تزریق ژل گونه به چه صورت است؟

تزریق ژل گونه به چه صورت است؟

تزریق ژل گونه به چه صورت است؟

نحوه تزریق ژل به گونه به چه شکل است؟ اگر نسبت به داشتن استخوان گونه‌های کم حجم خود حساس هستید، ممکن است به فکر پرکننده‌های گونه باشید که به آن‌ها پرکننده‌های پوستی نیز گفته می‌شود. این روش‌های زیبایی برای بلند کردن گونه‌های شما، حجم دادن به صورت و صاف کردن خطوط و چین و چروک‌ها طراحی شده‌اند. پرکننده‌های گونه روز به روز محبوب‌تر می‌‌شوند، اما برخی از خطرات عوارض جانبی را به همراه دارند.

در ادامه این مقاله مشاوران کلینیک دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق ژل سعادت آباد، به سوالات شما در مورد نحوه تزریق ژل به گونه و اینکه آیا پرکننده گونه برای شما مناسب است، پاسخ خواهند داد. در هر مرحله که هستید می‌توانید برای دریافت مشاوره بیشتر نیز با ما همراه باشید.

ژل‌های گونه چیست؟

پیش از اینکه بررسی کنیم تزریق ژل به گونه چگونه است؟ بیایید کمی بیشتر ژل‌های گونه را بشناسیم. فیلرهای گونه تزریقی هستند که حجم ناحیه بالا و اطراف استخوان گونه شما را افزایش می‌دهند. این کار ساختار استخوانی مشخص‌تری را فراهم می‌کند. با تزریق حجم در زیر لایه پوست، پرکننده‌های گونه می‌توانند چین و چروک‌ها و خطوط ریز را نیز صاف کنند.

بررسی انواع پرکننده

نوه پرکننده می‌تواند در نحوه تزریق ژل به گونه تاثیر گذار باشد. انواع مختلفی از مواد وجود دارد که برای استفاده در پرکننده‌های گونه تایید شده‌اند. هیالورونیک اسید (Juvederm، Restylane) و پلی لاکتیک اسید (Sculptra) دو نوع پرکننده پوستی هستند که برای استفاده در ناحیه گونه و زیر چشم توصیه می‌شوند. این نوع پرکننده‌های پوستی موقتی هستند. سایر پرکننده‌ها مانند رادیس ( هیدروکسی لاپاتیت ) نیز برای این ناحیه به‌صورت خارج از برچسب استفاده می‌شوند.

ژل‌های گونه چقدر دوام می‌آورند؟

بسته به نوع انتخابی، پرکننده‌های گونه می‌توانند بین ۶ ماه تا ۲ سال دوام داشته باشند تا اینکه نتایج دیگر قابل توجه نباشد. مواد پرکننده پوست در نهایت حل شده و در بافت پوست شما متابولیزه می‌شود. نحوه تزریق ژل به گونه در ماندگاری تزریق ژل گونه دخیل هستند.

چه کسی کاندیدای خوبی است؟

اگر شما غیرسیگاری سالم و بدون سابقه بیماری مزمن هستید، ممکن است کاندیدای پرکننده‌های گونه باشید. بر اساس دستورالعمل‌های سازمان غذا و دارو ( FDA ) منبع معتبر، شما باید از مصرف پرکننده‌های گونه خودداری کنید اگر:

 • اختلالات خونریزی دارید.
 • به ترکیبات مصنوعی مورد استفاده در پرکننده‌های پوستی حساسیت دارید.
 • باردار یا شیرده هستید.

ما در کلینیک دکتر لاغری با ارائه مشاوره‌های اولیه بهترین روش را برای تزریق ژل به گونه به شما معرفی خواهیم کرد. در مجموعه کلینیک دکتر لاغری نحوه تزریق ژل به گونه کاملا واضخ برای مراجعه کننده شرح داده خواهد شد. برای دریافت مشاوره بیشتر می‌توانید فرم زیر را تکمیل کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  تزریق ژل گونه به چه صورت است؟

  پس از مشاوره با یک پزشک که در آن جلسه در مورد قیمت تزریق ژل گونه و نتایج مورد نظر خود صحبت می‌کنید، یک قرار ملاقات برای تزریق فیلر تعیین خواهید کرد. در ادامه نیز سایر مراحل ذکر شده است.

  تزریق ژل به گونه

  • آماده سازی قبل از تزریق: اولین مرحله نحوه تزریق ژل به گونه به از مشاوره آماده سازی است. در ۲ هفته قبل از عمل، باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید.
   اگر از داروهای رقیق کننده خون با نسخه استفاده می‌کنید، در جلسه مشاوره خود به ارائه دهنده خود اطلاع دهید. آن‌ها ممکن است دستورالعمل‌های بیشتری را برای نحوه آماده شدن برای قرار ملاقات پرکننده به شما بدهند.
  • مراحل انجام تزریق ژل به گونه: برای اینکه بدانید تزریق ژل به گونه چگونه است، بیان می‌کنیم که، در طول قرار، در یک محیط استریل شده دراز می‌کشید. پزشک شما ممکن است یک بی حس کننده موضعی در محل تزریق استفاده کند یا ممکن است یک عامل بی حس کننده از قبل در خود فیلر مخلوط شده باشد. فرآیند تزریق باید ساده باشد و تنها ۲۰ دقیقه یا بیشتر طول بکشد.
   پس از تزریق، می‌توانید فوراً برخی از نتایج را مشاهده کنید. یک یا دو روز طول می‌کشد تا فیلر در موقعیت خود روی صورت شما قرار گیرد. شما می‌توانید بعد از عمل رانندگی کنید و حتی می‌توانید بلافاصله بعد از آن به محل کار یا قرارهای دیگر بازگردید.
  • بهبود: در چند روز اول پس از تزریق، باید از خوابیدن روی گونه خودداری کنید. سعی کنید رو به بالا و صاف به پشت بخوابید.
   همچنین ممکن است بخواهید تا زمانی که فیلر به طور کامل شکل خود را به خود نگرفت، یعنی ۴۸ ساعت پس از تزریق، از انجام ورزش‌های شدید خودداری کنید. از دست زدن به صورت خودداری کنید و تا حد امکان صورت خود را تمیز و خشک نگه دارید تا خطر عفونت برطرف شود.
  بیشتر بخوانید:  آیا تزریق ژل لب برای بارداری ضرر دارد؟

  فواید پرکننده گونه چیست؟

  در مقایسه با سایر گزینه‌های درمانی مانند کاشت گونه و لیفت صورت جراحی، پرکننده‌های گونه چندین مزیت آشکار دارند:

  • پرکننده‌های گونه را می‌توان در مطب جراح پلاستیک انجام داد و نیاز به بیهوشی کم یا بدون بیهوشی دارد.
  • بهبودی برای پرکننده‌های گونه سریع است و بسیاری از افراد می‌توانند بلافاصله به سر کار یا فعالیت‌های معمول خود برگردند.
  • پرکننده‌های گونه برای ماه‌ها یا سال‌ها دوام می‌آورند، اما نتیجه دائمی‌نیست، بنابراین اگر نظر خود را در مورد آنها تغییر دهید، به نتیجه نمی‌مانید.
  • پرکننده‌های گونه خطر بسیار کم عوارض جدی یا عفونت را دارند.
  • فیلرهای گونه را می‌توان پس از قرار دادن اصلاح کرد، به این معنی که می‌توانید فیلر بیشتری به محل تزریق اضافه کنید تا زمانی که به نتیجه دلخواه خود برسید.
  • پرکننده‌های گونه نسبت به جراحی پلاستیک تهاجمی‌تر هزینه کمتری دارند تا گونه‌های شما مشخص تر به نظر برسند.

  در جدول زیر می‌توانید مباحث حائز اهمیت برای نحوه تزریق ژل به گونه را نیز بررسی نمائید.

  آیا پرکننده‌های گونه ایمن هستند؟

  پرکننده گونه یک روش کم خطر و نسبتاً ساده با حداقل زمان بهبودی است. اما این بدان معنا نیست که خطر عوارض جانبی وجود ندارد. عوارض تزریق ژل گونه عبارتند از:

  • تورم
  • کبودی
  • خارش
  • سرخی

  همه پرکننده‌های پوستی خطر کمی‌برای واکنش آلرژیک یا عفونت دارند. سایر عوارض جانبی کمتر رایج عبارتند از:

  • نشت پرکننده
  • مرگ بافت به دلیل انسداد گردش خون
  • آسیب به رگ‌ها یا شریان‌های شما
  • از دست دادن بینایی

  همچنین این خطر وجود دارد که مواد تزریقی به قسمت‌های دیگر صورت شما مهاجرت کند و ظاهری برآمده یا نامتقارن ایجاد کند. اگر این اتفاق بیفتد، پزشک شما ممکن است ماده دیگری را برای حل کردن فیلر تزریق کند یا به سادگی منتظر بماند تا ماده پرکننده خود به خود متابولیزه شود. اگر از یک ارائه دهنده بدون مجوز یا بی تجربه استفاده کنید، خطر عوارض جانبی نادر بیشتر است.

  هزینه پرکننده گونه چقدر است؟

  هزینه پرکننده‌های گونه شما به این بستگی دارد که شما و پزشکتان در مورد چه نوع پرکننده پوستی تصمیم می‌گیرید و همچنین به چه مقدار از آن ماده نیاز دارید.

  • اسید هیالورونیک: طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، یک سرنگ پرکننده اسید هیالورونیک قیمت مناسبتری نسبت به سایر پر کننده‌های پوستی دارد.
  • پلی لاکتیک اسید: گزینه‌های پرکننده که ماندگاری بیشتری دارند، مانند پلی لاکتیک اسید، هزینه بیشتری دارند.
  • پیوند چربی: فیلرهای پیوندی که دائمی‌ترین شکل پرکننده‌های پوستی هستند، گران‌ترین هستند.

  پرکننده گونه یک عمل زیبایی انتخابی است. این بدان معناست که این هزینه توسط بیمه درمانی شما پوشش داده نمی‌شود.

  چگونه می‌توانم کلینیک مناسبی پیدا کنم که عمل پرکننده گونه را انجام می‌دهد؟

  اگر به فکر تهیه پرکننده گونه هستید، پیدا کردن یک کلینیک مناسب باید اولین قدم شما باشد. استفاده از یک ارائه دهنده با تخفیف یا بدون مجوز به طور قابل توجهی خطر عوارض ناشی از پرکننده‌های پوستی را افزایش می‌دهد.

  برای پیدا کردن یک جراح زیبایی مجاز در منطقه خود، می‌توانید با جستجو در پایگاه داده وب شروع کنید. پرکننده گونه یک عمل زیبایی نسبتا ساده است. نتایج می‌تواند از ۶ ماه تا ۲ سال باقی بماند. اگر می‌خواهید از نتایج خود راضی باشید، بسیار مهم است که پزشکی را پیدا کنید که در انجام تزریق‌های پرکننده پوستی مجرب و دارای مجوز باشد. خطر عوارض جدی بعد از پرکننده گونه وجود دارد، بنابراین حتماً با پزشک خود در مورد این روش صحبت کنید تا بدانید چه انتظاری دارید و چگونه از عفونت به بهترین نحو جلوگیری کنید.

  کلام پایانی

  اگر احساس می‌کنید گونه‌هایتان از روی استخوان گونه صاف شده است یا با افزایش سن گونه‌هایتان کوچک شده و گود می‌شود، تزریق ژل گونه بهترین راه برای برجسته سازی و فرم دادن به گونه‌هایتان برای بازگرداندن زیبایی است. با افزایش سن، حجم سطح چرب پوست نیز کاهش می‌یابد و باعث شل شدن و افتادگی پوست می‌شود.

  به تدریج چین و چروک‌های بیشتری در سطح پوست ظاهر می‌شود و کم کم علائم پیری ظاهر می‌شود. ژل گونه درمانی است که می‌توان از آن برای بازیابی استحکام و جوانی پوست استفاده کرد. تزریق ژل گونه برای افرادی که به دنبال چهره ای خاص هستند نیز کاربرد دارد. با تزریق ژل گونه می‌توانید گونه‌های خود را برجسته کنید که تاثیر زیادی در زیبایی و کانتورینگ شما دارد.

  تزریق ژل گونه معمولا در دسته جراحی‌های سرپایی قرار می‌گیرد و بدون بی حسی موضعی به مدت طولانی انجام می‌شود. البته تزریق ژل گونه معمولا نیاز به تزریق مکرر دارد، زیرا دائمی نیست و همیشه دوام ندارد. بزرگ کردن گونه با تزریق ژل باعث می‌شود صورت چاق‌تر به نظر برسد و پوست نرم و بدون چین و چروک به نظر برسد. تزریق ژل با حجم داده شده و قسمتی که ژل در آن تزریق می‌شود نیز حالت و شکل جوان‌تری به خود می‌گیرد.

  بیشتر بخوانید:  همه چیز درباره تزریق ژل خط خنده

  تیم تخصصی دکتر لاغری، زیر نظر کلینیک ماه زر، با بهره گیری از دانش جراحان و متخصصان برتر و با بهره‌گیری از جدیدترین دستگاه‌ها با متدهای روز در زمینه زیبایی و جوانسازی به شما کمک می‌کند تا با حفظ ظاهر طبیعی و نرمال و حفظ طراوت صورت، عیوب صورت را از بین ببرید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  11 پاسخ

  1. سلام عرض میکنم. برای برداشتن چربی از بدن از چه نوع بی‌حسی استفاده میشه؟

   1. با سلام وقتتون بخیر؛ از لیدوکائین تزریقی استفاده می شود.

  2. خیلی‌ ممنون من میخواستم از خمیر دندون استفاده کنم اما پشیمون شدم

  3. سلام به شما و همکاران کلینیک دکتر لاغری
   . میخواستم بدونم تزریق نانوفت چه مدت ماندگاری داره؟

  4. 21سالمه خط خیلی ضعیف رو پیشانی که بزور دیده میشه هزینه بوتاکسش چقدر میشه

  5. من خیلی بابت زیر چشمم رنج میبرم میشه راهکار دائمی برای گودی زیرچشم بگین

  6. سلام وقت بخیر
   ۵ روزه تزریق چربی کردم صورتم ورم کرده هر روز هم ورمش بیشتر میشه احساس سنگینی و کشیدگی داره صورتم نه میتونم درست حرف بزنم یا درست دهنم رو باز کنم چیزی بخورم صورتم افتضاح شده تو رو خدا راهنمایی کنید آیا طبیعیه ؟ درست میشه ؟ چند روز زمان میبره یا غیر طبیعیه؟؟????????

  7. سلام صورتم ککمک های زیادی داره وپوستم هم سبزه هستش چطوری ازشراین ککمک هاخلاص بشم وپوستم هم روشنتربشه ازکرمهای ساختنی هم استفاده کردم ولی دوباره پیداشدن بیشترهم شدن

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق ژل گونه به چه صورت است؟

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر