مدت ورم تزریق چربی چند روز است؟ – علت و درمان

مدت ورم تزریق چربی

مدت ورم تزریق چربی

یکی از بهترین روش های درمانی و زیبایی، تزریق چربی است که می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را برطرف کند. این عمل، جزو عمل های بی خطر محسوب می‌شوند که عوارض چندانی ندارد. ولی با این حال، ممکن است با نشانه های کمی همراه باشد که یکی از این عوارض تزریق چربی، ورم کردن ناحیه تزریق است.

در این مقاله، به بررسی علت ورم محل تزریق چربی و نحوه درمان آن خواهیم پرداخت. همچنین بهترین مرکز تزریق چربی در تهران را نیز به شما معرفی خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله از دکتر لاغری با ما همراه باشید.

خوابیدن ورم تزریق چربی چقدر طول می کشد؟

همان طور که گفته شد، عمل تزریق چربی یک عمل بسیار کم عارضه است که دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد. در تزریق چربی، ابتدا چربی های بدن خود فرد از ناحیه هایی که چربی مقاوم تری دارد، مانند پهلو ها و ران ها، چربی استخراج می‌شود و بعد از پالایش و خالص سازی، به قسمت های دیگر بدن انتقال داده می‌شود.

یکی از علت های بی عارضه بودن عمل تزریق چربی، استفاده از چربی خود بدن فرد است. چرا که بدن با این چربی، سازگاری کامل دارد و بنابراین امکان حساسیت و آلرژی به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت. مرحله خالص سازی نیز به این علت انجام می‌شود که چربی استخراج شده از بدن همواره با مقادیری از خون و ترشحات بدن همراه است که امکان تزریق مجدد آن ها به بدن وجود ندارد.

با تمام این مسائل، امکان ورم کردن ناحیه تزریق بعد از عمل تزریق چربی وجود دارد ولی در صورت مشاهده این عارضه به هیچ عنوان نیازی به نگرانی نخواهید داشت. این مورد پس از مدتی از بین خواهد رفت و اثری از آن باقی نخواهد ماند.

بهترین روش های تزریق چربی کدام اند؟

وجود چربی در زیر پوست باعث می‌شود پوست همواره شاداب و باطراوت به نظر برسد. زمانی که حجم چربی زیر پوست کم می‌شود پوست حالتی چروکیده پیدا می‌کند.

این موضوع باعث می‌شود خیلی افراد بخواهند به زیر پوست خود چربی تزریق کنند. البته، تزریق چربی اگر توسط شخص کم تجربه انجام شود، می‌تواند ضررهای بیش تری نسبت به مزایای آن به همراه داشته باشد.

در عمل تزریق چربی، ابتدا قسمتی از چربی های بدن خود فرد که مقاوم تر هستند از بدن استخراج می‌شود و سپس به قسمت های دریافت کننده تزریق می‌شود. این چربی، پیش از تزریق ابتدا باید پالایش و خالص سازی شود تا آب و ترشحات بدن از آن جدا شوند و آماده تزریق شود.

معمولا، چربی های پهلو ها، باسن و ران ها برای این کار انتخاب می‌شوند.

چربی تزریق شده، ممکن است تا حد زیادی به بدن جذب شود و پس از ۶ ماه نیاز به تمدید داشته باشد ولی بعد از این ۶ ماه، ماندگاری خوبی خواهد داشت و تا ۳ الی ۵ سال می‌توانید نتیجه آن را مشاهده نمایید.

علت ورم صورت بعد از تزریق چربی

با وجود این که عمل تزریق چربی یک عمل غیر تهاجمی است اما به هر حال سیستم ایمنی بدن، نسبت به هر چیزی که وارد بدن می‌شود ممکن است واکنش نشان دهد.

علت اصلی ورم کردن صورت بعد از تزریق چربی به صورت نیز همین موضوع است. برای این که بتوان به صورت چربی تزریق کرد، باید از سوزن هایی با قطر کم استفاده کرد تا چربی به بدن منتقل شود. در حالت عادی هم زمانی که یک سوزن به دست شما وارد شود پس از مدتی متوجه خواهید شد که دست شما قرمز شده است و کمی ورم کرده است. در عمل تزریق چربی نیز این موضوع صادق است.

بدن نسبت به سوزن هایی که به پوست وارد شده اند واکنش نشان داده و بنابراین پوست ورم می‌کند. البته، علت دیگری نیز برای ورم کردن وجود دارد.

زمانی که چربی به زیر پوست صورت وارد می‌شود باعث می‌شود حجم قسمت هایی از صورت نیز افزایش پیدا کند؛ بنابراین پوست کشیده می‌شود و حجم زیاد شده صورت نیز باعث می‌شود چهره متورم به نظر برسد.

در هر دو صورت، این امر کاملا طبیعی است و نیازی به نگرانی از بابت آن نخواهید داشت و پس از چند روز برطرف خواهد شد.

راهکارهای بهبودی ورم بعد از تزریق چربی

برای این که بتوانید ورم و به طور کلی عوارض تزریق چربی را کاهش دهید و باعث افزایش ماندگاری تزریق چربی شوید، باید برخی نکات مراقبتی را رعایت کنید که در ادامه آن ها را ذکر خواهیم کرد:

  • تنها دارو هایی را مصرف کنید که پزشک تجویز کرده است و از خوردن خودسرانه دارو پرهیز کنید.
  • تا ۳ هفته بعد از تزریق سیگار نکشید.
  • تا دو هفته بعد از عمل از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
  • موقع خوابیدن سر خود را بالاتر از بقیه قسمت های بدن قرار دهید.
  • ناحیه تزریق را لمس نکنید و از ماساژ دادن، خاراندن و به طور کلی دست زدن به آن خودداری کنید.
  • از خوردن دارو ها و غذا های رقیق کننده خون مانند قرص های آسپرین، ویتامین E و ماهی قزل آلا پرهیز کنید.

بهترین زمان برای تزریق چربی کدام است؟

فاصله ای که بین تزریق اول و دوم می‌افتد به موارد زیادی بستگی دارد. مقدار مقاومت سلول های چربی که برداشت می‌شود در این مسئله اهمیتی ویژه دارد. ولی به طور معمول، شصت تا هفتاد درصد از چربی تزریق شده بعد از تقریبا ۶ ماه به بدن جذب می‌شود. در چنین حالتی بهتر است مجددا تزریق چربی را انجام دهید.

میزان فعالیت و تحرک، تعریق، کم شدن وزن و مقدار چربی تزریق شده از دیگر مواردی هستند که باعث می‌شوند زمان تزریق چربی تغییر کند.

با تغذیه سالم، می‌توانید میزان جذب این چربی را کم تر کنید تا ماندگاری تزریق چربی نیز بیش تر شود.

تا چند روز بعد از تزریق چربی، صورت ورم دارد؟

این که ورم صورت تا چه زمانی باقی مي‌ماند تا حد زیادی به میزان تبحر پزشک بستگی دارد. پزشکان باید بدانند که میزان تحمل پوست برای هر مقدار چربی چقدر است و متناسب با آن برای تزریق چربی اقدام کنند؛ بنابراین، اگر چربی زیاد از حد تزریق شود، مدت زمان باقی ماندن تورم نیز زیاد خواهد بود. به طور میانگین، مدت زمانی که طول می‌کشد تا ورم صورت بخوابد و چهره به حالتی طبیعی باز گردد، بسته به واکنش های مختلف بدن افراد مختلف، شش تا پانزده روز زمان نیاز است.

معایب تزریق چربی و ضررهای احتمالی آن در ایجاد ورم

با وجود این که عمل تزریق چربی به دست و صورت یک عمل بی ضرر و کم خطر است ولی به هر حال ممکن است با عوارضی مانند ایجاد ورم به همراه باشد که امری کاملا طبیعی است.

با عمل به توصیه های پزشک، می‌توانید میزان تورم ناحیه تزریق شده را تا حد خوبی کاهش دهید. در صورتی که این تورم بیش از دو هفته ادامه پیدا کرد بهتر است پزشک خود را در جریان این اتفاق بگذارید تا در صورت لزوم، اقداماتی برای بهبود سریع تر این تورم انجام شود.

برای دریافت مشاوره حضوری رایگان از کلینیک سعادت آباد با حضور بهترین تیم پزشکی در سرتاسر کشور، می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۶۷۶۱۸۳۲ تماس بگیرید.

جمع بندی

عمل تزریق چربی، یکی از کم خطر ترین عمل های زیبایی است که می‌تواند تاثیرات بسیار زیادی روی زیبایی فرد داشته باشد. تزریق چربی، کاربرد های زیادی دارد که جوان سازی، افزایش حجم سینه و باسن و گونه ها و اصلاح فرم لبخند جزو این کاربرد ها هستند.

با وجود بی خطر بودن، این عمل ممکن است با عوارضی همراه باشد که تورم یکی از آن ها است. این عارضه کاملا طبیعی است و ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد ولی با عمل به توصیه های پزشک و انجام مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی می‌توانید تا حد زیادی این عوارض را کاهش دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

باز کردن چت
سوالی دارید؟ در واتس اپ با ما گفتگو کنید
سلام👋
چگونه می توانم کمک کنم؟
تماس مستقیم( کلیک کنید)