آشنایی کامل با عوارض تزریق چربی مصنوعی

تزریق چربی مصنوعی وجود دارد؟ آیا معایب و عوارض تزریق چربی مصنوعی شایع است؟ تزریق چربی به دو صورت مواد مصنوعی یا طبیعی در مرکز تزریق چربی در تهران ارائه می‌شود که به خطوط، چین‌ها و بافت‌های صورت منتق شده تا ظاهر چین و چروک‌ها را کاهش داده و پری صورت باعث می‌شود که افزایش سن افراد قابل مشاهده نباشد.
به این مواد تزریقی پرکننده‌های پوستی، ایمپلنت‌های تزریقی یا پرکننده‌های چین و چروک، همچنین پرکننده‌های بافت مصنوعی نیز گفته می‌شود. از این چربی‌های مصنوعی برای پاک کردن خطوط لبخند، حجیم کردن گونه‌ها و لب‌ها و اصلاح جای زخم و آکنه در صورت بیشتر استفاده می‌شود.

یکی از “عوارض تزریق چربی مصنوعی” که برای اکثریت اتفاق می‌افتد، این است که چربی‌های مصنوعی قابلیت جذب بالایی دارند. بنابراین، چربی‌های مصنوعی نتایج موقتی را ارائه می‌دهند که بسته به محصول و شخص، نوع تکنیک پزشک ماندگاری تزریق چربی متغییر خواهد بود.

تورم و کبودی از عوارض و معایب تزریق چربی مصنوعی می‌باشد. این نوع عارضه برای بسیاری شایع است که پس از تزریق چربی مصنوعی در نواحی تحت درمان تورم و کبودی آزار دهنده‌ای مشاهده می‌شود که معمولاً در عرض ۲ تا ۳ هفته از بین می‌روند، اما بهبودی کامل بین ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد.

عوارض تزریق چربی مصنوعی

عوارض تزریق چربی مصنوعی چیست؟

پرکننده‌های بافت نرم یا چربی‌های مصنوعی به دلیل نتایج و عوارض، همچنین حداقل دوره نقاهت تزریق چربی پایه اصلی روش‌های جوان‌سازی صورت هستند؛ لیکن، اگرچه عوارض تزریق چربی مصنوعی درصدهای کمی دارند، ولی به طور کامل بدون خطر نمی‌باشند.

چربی‌های مصنوعی از نظر ترکیب، خاصیت ارتجاعی، ماندگاری تزریق چربی و عوارض بعد از آن متفاوت هستند که بر اساس نشانه‌های عوارض تزریق چربی مصنوعی تنظیم می‌شوند. در بخش قصد داریم چند عوارض تزریق چربی مصنوعی که همه ارائه دهندگان باید بشناسند را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهیم.

 • معروف ترین عوارض و معایب تزریق چربی مصنوعی این است که گاهی اوقات آب شدن بیشتر از حد چربی در یک طرف صورت و نامتقارن شدن دو سمت صورت است که باعث نابرابری بین دو طرف می‌شود.
 • التهاب تزریقی ممکن است در نتیجه آلودگی باکتریایی یا در نتیجه عوارض تزریق چربی مصنوعی در صورت به وجود بیاید
 • روش تزریق چربی مصنوعی فقط در صورت قابل استفاده نبودن روش لیپوساکشن قابل انجام است، اما هرگز تزریق چربی از یک فرد به فرد دیگر امکان پذیر نیست.

عوارض تزریق چربی مصنوعی

تزریق چربی مصنوعی چیست؟

به طور کلی یک نوع تزریق چربی یعنی پیوند بافت مصنوعی است که به طور خاصی برای درمان بی نظمی‌های زیبایی با حجم کم طراحی شده است. پس از تزریق چربی بر اساس کلی واکنش بدن یک چارچوب حمایتی در زیر پوست تشکیل می‌شود و سلول‌های چربی موجود در پوست شما را برای جمع‌کردن مجدد و ایجاد حجم در ناحیه خواسته شده به کار گرفته می‌شود.

نتیجه تزرق چربی افزایش تولید کلاژن طولانی مدت و بهبود بافت و رنگ پوست در طول 3 تا 6 ماه است. پس از آن دوره زمانی، دکتر متخصص می‌تواند تعیین کند که آیا درمان مجدد برای بهبودی موثر است یا خیر؟ دکترهای کلینیک دکتر لاغری از تزریق چربی مصنوعی برای بهبود قسمت‌های زیر استفاده می‌کنند.

 • عیوب جزئی صورت، انحراف یا فرورفتگی در پوست
 • سلولیت یا فرورفتگی در کنار ران
 • کاهش حجم صورت، توخالی ها و چین خوردگی‌ها
 • کانتورینگ و مجسمه سازی صورت، از جمله بزرگ کردن شقیقه ها، گونه ها و لب ها
 • جوانسازی دست
 • اصلاح عضلانی، کانتورینگ و حجم دهی در شانه‌ها، شکم، عضلات دوسر بازو و ساق پا

رضایتمندی بیشتر با جایگزین تزریق مصنوعی: نتیجه نهایی تزریق چربی

کاربرد های تزریق چربی چیست؟

اگرچه تکنیک تزریق چربی از سال‌های اولیه قرن نوزدهم با هدف درمان و ترمیم عیوب و بدشکلی‌های صورت پس از تصادف کشف شد، اما در چند سال گذشته به صورت گسترده و بسیار سریع گسترش یافته است؛ که به دلیل مزایا و فواید فراوان، همچنین سهولت این جراحی و کمیاب بودن عوارض تزریق چربی مصنوعی باعث شده است که  به پر تقاضا ترین جراحی زیبایی در جهان شناخته شود.

قبل از اینکه به دانستن بیشتر در مورد نتایج فرآیند تزریق چربی بپردازیم لازم است که بدانید چرا به این فرآیند تزریق چربی گفته می‌شود؛ زیرا به این دلیل تزریق چربی گفته می‌شود که چربی از بدن خود فرد استخراج می‌شود و مجدداً به فرد به صورت زیبایی در مناطق دیگر توزیع خواهد شد.

ادامه مطلب
کاربرد تزریق چربی در صورت

درصد چربی در بدن انسان از فردی به فرد دیگر متفاوت است. درصد تزریق چربی در بیشتر بانوان دیده شده است. به طور کلی دلایل خواستار تزریق چربی در بانوان برای رفع نواقض به وجود آمده در دوره بارداری و سایر عملکردهای هورمونی نسبت به بدن آقایان است.  درصد درخواست تزریق چربی در آقایان ۳ تا ۵ درصد و در بانوان ۱۰ تا ۱۶ درصد تخمین زده می‌شود.

مزایای تزریق چربی سالم چیست؟

یکی از بزرگترین مزیت‌های فرآیند تزریق چربی این است که چربی بدن از منظر زیبایی شناسی دوباره توزیع می‌شود، جایی که چربی از قسمت هایی از بدن که از چاقی موضعی و تجمع چربی رنج می‌برند و ساکشن شده، سپس چربی استخراج شده دوباره به قسمت مورد نظر تزریق می‌شود. مزایای تزریق چربی سالم نسبت به عوارض تزریق چربی مصنوعی به شرح زیر است.

 • سهولت در فرآیند تزریق چربی
 • قیمت ارزان در مقایسه با هزینه‌ها و عوارض تزریق چربی مصنوعی
 • دسترسی به حجم زیادی از فرآیند تزریق چربی برای پر کردن نواحی بزرگ مانند تزریق چربی به دست و تزریق چربی به لب و تزریق چربی به گونه
 • چربی‌های بدن سلول‌های چربی زنده‌ای هستند که از یک بدن گرفته می‌شوند، بنابراین ایمنی آنها تضمینی است که میزان بروز التهاب در آنها بسیار کمتر از تزرق چربی مصموعی است.
ادامه مطلب
مزایای تزریق چربی به صورت

چرا تمامی تزریق چربی ها باید زیر نظر یک متخصص انجام شود؟

برای تزریق چربی‌ها لازم است که از یک متخصص پزشکی دارای مجوز یا یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک با تجربه کمک بگیرید. بهتر است توجه داشته باشید که در انتخاب مرکز تزریق چربی حتما توجه ویژگی داشته باشید. تزریق چربی مهم است در یک محیط پزشکی مجهز انجام شود. موارد دیگر حائز اهمیت در تزریق چربی به شرح زیر می‌باشد.

 • از بیماران قبلی و تجربه به دست آمده افراد دیگر در مورد تجربه تزریق چربی انتخاب بپرسید.
 • توجه داشته باشید که چربی‌ها  باید در سرنگ‌های باز نشده و دارای برچسب مناسب باشند. برای اطمینان، سرنگ را بررسی کنید.
 • از خطرات و عوارض جانبی احتمالی آگاه باشید.
 • اگر می دانید به هر یک از اجزای استفاده شده در تزریق چربی حساسیت دارید، در صورت نیاز ترکیبات چربی مصنوعی را بخوانید و از تزریق آن خودداری کنید
 • حتماً در مورد تمام داروها و مکمل هایی که مصرف می‌کنید به پزشک خود اطلاع دهید. برخی ممکن است با مواد تشکیل دهنده تزریق چربی تداخل داشته باشند.

جمع بندی

تکنیک تزریق چربی مصنوعی در صورت  درمان بسیاری از مشکلات پوستی کاربرد دارد و قابل انجام است و در درمان چین و چروک های اطراف بینی، بالا و پایین دهان، پیشانی و اطراف چشم موفق بوده است. همچنین در درمان اسکار آکنه و اسکار زخم های صورت و درمان آتروفی چربی گونه و جبران لاغری بدون عوارض تزریق چربی بسیار رضایت‌مند عمل کرده است.

تزریق چربی به دو صورت مواد مصنوعی یا طبیعی در کلینیک دکتر لاغری قابل ارائه برای شما می‌باشد. عوارض و معایب تزریق چربی مصنوعی شامل بی‌نظمی‌های خفیف سطحی پوست، تشکیل گرانولوم، انسداد عروقی که منجر به نکروز پوست می‌شود متغیر است.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

11 دیدگاه ‌ها

 • آیا کاشت مو با بانک موی دیگران امکان پذیر است ؟ جواب این سوال رو در متن نداده اید.

 • ماندگاری چربی بیشتر هست یا بوتاکس

 • امكان ريزش دوباره نداره؟

 • آیا میرو دکتر لاغری
  ینگ لک هارو ازبین میبره؟

 • با سلام
  آیا روش میکروگرافت و super fue فرق دارند؟
  آیا روش میکزوگرافت و روش dhi فرق دارد؟
  کدام جدیدتر است؟

 • مرسی که انقدر قشنگ و ساده فرق بین چربی وژل و … توضیح دادید
  من همیشه یه سری سوال تو ذهنم درمورد زاویه سازی فک ، لک های روی صورت و… بود که
  شما خیلی عالی توضیح دادید و‌با توجه به این من مشتاق شدم کل مطالب درمورد پوست و مو رو بخونم ، و صد در صد از مشاورین شما کمک خواهم گرفت . سپاسگزارم

 • تزریق چربی چقدر ماندگاری داره؟ من 6 ماه دیگه عروسی مه به نظرتون بهتره که چه زمانی انجام بدم که هم ورم صورتم بخوابه هم تزریق چربی که انجام دادم جذب نشده باشه.

 • منم میخوام زیر چشممو تزریق فیلر زیر چشم بزنم

 • بهترین دکتر ایمپلنت در ایران هستند دکتر نجفی

 • تزریق چربی چقدر ماندگاری داره؟ من 6 ماه دیگه عروسی مه به نظرتون بهتره که چه دکتر لاغری
  انجام بدم که هم ورم صورتم بخوابه هم تزریق چربی که انجام دادم جذب نشده باشه.

 • ادرس پیج اینستاگرام اگه دارید بفرستید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

Call Now Buttonتماس مستقیم ( کلیک کنید)