلر به خط لبخند پوست باشد. این را می‌توان به راحتی با آرایش پوشاند و معمولا در ۱ الی ۲ هفته برطرف می‌شود.

بعد از تزریق ژل به خط خنده می‌توانید انتظار بهبودی فوری را داشته باشید. محصول فیلر حجم از دست رفته را به ناحیه باز می‌گرداند و پوست را لیفت و صاف می‌کند. تزریق ژل برای خطوط خنده دارای این قابلیت است که کلاژن سازی را تحریک کند و پوست شما را سالم‌تر و جوان‌تر نشان دهد. فیلر‌های پوستی ظاهری طبیعی را ایجاد می‌کنند. شما همچنان شبیه خود خواهید بود، اما نسخه‌ای جوان تر و پر جنب و جوش تر.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

11 پاسخ

 1. سلام خسته نباشید من دیروز بوتاکس زدم ولی بعد از ۱۷ ساعت رفتم حمام مشکلیه آیا….

 2. وقت بخیر. من رنگ پوستم تیره هست. میخواستم ببینم آیا لیزر فراکشنال میتونه مضر باشه یا نه؟ ممنون از پاسخگوییتون.

 3. وقتتون بخیر. من میخوام تزریق انجام بدم اما میخوام دوره نقاهتش در حد یکی دو روز باشه ..چون اصلا نمیتونم از محل کارم اجازه بگیرم..کدوم روش رو پیشنهاد می کنید برای جوانسازی پوستم؟

 4. سلام. ناحیه تزریق ژل خط اخم من کمی ورم داره. نیاز هست به پزشک مجدد مراجعه کنم؟

 5. سلام وقتتون بخیر. آیا من میتونم چربی های غبغب و زیرگردن رو با هایفو از بین ببرم؟چند جلسه لازم داره؟

 6. سلام. ببخشید می‌خواستم بپرسم بعد تزریق ژل لب‌ها هم خشک می‌شن؟ چون شنیدم خیلی اتفاق می‌افته.

 7. من چند جا رفتم بهم میگن لب روسی برای تو مناسب نیست، اما من این مدل رو دوست دارم. چی کار کنم؟

 8. من روی بینی و گونه هام لکه هست از همه روشی استفاده کرده ام نتیجه نگرفتم آیا این روش رو پیشنهاد می‌دهید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله همه چیز درباره تزریق ژل خط خنده

تلگرام دکتر لاغری

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات دکتر لاغری

اینستاگرام دکتر لاغری

کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر