بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران

بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران

بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران

بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران کجاست؟ برخی از افراد ممکن است به دلایل مختلفی دچار افتادگی و یا شل شدگی پوست ناحیه شقیقه خود شده باشند. این عارضه باعث می‌شود تا چهره فرد بی حال و مسن دیده شود از این رو بسیاری از افراد تمایل به رفع آن دارند. یکی از روش‌های مطمئن و ایمن برای بهبود این مسئله، انجام جراحی لیفت شقیقه در تهران است. قیمت لیفت شقیقه با توجه به سن زیباجو و دیگر شرایط هر فرد متفاوت است. این جراحی می‌تواند با توجه به شرایط بیمار با کمک بیهوشی عمومی‌و یا با بی حسی موضعی انجام گیرد.

جراح برش‌های کوچکی را در ناحیه بالای گوش ایجاد می‌کند و به کشیدن پوست و جدا کردن پوست و چربی‌های اضافه در این بخش می‌پردازد. به صورت کلی می‌توان گفت که انجام عمل لیفت شقیقه در حدود یک ساعت زمان می‌برد که در نهایت به کشیده شدن چشم‌ها و ابروها کمک بسیاری می‌کند. بهترین جراح لیفت شقیقه در تهران کیست؟ حال برای اینکه بتوانید از جراحی لیفت شقیقه خود نتیجه رضایت بخش و ایده آلی را به دست آورید بایستی به بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران مراجعه کنید، اما چگونه می‌توان یک پزشک خوب در این زمینه پیدا کرد؟

جراحی لیفت شقیقه

پیش از معرفی و بررسی مولفه‌های بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران بهتر است بررسی کنیم که لیفت شقیقه چگونه انجام میشود؟ از نظر تشریحی، شقیقه پهلوی پیشانی است و لیفت شقیقه به معنای بالا بردن قسمت جانبی پیشانی است. از آنجایی که اکثر کاندیدهای زیباسازی صورت توجه ویژه ای به این ناحیه دارند، آن را جدا از لیفت پیشانی ارزیابی می‌کنیم.

در لیفت شقیقه، متقاضیان اغلب انتظار دارند که دم ابروها بالا رفته ( ۱/۳ ابروهای بیرونی ) و چشم‌ها کشیده شوند. لیفت شقیقه چین و چروک‌های اطراف چشم و پف پلک بالایی را کاهش می‌دهد و در نتیجه باعث باز شدن چشم‌های خسته و خواب آلود می‌شود و جوان‌تر به نظر می‌رسد. لیفت شقیقه تاثیر غیرمستقیم روی چشم دارد، اما این اثر توجه زیادی را از اطرافیان به خود جلب می‌کند. در افرادی که لیفت میانی صورت را همزمان انجام می‌دهند، گونه‌ها بزرگتر می‌شوند.

آیا لیفت شقیقه از پیشانی و لیفت ابرو جدا می‌شود؟ چربی در ناحیه شقیقه شامل لایه‌های مختلفی است. حجم این چربی در زنان بیشتر از مردان است. از آنجایی که تمام لایه‌های حاوی چربی در ناحیه گیجگاهی سطحی ‌تر از ماهیچه گیجگاهی هستند، وجود چربی کافی در این لایه‌‌ها می‌تواند به راحتی ناهمواری‌های ناحیه گیجگاهی را پر کرده و ناحیه‌ای یکنواخت در اطراف چشم ایجاد کند. به این ترتیب چشم‌های فرد بیشتر در کانون توجه قرار می‌گیرند. حجم این چربی در زنان بیشتر از مردان است. با افزایش سن، برخی از بیماری‌ها، تغییر وزن شدید و چربی ناحیه شقیقه دچار لیپوآتروفی و لیپودیستروفی می‌شود. این منجر به حفره زمانی می‌شود. گودی گیجگاهی باعث می‌شود که فرد پیرتر و خسته به نظر برسد و چهره و به خصوص جذابیت چشم‌ها را به شدت کاهش می‌دهد.

قبل و بعد بهترین جراح لیفت شقیقه در تهران

لیفت پیشانی و ابرو برای بالا بردن کل ابرو و از بین بردن کل چین و چروک‌های پیشانی ( و حتی خط اخم ) انجام می‌شود. بنابراین ناحیه جراحی در لیفت پیشانی پهن تر است در حالی که لیفت شقیقه در واقع لیفت قسمت‌های جانبی پیشانی است و ناحیه باریک تری از جراحی را شامل می‌شود. اکثر کاندیدهای لیفت شقیقه جوانانی هستند که علائم پیری و چین و چروک در قسمت میانی پیشانی ندارند ( مثلاً خط اخم ندارند که اصلاح شود ) و فقط می‌خواهند تغییراتی در اطراف چشم و ابروهای خود ایجاد کنند.

کاندیدای مناسب لیفت شقیقه چه کسانی هستند؟

بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران زمانی برای شما مناسب است که کاندید انجام این خدمت باشید. کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت شقیقه، شامل افراد زیر می‌باشند.

 • افرادی که در سنین جوانی به دلایل ژنتیکی دچار افتادگی زودرس ابرو می‌شوند.
 • افرادی که دوست دارند دم ابروهایشان در جایگاهی بالاتر از وضعیت موجودشان قرار گیرد.
 • افرادی که می‌خواهند چشمانشان کشیده تر به نظر برسد.

افرادی که دچار سستی و نزول بافت‌های ناحیه تمپورال، به ویژه دم ابرو ناشی از افزایش سن هستند نیز کاندید این روش هستند. لیست کامل افراد شامل این روش را می‌توانید در مطلب ” لیفت شقیقه برای چه کسانی مناسب است؟ ” مطالعه کنید.

لیفت شقیقه چگونه انجام می‌شود؟

بهترین جراح لیفت شقیقه در تهران گونه باید این خدمت را ارائه کند؟ روش کلاسیک آندوسکوپی رایج‌ترین روش لیفت شقیقه است و اکثر جراحان فقط از این روش استفاده می‌کنند. در این روش برشی در داخل مو ایجاد می‌شود. سپس ابزار آندوسکوپی و جراحی معرفی شده و با آزادسازی و برداشتن بافت نرم از غلاف عضله تمپورالس و استخوان جمجمه، با استفاده از بخیه یا اندوتین به قسمت‌های فوقانی ثابت می‌‌شوند. در این روش هیچ پوستی برداشته نمی‌شود. اکثر کاندیدهای این روش جوانانی هستند که نیازی به لیفت کامل ابرو ندارند.

علاوه بر به دست آوردن نتیجه فوق، سایر خواسته‌های شما نیز ممکن است در روش‌های اصلاح شده بالابر شقیقه برآورده شود. این خواسته‌ها شامل موارد زیر است.

 • خط موی شقیقه را می‌توان به جلو یا عقب برد.
 • برآمدگی بیش از حد برآمدگی استخوانی در اطراف حدقه چشم (مدار) قابل تراشیدن است.
 • برداشتن بیش از حد پوست ممکن است.
 • نصب پروتز در ناحیه تمپورال یا پیوند بافت برای شقیقه امکان پذیر است.
 • اسکارهای ناشی از جراحی‌های قبلی را می‌توان از بین برد.
 • لیفت وسط صورت و لیفت پایین صورت امکان پذیر است.

بنابراین به شما پیشنهاد می‌شود قبل از عمل خواسته‌های خود را به طور کامل مشخص کنید تا جراح بتواند بهترین روش را برای رفع خواسته‌های شما اجرا کند.

انواع جراحی‌های لیفت شقیقه

لیفت شقیقه به دو صورت انجام می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

۱. لیفت شقیقه با نخ: در روش لیفت شقیقه با نخ زخم‌‌ها معمولاً تا چند روز قابل تشخیص است. بنابراین بهتر است یک الی دو روز از منزل خارج نشوید تا اثرات زخم‌ها به‌ صورت کامل برطرف شود. البته اگر شاغل هستید و نمی‌‌توانید مرخصی بگیرید، رفتن به محل کار بلافاصله پس از لیفت شقیقه با نخ هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند.

۲. لیفت شقیقه با پلکسر: در روش لیفت شقیقه با پلکسر که با استفاده از دستگاه پلاسما جت انجام می‌شود، حرارت مشخصی به بافت پوست وارد شده و پوست از حالت جامد به گاز تبدیل می‌‌شود. این موضوع باعث بالا رفتن پوست شده و چین و چروک‌‌ها را بر طرف می‌سازد. البته اگر این روش توسط بهترین دکتر لیفت شقیقه انجام شود، اصلاً دردناک یا سوزنده نخواهد بود. در این روش با استفاده از دستگاه پلاسما جت نقاط ریزی در پوست ایجاد شده و لایه سطحی پوست سوزانده می‌‌شود. خوشبختانه باید بدانید که پس از لیفت شقیقه با پلکسر جای هیچ زخمی‌روی صورت شما باقی نمی‌ماند و نتایج لیفت با این روش حدود یک هفته پس از عمل قابل مشاهده است. معمولاً لیفت شقیقه با پلکسر در طی یک جلسه تکمیل نمی‌شود. پزشک برای اثرگذاری بیشتر، بسته به میزان افتادگی و نوع پوست بیمار ۳ الی ۴ جلسه را برای او تجویز می‌کند. این جلسات معمولاً با فاصله‌های یک الی دو ماهه قابل انجام هستند و تکرار جلسات شما را به هیچ وجه اذیت نمی‌کند. نکته بسیار قابل توجه آن است که نتایج لیفت با پلکسر در حدود ۵ سال باقی می‌ماند.

 

مشاهده مقداری تورم و کبودی به خصوص در اطراف چشم کاملا طبیعی است. اگر جراحی پلک و تراشیدن استخوان به طور همزمان انجام شود این تورم و کبودی بیشتر می‌شود.

مدت‌هاست که هنرمندان مشهوری مانند لئوناردو داوینچی چهره را برای تحلیل چهره از نظر زیبایی شناسی به سه قسمت تقسیم کرده اند. در این تقسیم، پیشانی صورت بالایی را تشکیل می‌دهد. در تقسیم بندی‌های دقیق تر، پیشانی به قسمت‌های کوچکتر (شامل قسمت‌های جانبی و ناحیه مرکزی) تقسیم می‌شود. کناره‌های پیشانی را شقیقه می‌گویند.

ناحیه شقیقه از گوشه خارجی چشم شروع می‌شود و تا چند سانتی متر پشت خط مو امتداد می‌یابد. از پایین، شقیقه‌ها تا استخوان گونه و قوس آن امتداد دارند. موقعیت خاص شقیقه باعث می‌شود که تغییرات آن به طور قابل توجهی بر زیباترین و مهمترین کانون توجه در صورت، یعنی چشم‌ها تأثیر بگذارد. اگرچه جوانسازی و زیباسازی کل پیشانی تاثیرات خوبی بر روی صورت دارد، اما مهمترین اثر زیباسازی پیشانی از تغییر قسمت‌های کناری پیشانی (یعنی شقیقه‌ها) حاصل می‌شود. برعکس این حالت نیز صادق است. به این معنی که هرگونه نقص در زیبایی شقیقه (قسمت کناری پیشانی) بر جذابیت چشم و زیبایی چهره تأثیر منفی می‌گذارد.

این جراحی معمولاً حدود ۱-۱/۵ ساعت طول می‌کشد و در صورت داشتن درخواست‌های خاص مانند تراشیدن استخوان و برداشتن جای زخم، این مدت زمان ممکن است تا ۲ ساعت افزایش یابد.

 

معیارهای زیبایی شقیقه چیست؟

هیچ تحقیق گسترده ای در مورد معیارهای زیبایی شقیقه انجام نشده است و بیشتر معیارهای شناخته شده آن متاثر از فرهنگ و سلیقه فرد است. با این حال، شاخص‌های ثابتی برای زیبایی شقیقه وجود دارد، از جمله:

۱. پر بودن و حجم کافی در شقیقه: دو بافت اصلی که وظیفه حجم دادن به شقیقه را بر عهده دارند، عضله تمپورالیس و بافت چربی هستند. اندازه ماهیچه گیجگاهی رابطه مستقیمی‌با قدرت و کارایی آن دارد. در جوانان با دندان‌های سالم که از این عضله به خوبی استفاده می‌شود، حجم کافی این عضله کمک بزرگی به زیبایی شقیقه می‌کند. در افراد مسن مبتلا به بیماری‌های مزمن ناتوان کننده و افراد بدون دندان، این آتروفی عضلانی را مشاهده می‌کنیم و این باعث می‌شود که صورت فرد ضعیف و خسته به نظر برسد.

چربی در ناحیه تمپورال در لایه‌های مختلف قرار می‌گیرد. حجم این چربی در زنان بیشتر از مردان است. از آنجایی که تمام لایه‌های حاوی چربی در ناحیه گیجگاهی سطحی‌تر از ماهیچه گیجگاهی هستند، وجود چربی کافی در این لایه‌ها می‌تواند به راحتی ناهمواری‌های ناحیه گیجگاهی را پر کرده و ناحیه ای صاف را در اطراف چشم ایجاد کند. به این ترتیب چشم‌های فرد بیشتر در کانون توجه قرار می‌گیرند. حجم این چربی در زنان بیشتر از مردان است. برخی بیماری‌ها، تغییرات شدید وزن و چربی ناحیه شقیقه با افزایش سن دچار لیپوآتروفی و لیپودیستروفی می‌شوند. این منجر به حفره زمانی می‌شود. گودی گیجگاهی باعث می‌شود که فرد پیرتر و خسته به نظر برسد و جذابیت چهره و به خصوص چشم‌ها را به شدت کاهش می‌دهد.

۲. کشش و قدرت در ناحیه شقیقه: در جوانی، بافت‌های بدن قوام نسبتا محکمی‌دارند، اما قوام این بافت‌ها با افزایش سن کاهش می‌یابد. به عنوان مثال، با افزایش سن، ماهیچه‌ها نرم‌تر می‌‌شوند و بافت چربی آویزان می‌شود. شلی و نازکی پوست و بافت شقیقه منجر به افتادگی کلی ناحیه شقیقه و کاهش قدرت آن در برابر جاذبه می‌شود. این کاهش قدرت منجر به افتادگی دم ابروها و افزایش چین و چروک دور چشم می‌شود. پف پلک بالایی را نیز افزایش می‌دهد. تغییرات فوق در ناحیه شقیقه می‌تواند بر زیبایی چشم و جذابیت چهره تأثیر منفی بگذارد.

۳. تناسب خط مو با ناحیه شقیقه: به طور معمول فاصله چشم تا خط مو در ناحیه تمپورال حدود ۳ تا ۵ سانتی متر است. با عقب نشینی خط مو در ناحیه گیجگاهی و افزایش این فاصله، ظرافت صورت کاهش یافته و باعث پیری، سردی و بی روح شدن چهره می‌شود. عکس این رویداد نیز صادق است. به این معنی که هر چه فاصله خط مو در ناحیه گیجگاهی تا چشم‌ها کمتر باشد، صورت ظریف تر و جوان تر می‌شود (بیبی فیس). توجه به این نکته می‌تواند به شما در انتخاب روش‌های جوان سازی شقیقه کمک زیادی کند.

۴. زیبایی بافت‌های اطراف منطقه شقیقه: وجود شاخص‌های زیبایی در نواحی اطراف شقیقه و تناسب بین آن‌ها از مهم ترین عوامل زیبایی چهره بالایی در نمای سه ضلعی است. گونه‌های برجسته، چشمان زیبا، موهای مرتب و رنگ شده و پیشانی جوان باعث افزایش هر چه بیشتر جذابیت چهره می‌شود.

بیشتر بخوانید:  10 روش قطعی برای روشن شدن پوست

بهترین جراح لیفت شقیقه در تهران

بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران به راحتی می‌تواند تشخیص دهد که وضعیت چهره شما با کدام یک از انواع لیفت شقیقه زیباتر می‌شود و کدام یک می‌تواند بهترین گزینه برای ابرو‌ها و شقیقه شما باشد.

همچنین بهترین پزشک دارای تجربه و تبحر کافی، دقت و ظرافت در کار می‌باشد، همچنین با متد روز دنیا و تجهیزات مدرن آشنا و قادر به استفاده از آن‌ها برای ارائه بهترین نتایج می‌باشد.

از مهمترین ویژگی‌های یک جراح خوب لیف شقیقه این است که سلامت بیمار برای او در اولویت قرار داشته باشد و بتواند همراه بیمار باشد و در جلسه مشاوره با صبر و حوصله خواسته‌های بیمار را به طور کامل دریابد و بهترین تصمیم را بگیرد.

 • فایل ها را به اینجا بکشید یا
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf, حداکثر اندازه فایل: 500 MB, حداکثر تعداد فایل: 3.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  کلام پایانی

  جراحان لیفت شقیقه ما در کلینیک دکتر لاغری در حال حاضر از بهترین و شناخته‌ شده‌ترین جراحان زیبایی و پلاستیک در تهران می‌باشند که نمونه عمل‌های زیبایی زیادی را با موفقیت انجام داده اند. در ادامه می‌توانید نمونه کارهای جراحان ما را برای لیفت شقیقه در همین وب سایت مشاهده کنید.

  5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله بهترین دکتر لیفت شقیقه در تهران

  تلگرام دکتر لاغری

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات دکتر لاغری

  اینستاگرام دکتر لاغری

  کانال یوتیوب کلینیک دکتر لاغری زیر نظر ماه زر

  تزریق چربی صورت قبل و بعد بایوفت بایوفت صورت بدون عوارض بایوفت چیست؟