بهترین زمان ترمیم تزریق چربی

بهترین زمان ترمیم تزریق چربی؛ تزریق چربی یک روش محبوب جراحی زیبایی است که برای حجیم کردن نواحی مختلف بدن از چربی خود بیمار استفاده می‌شود. این روش می‌تواند برای رفع خطوط و چین و چروک، حجم دهی به گونه‌ها و لب‌ها، بهبود شکل باسن و موارد دیگر استفاده شود. مانند هر عمل جراحی، تزریق چربی نیز با دوره نقاهت همراه است.

اگر در حال بررسی روش انتقال چربی هستید، ممکن است نگران دوره بهبودی باشید. در این محتوا روند بازیابی و بهترین زمان ترمیم تزریق چربی را به طور مفصل توضیح خواهیم داد تا خیال شما راحت شود.

مشاوره انتقال چربی

بهترین زمان ترمیم تزریق چربی در جلسات مشاوره و معاینه تعیین می‌شود! در طول مشاوره اولیه، جراح عمل زیبایی را به طور کامل برای شما توضیح می‌دهد. آنها در مورد اهداف زیبایی صحبت می‌کنند، انتظارات را تعیین می‌کنند، در مورد سابقه پزشکی و مناسب بودن شما برای روش انتقال چربی صحبت می‌کنند و خطرات بالقوه را بیان می‌کنند. نتایج حاصل از انتقال چربی برای هر فرد متفاوت است و پس از معاینه، جراح پلاستیک می‌تواند تعیین کند که چه مقدار چربی می‌تواند منتقل شود و چه شکلی می‌توان به دست آورد.

انتقال چربی معمولاً روشی است که بین ۱-۴ ساعت طول می‌کشد. ما در کلینیک سعادت آباد لیستی دقیق از دستورالعمل‌های پیش از عملیات را از قبل در اختیار شما قرار خواهیم داد. به طور کلی، هنگام ورود به مرکز باید راحت لباس بپوشید، ترجیحاً با لباس‌هایی که می‌توانند دکمه‌ها یا زیپ را ببندند تا ناراحتی هنگام لباس پوشیدن بعد از عمل انتقال چربی به حداقل برسد. علاوه بر این، باید ترتیبی دهید که شخصی بعد از جراحی زیبایی شما را به خانه برساند.

عمل زیبایی تحت آرامبخشی یا بیهوشی عمومی‌انجام می‌شود. ابتدا جراح پلاستیک لیپوساکشن را برای برداشت چربی انجام می‌دهد. این کار شامل وارد کردن یک کانول ساکشن نازک از طریق برش‌‌های کوچک در ناحیه مورد نظر است. در مرحله بعد، جراح بافت چربی برداشت شده را برای تزریق خالص و آماده می‌کند. در نهایت، چربی به ناحیه ای که می‌خواهید تقویت شود تزریق می‌شود.

نتایج حاصل از لیپوساکشن شما در عرض ۶ تا ۱۲ هفته با محو شدن تورم ظاهر می‌شود و اثر مجسمه سازی جراحی را آشکار می‌کند. حجم حاصل از انتقال چربی معمولا بین ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا ظاهر شود، زیرا طول می‌کشد تا بدن چربی را به منبع خون متصل کند.

شما ممکن است ۳۰ تا ۵۰ درصد از گرافت‌های چربی تزریق شده را از دست بدهید، اگرچه جراح این کاهش را برای ارائه نتایج دلخواه شما محاسبه می‌کند. علاوه بر این، چند هفته دیگر طول می‌کشد تا پوست شما کشیده شود و سلول‌های چربی جدید را در خود جای دهد، بنابراین نتایج شما طبیعی به نظر می‌رسد.

زمانی بازیابی و ترمیم تزریق چربی صورت

جدول زمانی بازیابی انتقال چربی

بهبودی کامل پس از تزریق چربی به طور معمول چند ماه طول می‌کشد، در حالی که تورم و کبودی قابل مشاهده ممکن است چند هفته طول بکشد. در اینجا یک جدول زمانی کلی از روند بهبودی ارائه شده است.

 • ۲۴-۴۸ ساعت: ممکن است در ناحیه تزریق درد، تورم و کبودی خفیف تا متوسط ​​را تجربه کنید. جراح شما ممکن است داروهای مسکن و کمپرس سرد را برای کمک به کاهش ناراحتی تجویز کند.
 • ۱-۲ هفته: تورم و کبودی باید به طور قابل توجهی کاهش یابد. ممکن است همچنان در ناحیه تزریق احساس درد یا حساسیت داشته باشید. باید بتوانید به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید.
 • ۴-۶ هفته: بیشتر تورم و کبودی باید از بین رفته باشد. شما باید نتایج اولیه تزریق چربی خود را مشاهده کنید.
 • ۲-۳ ماه: تورم و کبودی باقی مانده باید کاملاً از بین رفته باشد. شما باید نتایج نهایی تزریق چربی خود را مشاهده کنید.

برنامه زمانی بازیابی پس از عمل تزریق چربی به صورت زیر می‌باشد.

 • ریکاوری ۴۸ ساعته: با از بین رفتن بیهوشی، کمی‌درد و ناراحتی را در اطراف نواحی درمان تجربه خواهید کرد که باید بتوانید با داروهای مسکن تجویز شده آن را مدیریت کنید. هر گونه درد و ناراحتی معمولاً در ۴۸ ساعت اول به اوج خود می‌رسد و پس از آن به تدریج همراه با ورم صورت بعد از تزریق چربی و سایر عوارض جانبی کاهش می‌یابد. بنابراین باید تا حد امکان استراحت کنید و در این مدت هماهنگی لازم برای کمک داشته باشید.
 • بهبودی طولانی مدت: جدول زمانی برای بهبودی کامل برای هر بیمار متفاوت است. به طور معمول، بیشتر تورم‌های باقیمانده باید محو شوند و گرافت‌های چربی باید تا ماه ششم ته نشین شوند. بنابراین، می‌توانید به سبک زندگی عادی خود بازگردید و پس از این مدت، همه فعالیت‌ها را از سر بگیرید. قرار ملاقات نهایی شما بین ۶ تا ۸ ماه برنامه ریزی می‌شود، جایی که جراح شما نتیجه نهایی انتقال چربی شما را ارزیابی می‌کند.

چه زمانی می‌توانید پس از انتقال چربی به محل کار خود بازگردید؟

مدت زمانی که برای برخاستن از محل کار نیاز دارید به ماهیت جراحی انتقال چربی شما بستگی دارد. به طور معمول، اکثر بیماران قبل از بازگشت به محل کار خود به ۲ هفته مرخصی از کار نیاز دارند. علاوه بر این، دستور العمل‌های مراقبت‌های بعدی برای هر عمل جراحی انتقال چربی متفاوت است، که باید هنگام برنامه ‌ریزی برای بازگشت به محل کار، آن را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر تزریق چربی به باسن برای لیفت باسن برزیلی (BBL) انجام می‌دهید، باید به خاطر داشته باشید که نمی‌توانید به مدت سه هفته مستقیماً روی پشت خود بنشینید.

نکات بازیابی انتقال چربی چیست؟

برای کسب نتایج ایده آل از پیوند چربی توصیه متخصصین ما عمل به موارد زیر است.

۱. فشار را از ناحیه تحت درمان دور نگه دارید: پیوند‌های چربی برای تثبیت و اتصال به خون نیاز به زمان دارند. در طی این فرآیند، بدن شما ۳۰ تا ۵۰ درصد از سلول‌های چربی را جذب می‌کند. برای جلوگیری از آسیب بیشتر سلول‌های چربی، باید در سه هفته اول بهبودی از اعمال فشار مستقیم به ناحیه تحت درمان خودداری کنید.

۲. وزن خود را ثابت نگه دارید: برای حفظ حجم انتقال خود باید وزن ثابتی داشته باشید. از آنجایی که چربی پیوند شده مانند سایر سلول‌های چربی بدن شما عمل می‌کند، نوسانات وزن نتایج جراحی شما را مخدوش می‌کند. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم بیماران پس از رسیدن به وزن ایده آل، به دنبال انتقال چربی باشند. اگر برای کاهش وزن قبل از انتقال چربی یا حفظ وزن پس از آن به کمک نیاز دارید، ممکن است از یک رژیم غذایی شخصی که توسط متخصصان تغذیه ما طراحی شده است بهره مند شوید.

۳. داروهای مسکن خود را طبق دستور مصرف کنید: جراح شما داروهای ضد درد را برای کمک به شما در دوره بهبودی تجویز می‌کند. مهم است که آن‌ها را طبق دستور مصرف کنید، از مصرف آنها با الکل یا با معده خالی خودداری کنید. علاوه بر این، شما نباید در طول دوره نقاهت خود بدون مشورت با جراح خود از هیچ داروی دیگری استفاده کنید.

۴. عجله نکنید: بدن شما برای استراحت و ریکاوری بعد از جراحی زیبایی به زمان نیاز دارد، بنابراین باید تا چند هفته از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید. علاوه بر این، فشار بیش از حد به بدن شما خیلی زود می‌تواند به پیوندهای چربی آسیب برساند و نتایج مورد نظر شما را تحت تاثیر قرار دهد. با این حال، توصیه می‌کنیم به محض اینکه احساس کردید، پیاده روی کوتاهی انجام دهید، زیرا این به گردش خون کمک می‌کند که خطرات پس از جراحی را به حداقل می‌رساند.

بهترین زمان برای ترمیم تزریق چربی

بهترین زمان برای ترمیم تزریق چربی

بهترین زمان ترمیم تزریق چربی چه زمانی است؟ پزشک متخصص بهتر از هر کسی می‌تواند در این زمینه به شما پاسخ بدهد چرا که برای رسیدن به صحیح‌ ترین پاسخ از این سوال حتماً باید شرایط جسمی‌شما مورد بررسی قرار بگیرد و اثرات ناشی از تزریق اول به دقت بررسی شود. با این حال به صورت کلی معمولاً فاصله مناسب بین جلسات تزریق چربی حداقل شش ماه در نظر گرفته می‌‌شود.

حداقل فاصله مناسب بین جلسات پیوند چربی در واقع شما باید در طول یک سال، دو تزریق چربی را انجام بدهید. البته همانطور که گفته شد، چربی در بدن بعضی از افراد زودتر از دیگران جذب می‌شود. در نتیجه این افراد زودتر از سایرین نیاز به انجام تزریق مجدد دارند اما در بعضی از افراد دیگر نتایج این روش ممکن است تا دو سال نیز ماندگاری داشته باشد و این افراد نیازی به پشت سر گذاشتن دو جلسه تزریق در یک سال نخواهند داشت. ماندگاری تزریق چربی بعد از یکسال به عوامل بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • یکی از این عوامل، شرایط جسمی‌خود فرد است. این زمان برای بعضی‌ها زودتر و برای بعضی‌‌های دیگر، دیرتر از راه می‌‌رسد.
 • نحوه انجام و تکنیک استفاده شده در این روش نیز در این زمینه بسیار کلیدی هستند. اگر دکتر تزریق چربی از تبحر زیادی برخوردار باشد و کار خود را به درستی انجام بدهد، سلول‌های چربی بیشتری پس از برداشت زنده می‌مانند و درصد ماندگاری تزریق چربی افزایش چشمگیری خواهد داشت.
 • علاوه بر این موارد، نحوه انجام مراقبت‌های لازم نیز در این زمینه بسیار موثر است. اگر شما مراقبت‌‌ها را به درستی انجام بدهید، اثرات این فعالیت برای شما ماندگار‌تر خواهد بود اما اگر مراقبت‌های بعد از تزریق چربی را نادیده بگیرید و اهمیتی برای آن قائل نشوید، خیلی زود باید تزریق دیگری را پشت سر بگذارید چرا که در چنین شرایطی، ماندگاری ناشی از تزریق چربی برای شما کم‌تر خواهد شد.

موضوع ریکاوری و بهبود از اهمیت بالایی برخوردار است. در اینجا چند نکته برای کمک به بهبودی سریعتر و بهترین نتیجه پس از تزریق چربی آورده شده است.

 • از دستورالعمل‌های مراقبت بعد از عمل جراح خود به دقت پیروی کنید. این کار ممکن است شامل استفاده از کمپرس سرد، بالا نگه داشتن ناحیه درمان و اجتناب از فعالیت‌های شدید باشد.
 • داروهای خود را طبق دستور مصرف کنید.
 • از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید. این موارد می‌تواند با بهبودی تداخل داشته باشد.
 • از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید یا از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع استفاده کنید.
 • از فعالیت‌های شدید خودداری کنید تا زمانی که جراح شما اجازه دهد.

مهم است که به خاطر داشته باشید که این فقط یک دستورالعمل کلی است و بهبودی هر فرد ممکن است متفاوت باشد. حتماً برای دریافت دستورالعمل‌های خاص خود با جراح خود مشورت کنید.

علاوه بر نکات ذکر شده در بالا، چند کار دیگر وجود دارد که می‌توانید برای کمک به بهبودی خود پس از تزریق چربی انجام دهید:

 • رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید. این به بدن شما مواد مغذی لازم برای بهبودی را می‌دهد.
 • هیدراته بمانید. نوشیدن آب فراوان به دفع سموم از بدن شما و کمک به بهبودی کمک می‌کند.
 • استراحت کافی داشته باشید. بدن شما برای بهبودی به زمان نیاز دارد.
 • از پوشیدن لباس‌های تنگ که می‌تواند ناحیه تزریق را تحریک کند، خودداری کنید.
 • از ماساژ یا دست زدن به ناحیه تزریق خودداری کنید. این کار می‌تواند باعث تورم و کبودی شود.

با پیروی از این نکات، می‌توانید به بهبودی سریع و ایمن پس از تزریق چربی کمک کنید و از نتایج خود لذت ببرید. در صورت بروز هرگونه عوارض تزریق چربی در صورت، مانند درد شدید، تورم یا تب، فوراً با جراح خود تماس بگیرید.

اهمیت زمان ترمیم تزریق چربیبهترین زمان ترمیم تزریق چربی

چربی تزریق شده به هر نقطه از بدن شما در جریان این روش زیبایی، خیلی زود تاثیر خود را نشان می‌‌دهد و حجم مطلوبی برای آن نقطه از بدن به وجود می‌‌آورد اما این چربی‌‌ها به مرور زمان در بدن شما جذب می‌شوند و اثرات این فعالیت نیز به تدریج محو خواهند شد.

در حقیقت تزریق چربی یک روش دائمی‌به شمار نمی‌‌رود اما شما می‌‌توانید پس از پایان دوران تاثیر آن، جلسه تزریق خود را تمدید کنید. شاید این سوال برای شما ایجاد شود که فاصله مطلوب بین دو جلسه تزریق چربی چقدر است؟ این فاصله اساساً به عوامل مختلف و متفاوتی بستگی دارد اما در یک نتیجه‌ گیری کلی، می‌توان گفت که نباید برای جلسه‌های بعدی تزریق چربی، بیش از حد عجله به خرج داد. اگر این کار را زیر نظر پزشک معتبر و با یک زمانبندی دقیق و اصولی انجام بدهید، برای مدت بسیار زیادی از اثرات مثبت این فعالیت برخوردار خواهید شد.

بیشتر بخوانید:  کیست چربی چیست؟ راهکار درمانی

کلام پایانی

گاهی اوقات چربی تزریق شده زودتر از حد انتظار جذب بدن می‌شود. تزریق چربی در عمق نامناسب می‌تواند به مرگ سلول‌های چربی و جذب سریع آنها منجر شود. ماساژ یا فشار بیش از حد بر محل تزریق در روزهای بعد از عمل می‌تواند باعث آسیب به سلول‌های چربی و جذب آن‌ها شود. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک دکتر لاغری و مشورت با متخصصین مجرب معتبرترین مرکز تزریق چربی سعادت آباد، از بهترین زمان ترمیم تزریق چربی خود مطلع شوید. همچنین شما عزیزان می‌‌توانید از طریق وب‌ سایت ما از مشاوره آنلاین بهره‌ مند شوید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

   

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  4 پاسخ

  1. سلام آقای دکتر. میشه با این روشی که توضیح دادین جای بخیه را درمان کرد؟

   1. برای جای بخیه باید با مشاورین مرکز لیزر ما صحبت کنید.
    اطلاعات تکمیلی را در وبسایت لیزر به نشانی https://drtattoo.co/ مطالعه کنید.

  2. سلام وقت بخیر دوستم توی کار پخش ژل هست. من اگه ژلو تهیه کنم فقط کار تزریق ژل باسن انجام میدین؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله بهترین زمان ترمیم تزریق چربی

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت بایوفت صورت بدون عوارض بایوفت چیست؟