تزریق چربی بایوفت تا چند سال دوام دارد؟

تزریق به گونه چربی

تزریق به گونه چربی

همانطور که می دانید با توجه به گذشت زمان و افزایش عمر انسان چین و چروک‌های در نواحی مختلف بدن به وجود می آید این نواحی می‌تواند شامل دست صورت و غیره باشد که صورت مهمترین آنها می باشد.  در پاسخ به سوال تزریق چربی تا چند سال دوام دارد ؟ چین و چروک صورت انسان را پیرتر نشان می‌دهد که موجب کاهش اعتماد به نفس شما می شود بنابراین برای از بین بردن این چین و چروک راه هایی مانند تزریق چربی و تزریق ژل وجود دارد اما موضوع مهمی که وجود دارد.

تزریق چربی تا چند سال دوام دارد؟  یا به عبارتی پذیرش چربی تا چند سال دوام دارد ماندگاری تزریق چربی بسیار اهمیت دارد چون اگر این ماندگاری کم شود شما باید پس از مدت کوتاهی دوباره عمل تزریق چربی را انجام دهید با توجه به اینکه این عمل علاوه بر اینکه زمانی را باید برای انجام آن داشته باشید منجر به صرف هزینه‌های نیز برای شما خواهد بود .

همانطور که می دانید یکی از مهمترین مزایای تزریق چربی به بدن با ماندگاری زیاد آن می‌باشد تزریق چربی با ماندگاری بالا قابل مقایسه با دیگر روش ها نیز همچنین همانطور که میدانید میزان ماندگاری تزریق چربی در همه افراد یکسان نیست و در افراد مختلف متفاوت می‌باشد و به عوامل زیادی بستگی دارد.

ماندگاری تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

همانطور که می‌دانید طبق تحقیقات انجام شده حدود ۳۰ تا ۷۰ درصد چربی تزریق شده به بدن طی یکسال جذب می‌شود و به همین علت است که پزشکان معمولاً مقدار بیشتری از حد مورد نیاز شما را در هنگام تزریق چربی در تهران انجام می‌دهند تا پس از جذب به آن نتایج مورد رضایت بخش شما نشان داده شود در واقع میزان جذب چربی به توانایی بدن در جذب چربی بستگی دارد با توجه به اینکه ساختار و متابولیسم بدن افراد مختلف با یکدیگر فرق دارد بنابراین می تواند در نتیجه حاصل شده از تزریق چربی نیست و همچنین ماندگاری آن فرق داشته باشد.

با توجه به اینکه کاهش وزن نیز می تواند میزان جذب چربی را افزایش دهد به همین دلیل است که پزشک توصیه می کند که اگر می خواهید رژیم یا ورزشی را برای کاهش وزن انجام دهید حتماً پیش از عمل این کار را انجام دهید.  به کاهش وزن را برای بعد از عمل نگذارید.
همچنین در صورتی که شما به بیماری خاصی مبتلا هستید که سبب کاهش وزن شما شده است به شما توصیه می شود که پیش از درمان با تزریق چربی به پزشک مربوطه مراجعه کنید و بیماری را درمان و علائم آن را متوقف سازی زیر و سلولهای چربی با کم شدن وزن بدن کاهش پیدا میکنند.
تغذیه برای انجام هر گونه عملی نقش بسیار موثری را دارد برای تزریق چربی بدون عوارض تزریق چربی هم نیز بهتر است از غذاهای مناسب سرشار از میوه و سبزیجات استفاده کنید اگر غذای مناسب به بدن شما نرسد و قند خون مورد نیاز شما تأمین شود بدن برای سیستم های دفاعی خود در برابر کمبود انرژی با سوزاندن سلولهای خود که شامل چربی ها هستند واکنش نشان می‌دهند تا قند مورد نیاز را برای فعالیت مغز شما فراهم کنند.
بنابراین بهتر است با استفاده از یک برنامه غذایی مرتب و منظم و سرشار از تمام مواد معدنی و مغذی  و همچنین نوشیدن آب در حفظ چربی های تزریق شده به پوست موثر باشید و مدت ماندگاری آن را افزایش دهید.

با توجه به اینکه طی افزایش سن مقداری از چربی های بافتهای مختلف بدن از بین می روند و چربی های تزریق شده هم از این قاعده مستثنا نیستند. بنابراین بعضی از موارد جذب چربی ها قابل جلوگیری نیست در بدن افراد مختلف حتی با وجود رعایت تمامی موارد بالا می تواند تحت تاثیر عوامل ژنتیکی یا محیطی باشد بنابراین به طور کلی می‌توان گفت که تزریق چربی به صورت تا چند سال دوام دارد و تحت شعاع عوامل گوناگونی قرار می‌گیرد.

مهمترین عواملی که در ماندگاری تزریق چربی بسیار مهم می باشد شرایط فرد متقاضی مانند سن جنس ،سابقه بیماری خاص، ژنتیک،شرایط محیطی آب و هوایی و غیره بستگی دارد و همچنین با توجه به اینکه امروزه مراکز مختلفی برای انجام تزریق چربی وجود دارد و پزشکان زیادی در این زمینه تخصص دارند.  بنابراین انتخاب محل و یا مکانی جهت انجام تزریق چربی و پزشک نیز در ماندگاری تزریق چربی موثر میباشد همچنین تعداد جلساتی که برای تزریق چربی شما به کلینیک مراجعه می‌کنید همگی عامل بسیار موثری در ماندگاری آن می باشد.

همچنین با توجه به اینکه میزان ورزش روزانه یا پیاده روی و همچنین فعالیت های بدنی در هر شخصی فرق میکند بنابراین این عامل خود نیز در مدت ماندگاری تزریق چربی در بدن موثر می باشد.

حال ممکن است که این سوال برایتان پیش آید که تزریق چربی تا چند سال دوام دارد یا آیا تزریق چربی دائمی می باشد؟

قبل از اینکه به سوال آیا تزریق چربی دائمی می باشد پاسخ دهیم باید بدانید که سیستم بدن هر فرد با فرد دیگر متفاوت اصولاً بخشی از چربی تزریق شده پس از ۶ ماه تا یکسال جذب بدن می‌شود،البته توجه داشته باشید که شرایط بدنی هر فردی فرق می کند و با توجه به چربی به کدام یک از نواحی بدن تزریق شده باشد . میزان ماندگاری آن نیز فرق می‌کند. با توجه به اینکه امروزه عمل تزریق چربی در بیشتر جا های بدن صورت می‌گیرد و قسمت از بدن ساختار متفاوتی دارد،بنابراین ماندگاری تزریق چربی در قسمت‌های مختلف بدن با یکدیگر فرق میکند مثلاً تزریق چربی در لب با تزریق چربی در گونه متفاوت می باشد به ماندگاری آن نیز کمتر است.

در پایان می توان گفت با توجه به اینکه امروزه تزریق چربی به دست در در کلینیک های مختلف و همچنین توسط پزشک های مختلفی در قسمتهای مختلف بدن صورت می‌گیرد و متابولیسم  بدن هر فردی با یکدیگر فرق می کند.  و همچنین با توجه به اینکه این چربی از بدن خود فرد می باشد و یا از طریق دیگری فراهم شده باشد و ساختار هر قسمت بدن با یکدیگر فرق دارد بنابراین در پاسخ به این سوال که تزریق چربی چند سال دوام دارد نمی‌توان به طور واضح مدت زمان یا یک بازه زمانی را برای آن بیان کرد.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق چربی بایوفت تا چند سال دوام دارد؟

[uwac_agent id=”yosefi_1″]

[uwac_agent id=”aqhay_2″]

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .