تزریق چربی برای رفع چین و چروک صورت

تزریق چربی برای رفع چین و چروک صورت؛ تزریق چربی برای رفع چین و چروک صورت تکنیکی است که امروزه طرفداران زیادی دارد و می‌تواند آثار ناشی از افزایش سن، بیماری و یا لاغری را بهبود بخشد. پیوند چربی روشی است که حجم صورت را بازیابی می‌کند تا چین و چروک‌ها یا اسکارهای فرو رفته را کاهش دهد و خطوط صورت را بهبود بخشد. این روش که به عنوان انتقال چربی نیز شناخته می‌شود، چربی را از یک قسمت بدن گرفته و به صورت تزریق می‌کند.

علت ایجاد چین و چروک

قبل از اینکه بخواهیم در ارتباط با تزریق چربی برای رفع چین و چروک صورت صحبت کنیم قصد داریم تا علت را بررسی کنیم. وقتی جوان هستید، چربی صورت شما به طور یکنواخت توزیع می‌شود و خطوط ظاهری جوان به نظر می‌رسند. زمانی که صورت شما علائم فرآیند پیری را تجربه می‌کند، ممکن است متوجه شوید که پوست شما دارای چین و چروک های خفیف، متوسط و شدید است. افزایش سن، حجم گونه‌ها و سایر نواحی صورت را نیز از بین می‌ برد و آنها را توخالی و لاغر می‌کند.

بدیهی است با گذشت زمان، لایه‌های چربی طبیعی زیرین پوست صورت از بین می‌رود. زمانی که این اتفاق می افتد، مناطقی مانند شکم و ران‌ها در حال ایجاد چربی‌های سرسخت اضافی هستند. این مرحله ای است که انتقال چربی صورت می‌تواند کمک کننده باشد. با انتقال چربی صورت، می‌توانید حجم از دست رفته صورت را بازیابی کنید و در عین حال حجم سایر نواحی بدن را کاهش دهید. به این صورت که پزشک چربی اضافی را از یک ناحیه می‌گیرد و در مناطقی از صورت که دارای چین و چروک هستند، قرار می‌دهد. آن‌ها چربی را از نواحی مانند شکم، بازوها، ران‌ها، باسن و خط دور سینه جمع آوری می‌کنند، در نتیجه این نواحی لاغرتر می‌شوند.

چرا چربی خود شما پرکننده ایده آل است؟

چین و چروک صورت شما به هر دلیلی ایجاد شده باشد، چربی خودتان بهترین پرکننده برای کمک به داشتن پوستی جوان و صاف است. در طول عمل پیوند چربی، دکتر ضرغامی در کلینیک تزریق چربی دکتر لاغری، سلول‌های چربی را از طریق لیپوساکشن از بدن شما جمع آوری می‌کند و آن‌ها را برای حذف اجزای غیر ضروری تمیز و خالص می‌کند. سپس سلول‌های چربی سالم باقی مانده با دقت و ظرافت به نواحی توخالی و چین و چروک‌های صورت تزریق می‌شوند.

قبل و بعد تزریق چربی برای رفع چیسن و چروک

مزایای پیوند چربی صورت

 • انتقال چربی خطوط ریز، چین و چروک، جای زخم و انواع دیگر فرورفتگی‌های پوستی را صاف می‌کند.
 • نواحی کم حجم مانند شقیقه‌ها، گونه‌ها و لب‌ها را افزایش می‌دهد.
 • با پیوند چربی صورت، خطر واکنش آلرژیک یا طرد شدن توسط بدن وجود ندارد، زیرا ماده مورد استفاده چربی خود بیمار است.
 • خطر عوارض بسیار کم است و تنها بیست دقیقه طول می کشد تا چربی استخراج شود. همچنین تنها بیست دقیقه طول می کشد تا چربی دوباره به صورت تزریق شود.
 • نتایج طولانی مدت، طبیعی و تقریبا دائمی برای زیباجویان که به دنبال جوان سازی پوست صورتشان هستند حاصل می‌شود.

بیشتر بخوانید درباره: مزایای تزریق چربی صورت

نتایج طبیعی با پرکننده طبیعی جهت رفع چین و چروک صورت

برخلاف سایر فیلرهای موجود در بازار، این فیلر از بافت خود شما ساخته شده و نتایج حاصل از آن را بسیار طبیعی می‌کند. هیچ ماده شیمیایی یا افزودنی خارجی وجود ندارد. اکثر بیمارانی که تحت عمل انتقال چربی صورت قرار می‌گیرند، با ناپدید شدن چین و چروک‌‌ها و بازیابی ظاهرشان، نتایج بسیار رضایت‌ بخشی را گزارش می‌‌دهند.

انتقال چربی صورت روشی است که بسیاری از افراد برای راه حل‌های ضد چروک استفاده می‌کنند که ماندگاری بیشتری نسبت به هر چیز دیگری در بازار دارند.

زاویه سازی، حجم دهی و جوانسازی صورت با تزریق چربی

 

فواید رفع چین و چروک با تزریق چربی صورتتزریق چربی برای رفع چین و چروک صورت

تزریق چربی صورت برای رفع چین و چروک چقدر تاثیر گذار است؟ کاهش حجم بخشی طبیعی از روند پیری است. با کاهش تولید کلاژن، کلاژن موجود تجزیه می شود. پوست حالتی شل و توخالی به خود می‌گیرد. کمبود حجم همچنین منجر به ایجاد شیارهای عمیق و چین و چروک در صورت می شود، به ویژه خطوطی که از گوشه های بینی تا کناره های دهان کشیده می شوند. انتقال چربی یک راه حل ایمن، طبیعی و ماندگار برای ظاهری جوان تر ارائه می دهد.

به علاوه تزریق چربی یک راه حل رایج برای اسکارهای عمیق حفره‌ای است که معمولاً ناشی از آکنه است. سلول‌های چربی را می‌توان مستقیماً به جای زخم تزریق کرد تا بافت ناهموار را پر‌کند و ظاهری صاف‌تر ایجاد کند.

اولین بخش از فرآیند انتقال چربی شامل جمع آوری سلول‌های چربی است. این به افراد مزیت بیشتری از لیپوساکشن در محل اهدا کننده، معمولاً شکم، می‌دهد. پس از آن مردان و زنان می‌توانند علاوه بر ظاهری شاداب از دور کمر باریک تر نیز لذت ببرند.

علاوه بر این، از انتقال چربی می‌توان برای کاهش ظاهر زخم‌های صورت ناشی از جراحات، تصادفات یا نقص های مادرزادی استفاده کرد. به جای انتخاب پرکننده های تزریقی که یک یا دو بار در سال نیاز به تکرار دارند، پیوند چربی باعث بهبود ماندگار در ظاهر اسکارهای صورت می‌شود.

بیشتر بخوانید:  درمان عدم تقارن در محل تزریق چربی

مراحل انجام تزریق چربی صورت برای رفع چین و چروک

اولین قدم در پیوند چربی، جمع آوری سلول های چربی از ناحیه اهدا کننده است. ناحیه اهدا کننده باید مقداری بافت چربی اضافی داشته باشد. سلول های چربی معمولا از اطراف شکم یا ران گرفته می شوند. لیپوساکشن Tumescent موثرترین روش برای جمع آوری سلول های چربی در عین حفظ یکپارچگی آنها برای انتقال است. پس از جمع آوری، سلول ها برای حذف نا خالصی ها پردازش شده و برای تزریق آماده می شوند.

در مرحله تزریق فرآیند پیوند چربی، جراح شما با دقت سلول های چربی زنده را در ناحیه مورد نظر قرار می دهد تا نتایج صاف و یکنواختی داشته باشد. این کار با یک سوزن یا کانول کوچک انجام می‌شود.

نتایج پیوند چربی ممکن است با استفاده از روش‌های اضافی به طور همزمان، مانند درمان ‌های بوتاکس یا درم ابریژن افزایش یابد. هنگامی که این روش‌ های کم تهاجمی با هم ترکیب شوند، نتایج چشمگیرتری را ارائه می ‌دهند.

نتایج حاصل از پیوند چربی

اکثر مردم بعد از انتقال چربی تقریباً بلافاصله در ظاهر خود بهبود چین و چروک را مشاهده می‌نمایند و یا بارها در مورد ورم صورت بعد از تزریق چربی سوال می‌کنند. بخشی از این امر به دلیل پر شدن بیش از حد است، به منظور جبران از دست دادن جزئی سلول های منتقل شده که رخ می‌دهد. سلول‌هایی که با موفقیت انتقال می‌یابند به نواحی توخالی حجم می‌‌دهند، چین و چروک ‌ها یا اسکارهای صورت را فوراً پر می‌کنند و در عین حال تولید کلاژن را برای اطمینان از نتایج دائمی افزایش می‌‌دهند. با گذشت زمان و افزایش تولید کلاژن طبیعی، این اثرات همچنان آشکارتر می‌شوند. اگرچه هیچ چیز روند پیری را به طور کامل متوقف نمی‌کند، اما پیوند چربی می‌تواند ظاهری جوان‌تر ارائه دهد.

پیوند چربی در کلینیک دکتر لاغری، معتبرترین مرکز تزریق چربی سعادت آباد، زیر نظر کلینیک ماه زر می‌تواند خطوط و چین و چروک های عمیق صورت و همچنین اسکارهای صورت را از بین ببرد. همچنین می توان از پیوند چربی برای افزایش حجم گونه های فرو رفته صورت استفاده کرد. پس از این روش، افراد از پوستی صاف و ظاهری جوان ‌تر و با طراوت تر برخوردار می‌شوند. به همین مظور برای دریافت مشاوره می‌توانید نسبت به تکمیل فرم زیر اقدام کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  این روش اغلب به طور همزمان روی دست‌ها نیز می‌تواند انجام شود زیرا معمولاً بیش از مقدار کافی چربی برداشت می‌شود. با انتقال چربی به دست‌ها می‌توان چین و چروک دست‌ها را نیز از بین برد و شادابی و جوانی را هم به صورت و هم به دست‌ها باز گرداند.

  چرا انتقال چربی برای رفع چین و چروک مناسب‌تر است؟

  • از آنجایی که پرکننده‌ها از بدن خود بیمار گرفته می شوند، احتمال واکنش آلرژیک کمی وجود دارد.
  • نتایج می تواند تا چندین سال باقی بماند.
  • نتایج معمولا طبیعی تر به نظر می رسند.
  • این روش اغلب می تواند با سایر روش های انتقال چربی مانند دست درمانی یا لیفت ابرو ترکیب شود.

   

  آنچه باید در مورد انتقال چربی برای چین و چروک بدانید

  آنچه باید در مورد تزریق چربی برای برای رفع چین و چروک صورت در کلینیک دکتر لاغری بدانید؛ قبل از عمل، یک متخصص پوست سابقه پزشکی بیمار را بررسی می‌کند. این مرحله زمانی است که پزشک و بیمار در مورد انتظارات، خطرات بالقوه و نتایج عمل صحبت می کنند. اگر از موارد زیر استفاده می‌کنید یا اخیراً مصرف کرده اید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

  • داروهای تجویزی
  • داروهای بدون نسخه
  • مکمل های گیاهی

   

  تزریق چربی در مطب با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود؛ بنابراین حتی درد تزریق چربی حین تزریق نیز وجود ندارد! برداشتن چربی از طریق لیپوساکشن حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. فرآیند تزریق چربی بسته به تعداد ناحیه‌ای که تزریق می‌شود، ۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. محل مورد نظر ممکن است در ابتدا بیش از حد پر به نظر برسد تا زمانی که مقداری از چربی در بدن جذب شود.

  پس از درمان، ممکن است برای کاهش ناراحتی و تورم ناحیه تخت درمان یخ گذاشته شود. از اعمال فشار محکم بر روی ناحیه درمان خودداری کنید. بیماران ممکن است یک یا چند مورد از واکنش‌های زیر را در محل‌های تزریق تجربه کنند.

  • کبودی که ممکن است تا یک هفته ادامه داشته باشد
  • تورم
  • سرخی

   

  بیشتر بخوانید:  مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به دست

  خطرات احتمالی رفع چین و چروک با تزریق چربی

  خطر واکنش آلرژیک در تزریق چربی برای بر طرف نمودن چین و چروک حداقل است؛ زیرا در این روش به جای مواد پرکننده از چربی خود بیمار استفاده می‌شود. خطرات احتمالی می‌توانند شامل موارد زیر باشد.

  • خونریزی از محل‌های تزریق.
  • تورم و کبودی.
  • قرمزی و حساسیت در محل‌های تزریق.

   

  مشاوره رفع چین و چروک

  تزریق چربی می‌تواند راهی موثر برای کاهش چین و چروک، کاهش جای زخم آکنه و بازیابی ظاهری جوان تر و شاداب‌تر باشد. جراحان زیبایی در مرکز جراحی زیبایی دکتر لاغری با تزریق چربی انسانی برداشت شده از بدن شما، پری صورت را افزایش می‌دهند، چین‌های عمیق را پر می‌کنند، چین و چروک های صورت را بر طرف می‌کنند، لب ها را حجیم می کنند و خطوط کم عمق را نیز صاف می‌کنند.

  ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا گزینه‌هایی را برای جوان سازی یا اصلاح ظاهر خود و افزایش حس اعتماد به نفس داشته باشید. برای به دست آوردن بهترین نتایج از هر عمل زیبایی، به بالاترین کیفیت مراقبت‌های پزشکی نیاز دارید که توسط کلینیک دکتر لاغری با مدیریت دکتر ضرغامی ارائه می‌شود.

  جستجو مرتبط کاربران:

  1/5 - (1 امتیاز)

  11 پاسخ

  1. سلام صورتم ککمک های زیادی داره وپوستم هم سبزه هستش چطوری ازشراین ککمک هاخلاص بشم وپوستم هم روشنتربشه ازکرمهای ساختنی هم استفاده کردم ولی دوباره پیداشدن بیشترهم شدن

  2. سلام من دیروز ساعت ۸ شب پیشانیم ودورچشم بوتاکس کردم نمیدونستم نباید قرص خورد امروز ساعت ۱۰ ویتامین D3خوردم چکارم آیا مشکلی پیش میاد

  3. سلام خسته نباشید. من سه سال پیش جای دیگه تزریق ژل لب انجام دادم و مارکش هم ژوویدرم بود. شما هم از این برند الان تزریق می کنید؟ می خوام حتما همون برند باشه ممنون

  4. سلام. من جراحی لیزیک انجام دادم. میتونم تزریق بوتاکس برای زیر چشم و اطراف چشم انجام بدم؟

  5. سلام جناب دکتر
   آیا خودتان بررسی و معاینه میکنید که تزریق چربی زیر چشم انجام دهم یا تزریق ژل؟

  6. من برای روشن شدن پوستم، قرص پیگمنتا خریدم. فقط سوالم اینه، با توجه به اینکه این محصول ایرانیه و محصول خارجی کمه، این قرص میتوونه برای من موثر باشه؟ یا اصلا محصول بهتری هست؟

  7. سلام
   اینکه میگن بعد از سه یا چهار بار تزریق فیلر به فاصله ی سالی یکبار تقریبا به یه ماندگاری دائمی میرسیم درست میگن؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق چربی برای رفع چین و چروک صورت

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت بایوفت صورت بدون عوارض بایوفت چیست؟