تزریق چربی به دست

تزریق چربی به دست-دکتر لاغری

منظور از تزریق چربی به دست جیست؟

تزریق چربی به دست اگر در کلینیک های معتبر انجام شود می تواند باعث زیبایی و جوانسازی پوست به صورت کاملا طبیعی شود. اگر قصد دارید تا پوستی صاف و کاملا شفاف و جوان داشته باشید، توصیه می کنیم تا با مراجعه به کلینیک تزریق چربی دکتر لاغری به بهترین نحو این روش را برای خود انجام دهید. علاوه بر ابزارها و تجهیزات حرفه ای که در این مرکز وجود دارد، جدیدترین روش ها را برای تزریق چربی به پوست دست استفاده می کنند تا نتیجه کار بسیار راضی کننده برای مراجعه کننده باشد.

فرآیند تزریق چربی به انگشتان دست یکی از عمل های معروف و پرطرفدار است که خانم ها در سنین مختلف انجام می دهند، زیرا می خواهند از شر چین و چروک‌های روی دست خود خلاص شوند و از پوستی شاداب و زیبا برخوردار باشند. فرآیند زیباسازی دست با تزریق چربی به دست در کلینیک دکتر لاغری با جدیدترین تکنولوژی ارائه می‌شود. این روزها روش‌های جدید برای از بین رفتن لاغری دست وجود دارد. از جدیدترین روش‌های از بین بردن لاغری دست تزریق چربی به دست است. تزریق چربی باید در کلینیک دکتر لاغری زیر نظر مجرب‌ترین پزشکان انجام شود در ادامه مقاله همراه ما باشید.

تزریق چربی به دست روشی فوق العاده ساده است. لذا، این روند زیباسازی تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود و با برداشت چربی در کمتر از نیم ساعت طول خواهد کشید. مراکز تزریق چربی در تهران مانند کلینیک دکتر لاغری توسعه یافته وجود دارد که شما یباید در انتخاب آنها نهایت دقت را به خرج دهید. کلینیک دکتر لاغری دارای جدیدترین و پیشرفته ترین فناوری ها می‌باشد و کادر پزشکی متخصص و ماهر جراحان و دستیاران مهم ترین چیزهایی است که آنها را نسبت به سایر مراکز دیگر متمایز می‌کند.

[ نمونه کار تزریق چربی به دست در کلینیک دکتر لاغری ]

فایل صوتی کلیپ عمل بالا:

امروزه تکنیک‌های تزریق چربی به دست برای جوانسازی دست که نتایج طولانی‌مدتی دارند بسیار پرطرفدار است. با این حال، آنها دارای عوارض تزریق چربی نیز هستند که از نظر ظاهر در نهایت عوارض را نشان می‌دهد. جراح از طریق چند برش کوچک در پشت دست، به آرامی فضای زیر پوست ایجاد می‌کند، سپس چربی‌ها را تزریق می‌کند. چربی تزریق شده به آرامی ماساژ داده می‌شود تا کانتوری صاف ایجاد شود و ظاهر استخوان‌ها و رگ‌های برجسته پشت دست را پر کند.

تزریق چربی به دست

مراحل تزریق چربی به دست

تزریق چربی به دست جنبه زیبایی دارد که مهم ترین موضوع است، زیرا اکثر خانم‌هایی که این فرآیند را انجام می دهند آرزوی داشتن دست‌هایی زیبا و پوستی شاداب را دارند و این همان چیزی است که فرآیند تزریق چربی در دست انجام می‌دهد. جوان سازی دست یک فرآیند پلاستیک است که هدف آن بازگرداندن ظاهری جوان به دست ها از طریق انتقال اتولوگ چربی است. با جایگزین کردن چربی از دست رفته، پوست بالای دست (پشت پشتی) بهبود می‌یابد. پوست چروکیده و افتاده و استخوان ها، تاندون ها، رباط‌ها و رگ های خونی را که در طول فرآیند پیری قابل مشاهده می‌باشند که با این فرآیند بهبود پیدا می‌کنند. تزریق چربی به دست باعث می‌شود پوست دست ها صاف شده، همچنین به جوان سازی پوست برای داشتن ظاهر زیبا لطیف کمک می‌کند.

مراحل تزریق چربی به دست مانند مراحل تزریق چربی به صورت است. قبل از انجام تزریق باید کلینیک معتبری را که دارای پزشکان متخصص و محیطی بهداشتی است را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید یک جلسه مشاوره تشکیل شود و با پزشک درباره نحوه تزریق چربی به دست و انواع مشکلات و بیماری‌های فرد صحبت شود.

در این مرحله پزشک آزمایش‌های لازم را برای فرد تجویز می‌کند تا از صحت و سلامت فرد و مقدار چربی تزریقی برای فرد آگاهی یابد. سپس با استفاده از مواد ضدعفونی مخصوصی محل زخم استریل و ضد عفونی می‌شود و بوسیله سرنگ‌های مخصوصی چربی از نقاط مشخص شده استخراج می‌گردد.

در مراحل بعدی چربی استخراج شده بوسیله دستگاه سانتریفیوژ پالایش و تصفیه شده و مواد زائد، آب خون و بسیاری از مواد دیگر از آن حذف می‌شود. در مرحله نهایی چربی استخراج شده بوسیله سرنگ‌های مخصوصی به پوست ناحیه دست تزریق می‌شود. دوره نقاهت در این روش معمولاً یکهفته است و پزشک توصیه‌های لازم را برای مراقبت‌های بعد از تزریق به بیماران می‌کند. معمولاً اثر نقاط تزریق و ورم و یا احیاناً کبودی یک هفته بعد ناپدید می‌شود. چربی مورد نظر برای تزریق از نواحی ران، باسن و شکم استخراج می‌شود.

مراحل تزریق چربی به دست

 • انتخاب کلینیک معتبر

کشور ایران به دلیل حمایت زیاد و علاقه مضاعف به جنبه های آرایشی و بهداشتی، همچنین قیمت هایی که در مقایسه با کشورهای آسیای شرقی ارایه می‌دهد یکی از بهترین مراکز برای درمان‌های زیبایی در بدن تلقی می شود، لذا آمار علاقه مندی به روند زیبایی و مسائل پزشکی و فناوری های پیشرفته در تهران بسیار زیاد است که در سطح جهانی دنبال می شود. قبل از انتخاب دکتر که فرآیند تزریق چربی به دست انجام می دهد، انتخاب کلینیک معتبر نیز بسیار مهم می‌باشد. باید نسبت به تجربیات قبلی برخی از بیماران تحت درمان، نتایج بدست آمده، تعهد پزشکان کلینیک اطلاعات کامل داشته باشید. کلینیک دکتر لاغری جزء باسابقه‌ترین مراکز جراح پلاستیک به شمار می رود که تجربیات زیادی در زمینه پزشکی زیبایی دارد.
 • مشاوره قبل از تزریق

با مشاوره قبل از تزریق چربی به دست پزشکان اطلاعات کاملی در مورد ظاهر دست‌های شما و نتایج به دست آمده با استفاده از تزریق چربی ارائه می‌دهند. چربی به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد، به همین دلیل در بین سایر بافت‌های بدن به خوبی موجود است. با تکنیک‌های پزشک به طور کلی ظاهری طبیعی تر و تغییرات زیبایی شناختی را دست های شما ایجاد می‌شود که با توجه به خطوط می‌تواند نشانه های قابل تشخیص پیری را محو کند. علاوه بر این، بدن چربی بیمار را به عنوان چربی خود می شناسد؛ بنابراین پیوند چربی را پس نمی زند.
 • برداشتن چربی از بدن

ابتدا چربی از بدن بیمار برداشت می شود تا در طول عمل استفاده شود. این کار از طریق تکنیک‌های مدرن انجام شده که بافت چربی را حفظ کرده و آن را از بین نمی‌برد، بنابراین از روش‌های تخصصی برای به دست آوردن سلول‌های چربی سالم استفاده نمی‌شود. تکنیک لیپوساکشن همچنین با داشتن سلول های بنیادی با سلول های چربی ضروری است؛ زیرا این چربی برای تزریق مجدد به سایر قسمت های بدن جمع آوری می شود.
 • فرآوری چربی ها

پزشک از یک سرنگ و کانول برداشت برای برداشتن چربی اضافی استفاده می کند، سپس چربی برای تصفیه بافت تحت درمان قرار می گیرد. می توان آن را از طریق یک روش مخصوص اجرا کرد که با سرعت بالا به گردش در می‌آورد تا چربی را از خون یا سایر مواد استخراج شده جدا کند. برخی از سلول های چربی ممکن است در طی این فرآیندها آسیب ببینند و از منبع چربی دور ریخته شوند. به همین دلیل است که پزشک معمولاً کمی بیشتر از آنچه برای پیوند نهایی لازم است، چربی را خارج می کند.
 • تزریق چربی‌ روی دست

چربی در یک سرنگ کوچکتر بسته بندی می شود و از طریق یک سری تزریق، در سراسر پشت دست جابجا می شود. کانول مخصوص، خطر آسیب بافتی به این نواحی دست را به حداقل می رساند. پس از تزریق چربی در نواحی مشخص شده، به آرامی در جای خود ماساژ داده می شود تا زمانی که پزشک به خطوط طبیعی و رضایت بخش دست یابد.

چه کسانی می توانند تزریق چربی دست انجام دهند؟

کاندیدای خوب برای جوانسازی دستیا همان تزریق چربی به دست افرادی هستند که مایلند می‌باشند، قسمت روی دست ها حجم دهند. در مورد نتایج به دست آمده در پایان نزریق چربی این روش باید بیمار واقع بین باشد. نواحی دیگری از دست‌ها مانند ضخامت و برآمدگی‌های عمودی ناخن‌ها یا کف دست‌های چین و چروک وجود دارد که به مرور زمان پیر می‌شوند، اگرچه اصلاحات قابل توجهی برای این نواحی هنوز در پزشکی زیبایی ایجاد نشده است. جوانسازی دست برای بیمارانی که علائم واضح پیری در پوست خود دارند، از جمله کاهش حجم وزن بهترین راه حل است.

چرا تزریق چربی را برای جوانسازی پوست دست انتخاب می‌کنیم؟

بسیاری از افراد با افزایش سن نه تنها صورت بلکه دست‌هایشان دستخوش تغییراتی می‌شود. همچنین بسیاری از افراد جوان به دلیل مسائل ژنتیکی و یا مراقبت نکردن از دست‌ها دچار چین و چروک می‌شوند. این روزها روش‌ها و متدهای جدیدی برای زیبایی دست‌ها ابداع شده است.

از مهمترین این روش‌ها تزریق چربی روی دست است. از بهترین متدهای جوانسازی پوست دست مخصوصاً در افرادی که پوست دست آن‌ها بسیار شل و افتاده شده تزریق چربی می‌باشد. از آنجا که چربی از بدن خود فرد استخراج می‌شود وبعد از دفع مواد زائد و خون چربی‌ها به بدن تزریق می‌شوند. معمولاً بدن واکنشی نسبت به چربی تزریقی نشان نمی‌دهد زیرا این چربی از بدن خود فرد استخراج شده است.

به همین دلیل تزریق چربی دست از بهترین متدها برای پوست دست است. به دلیل استخراج چربی از بدن عوارض آن کمتر می‌باشد. علاوه بر عوارض کمتر ماندگاری تزریق چربی نسبت به سایر روش‌ها بیشتر است. به همین دلیل بسیاری از افراد تزریق چربی دست را به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند.

تزریق چربی به دست چیست؟

تزریق چربی دست که با نام انتقال چربی یا پیوند چربی نیز شناخته می‌شود، یک روش پرکننده دائمی است که در آن چربی از یک ناحیه از بدن بیمار (معمولاً ناحیه‌ای با چربی اضافی مانند ران) با استفاده از استخراج چربی به دست می‌آید و به ناحیه دیگری از بدن که نیاز به جوانسازی دارد تزریق می‌شود. مناطق درمان تزریق چربی بیشتر در صورت و دست‌ها انجام می‌شود. با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. همراه با از دست دادن حجم، این تغییرات می‌تواند منجر به خطوط ظریف در صورت و ظاهری پیر و «اسکلت مانند» در دست‌ها شود.

تزریق چربی روی انگشتان دست به طور کلی منجر به جوانسازی پوست و بازگرداندن حجم در قسمت میانی دست‌ها می‌شود و در نتیجه ظاهری محکم‌تر و خطوطی نرم و گرد ایجاد می‌کند. تزریق چربی به دست‌ها می‌تواند عیوب را پنهان کند، همچنین ظاهر دست پیر را برای هماهنگی با بقیه بدن بهبود بخشد. تزریق چربی ممکن است در یک مجموعه و یا یک مرکز تزریق چربی در تهران به صورت سرپایی انجام شود.

[ نمونه کار تزریق چربی به دست ]

فایل صوتی کلیپ عمل بالا:

بی حسی موضعی معمولاً در زمان تزریق چربی مورد نیاز است. این روش که معمولاً 60 تا 90 دقیقه طول می‌کشد، شامل برداشتن چربی از محل اهداکننده با استفاده از لیپوساکشن، سانتریفیوژ کردن بافت برداشت‌شده برای جداسازی چربی و سلول‌های بنیادی و تزریق چربی سلول‌های بنیادی به ناحیه مورد نظر است. برخلاف سایر انواع جراحی‌ها تزریق چربی به زمان کمی نیاز دارد. گاهی اوقات تکرار تزریق چربی دستان نیاز است؛ زیرا ممکن است مقداری از چربی از بین برود.

تزریق چربی دست چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی روی دستان در اصل از چربی فرآوری شده از بدن خود بیمار برای کانتور کردن مجدد و صاف کردن دست‌ها استفاده می‌کند. این روش همچنین به عنوان میکرولیپواینژکتور یا پیوند چربی اتولوگ شناخته می‌شود. سلول‌های چربی با لیپوساکشن از ناحیه اهداکننده معمولاً از اطراف شکم یا از ران با استفاده از یک سوزن کوچک متصل به سرنگ برداشته می‌شوند. به نوعی دکتر لاغری نیز است، سپس سلول‌های چربی پاکسازی و پردازش می‌شوند و با استفاده از سوزن و سرنگ به ناحیه چروکیده تزریق می‌شوند. از آنجایی که میزان نسبتاً بالایی از جذب مجدد سلول‌های چربی در بدن وجود دارد، دکتر لاغری احتمالاً ناحیه تحت درمان را بیش پر از چربی می‌کند. این روش اغلب بر روی سایر چین و چروک­های صورت به طور همزمان انجام می‌شود؛ زیرا معمولاً بیش از مقدار خواسته شده چربی برداشت می‌شود.

تزریق چربی به دست در مطب و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. روش برداشتن چربی حدود 10 تا 15 دقیقه طول می‌کشد، سپس بسته به تعداد مناطق تزریق شده 5 تا 20 دقیقه دیگر طول می‌کشد تا تزریق چربی دست انجام شود. محل مورد نظر ممکن است در ابتدا بیش از حد پر به نظر برسد تا زمانی که مقداری از چربی در بدن جذب شود.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به دست

جوانسازی دست با انتقال چربی یک عمل جراحی پلاستیک برای اصلاح کاهش حجم دست است؛ مانند بافت صورت، از دست دادن کلاژن به دلیل افزایش سن در دست‌ها منجر به برجسته شدن سیاهرگ‌ها و تاندون‌ها می‌شود. تزریق چربی برای این کاهش حجم می‌تواند راه حلی طبیعی باشد. چربی واقعاً به راحتی از طریق بافت‌ها حرکت می‌کند و می‌توانید آن را در سراسر دست پخش کنید. این یک پرکننده واقعاً عالی برای دست است، زیرا بر خلاف برخی از پرکننده‌های دیگر بسیار انعطاف پذیر است.

جوانسازی دست با انتقال چربی یک روش لیپوساکشن را برای جمع آوری سلول‌های چربی ترکیب می‌کند که برای پر کردن حجم به دست‌ها انجام می‌شود. سایر درمان‌های جوان‌سازی دست مانند تزریق چربی به صورت نیز می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. توجه داشته باشید که پس از تزریق چربی ممکن است برای کاهش ناراحتی و تورم به شما یخ داده شود تا بر روی محل تزریق بگذارید. لازم به ذکر است که  از اعمال فشار محکم یخ بر روی ناحیه درمان خودداری کنید. بیماران ممکن است یکی از واکنش‌های زیر را در محل‌های تزریق تجربه کنند:

 • کبودی که ممکن است تا یک هفته ادامه داشته باشد
 • تورم
 • سرخی

آیا تزریق چربی به پوست دست از پیر شدن پوست جلوگیری می‌کند؟

جوانسازی دست یک عمل جراحی پلاستیک است که هدف آن بازگرداندن ظاهری جوان به دست‌ها از طریق انتقال اتولوگ چربی است. با جایگزینی چربی از دست رفته پوست بالای دست چاق می‌شود. پوست چروکیده و افتاده و استخوان‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها ورگه‌ای خونی را که در طول فرآیند پیری قابل مشاهده می‌شوند را تزریق چربی پنهان می‌کند. چربی اضافه شده بالای دست‌ها را صاف کرده و به جوان‌سازی پوست برای داشتن ظاهر و احساسی لطیف کمک می‌کند.

دست‌ها به دلایل مختلف نیاز به جوان‌سازی دارند. در حالی که بسیاری از مردم در مورد استفاده از کرم ضد آفتاب کوشا هستند، اما اغلب در استفاده از آن به دست خود اطلاعاتی ندارند. دست‌ها به طور کلی به استثنای هوای بسیار سرد در معرض عوامل زیادی هستند. در نتیجه، نفوذ اشعه مضر UV به سلول‌های کلاژن و الاستین آسیب می‌رساند که در تشکیل لایه‌های سفت و سالم پوست مهم هستند. دست‌ها برای عملکرد به مهارت نیاز دارند و افزایش وزن می‌تواند محتوای چربی در دست‌ها را افزایش دهد، با افزایش وزن درصد گسترش ناحیه چربی در مقایسه با بقیه بدن بسیار پایین است. مزایای روش تزریق چربی برای دست‌ها به شرح زیر است.

 • از آنجایی که چربی‌ها از بدن خود بیمار گرفته می‌شوند، احتمال واکنش آلرژیک کمی وجود دارد.
 • نتایج می‌تواند تا چندین سال باقی بماند.
 • نتایج معمولاً نرم و طبیعی به نظر می‌رسند.

این روش اغلب می‌تواند با سایر روش‌های تزریق چربی مانند چین و چروک صورت ترکیب شود.

تزریق چربی به دست

مزایا تزریق چربی به دست

ماده تزریقی از بدن خود فرد گرفته شده است و احتمال بروز واکنش آلرژیک را کم می کند.
نتایج این تزریق سالها ماندگار می ماند و نسبت به سایر عمل های زیبایی از قبیل ژل دوام و همچنین تاثیر بیشتری دارد.
نتایج این تزریق دست های صاف و با ظاهر طبیعی است درحالیکه در سایر عمل های زیبایی حالت طبیعی بودن بعد از عمل وجود ندارد.

در چندین سال اخیر در مجله‌های پزشکی رسمی انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) یک تکنیک تزریق چربی به دست به صورت تصفیه شده را برای بیمارانی که خواهان ظاهری جوان‌ برای دستان خود هستند معرفی شد. روش ساده تزریق چربی برای دست‌های بسیاری از افراد که خواهان جوان‌سازی هستند توسط جراحان پلاستیک انجام می‌شود.
بسیاری از بیماران تحت عمل جراحی لیفت صورت نیز علاقه‌مند به جوانسازی دست خود می‌باشند. تکنیک‌های تزریق چربی با برداشتن مقدار کمی چربی از یک ناحیه از بدن و انتقال آن به ناحیه دیگر کاربردهای گسترده‌ای در جراحی پلاستیک، از جمله عمل‌های تزریق چربی به صورت نیز پیدا می‌شود.

نکات مهم در تزریق چربی به دست

نکته‌ای که لازم است به آن اشاره شود این است که شما علاوه بر تزریق چربی به دست به طور هم‌زمان می‌توانید به سایر نقاط بدن از قبیل صورت سینه و… نیز تزریق انجام دهید تا زیبایی دوچندانی به دست آورید.

در پایان نکته‌ای که باید به آن اشاره شود این است که این عمل هم همانند هر عمل زیبایی دارای عوارض بعد از عمل است که با انجام مراقبت‌های بعد از عمل می‌توان این عوارض را کاهش داد.

آیا تزریق چربی به دست درد دارد؟

بسیاری از افراد از تزریق آمپول وحشت دارند و هنگام تجویز پزشک دچار فوبیا می‌شوند. بسیاری از مواقع تزریق آمپول به هیچ عنوان هیچگونه دردی ندارد اما بیمار به محض مشاهده آمپول دچار ترس و نگرانی می‌شود. حالا تصور کنید این تزریق مربوط به چربی باشد، قطعاً در اینگونه موارد استریس و اضطراب افراد بیشتر می‌شود.

چربی‌ها، یک نوع پرکننده عالی برای نقاطی از بدن هستند که به دلیل از دست دادن چربی خود دیگر آن زیبایی قبلی را ندارد. به همین دلیل از چربی برای نواحی مانند چانه، گونه و دست‌ها و همچنین از بین بردن چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود. استفاده از چربی منحصر به دست‌ها نیست بلکه برای سایر نقاط بدن مانند سینه و باسن نیز از چربی استفاده می‌شود.

در حقیقت تزریق چربی به شما جوانی دوباره می‌بخشد. قطعاً تزریق چربی مانند هرکار زیبایی درد دارد اما این روزها از داروهای بی‌حسی مخصوصی برای برای از بین بردن درد هنگام تزریق استفاده می‌شود. همچنین بعد از پایان تزریق نیز پزشک برای دردهای احتمالی در محل تزریق مسکن‌های تجویز می‌کند.

اما برای کاهش دردها و عوارض احتمالی تزریق چربی دست حتماً اگر بیماری و یا حساسیت دارویی دارید با پزشک در میان بگذارید. از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز نمائید. معمولاً پزشکان توصیه می‌کنند مصرف مکمل‌های رقیق کننده خون و همچنین استفاده از بعضی از مواد غذایی را به مدت کوتاه ترک نمائید.

عوارض تزریق چربی به ناحیه دست

خطرات اصلی جوانسازی دست تورم، کبودی احتمالی و عفونت است. استفاده از کانول با نوک بلانت خطر خونریزی یا آسیب به ساختارهای مهم مانند وریدها و تاندون‌ها را کاهش می‌دهد. آنتی بیوتیک‌های خوراکی به کاهش خطر عفونت در بیماران مستعد کمک می‌کند.

فایل صوتی کلیپ عمل بالا:

بیمارانی که تحت تزریق جوانسازی دست قرار می‌گیرند ممکن است نسبت به تزریق، واکنش آلرژیک یا رد حساسیت ایجاد کنند، همچنین ممکن است تورم، کبودی، سوزن سوزن شدن یا بی حسی در محل‌های تزریق را تجربه کنند؛ مانند هر روش زیبایی دیگری خطرات مرتبط با آن وجود دارد، اگرچه در دستان متخصص پوست واجد شرایط مرکز تزریق چربی در تهران خطرات به حداقل می‌رسد؛ اما یادآوری همیشه لازم است. خطر واکنش آلرژیک در میکرولیپواینژکتور خیلی کم است؛ زیرا در این روش به جای مواد پرکننده از چربی خود بیمار استفاده می‌شود. خطرات و عوارض تزریق چربی دست عبارت‌اند از:

 • خونریزی از محل‌های تزریق
 • تورم و کبودی
 • قرمزی و حساسیت در محل‌های تزریق
ردیف عوارضی که ممکن ااست پس از تزریق چربی به دست بوجود آید:
1 خونریزی از محل تزریق
2 تورم و کبودی
3 قرمزی و حساس شدن پوست
4 در رابطه با خونریزی از محل تزریق باید گفت که طبیعی میباشد که بعد از ساعتی از پایان عمل از بین خواهد رفت.
5 راجع به کبودی و تورم باید گفت که اگر بعد از عمل از کمپرس یخ استفاده شود این کبودی به حداقل خواهد رسید.

دیگر راه های جوانسازی دست

روش‌های جایگزینی برای افزایش حجم برای درمان برآمدگی‌های استخوان، تاندون یا رگ ها و همچنین خطوط ریز، چین و چروک، تغییر رنگ، آسیب نور خورشید یا رنگدانه‌های غیرطبیعی وجود دارد.

پرکننده ها (مانند پلی لاکتیک اسید یا اسید هیالورونیک)

 • فیلر به صورت دستی در نقاط مختلف تزریق می شود.
 • برای تغییر شکل و تقویت دست ها، پرکننده ها در لایه های مختلف قرار می گیرند. این ماده ممکن است رنگی کدر و مایل به آبی روی پوست باقی بگذارد.

لیزر رگ

 • لیزر برای درمان عروق خونی کوچک (قطر 1-3 میلی متر) استفاده می شود.
 • لیزر روی پوست شما قرار می گیرد و نور لیزر توسط خون جذب می شود و باعث می شود رگ های خونی از بین رفته و جذب بدن شوند.
 • زمان نقاهت کوتاهی دارد.

لایه برداری شیمیایی سطحی

 • محلول شیمیایی را با کمک یک اسفنج به دستان شما می زنند.
 • پزشکان تصمیم می گیرند چه مدت محلول را روی دستان شما بگذارند و تغییرات ظاهری پوست را با دقت مشاهده می کنند.
 • نیازی به پوشاندن یا استفاده از پماد ندارید و می توانید انتظار زمان بهبودی کوتاهی داشته باشید.

نور شدید پالس (IPL) و درمان فوتودینامیک (PDT)

 • برای محافظت چشمان شما بسته می شود.
 • دستگاه مستقیماً روی ناحیه مورد نظر قرار می گیرد و امواج نوری روی آن ساطع می شود.
 • پس از چند جلسه درمان، لکه ها و رنگدانه های روی دست شما از بین می رود.
 • بهبودی پس از IPL مشابه بهبودی پس از آفتاب سوختگی خفیف است.

لیزر جوانسازی پوست

 • برای محافظت چشمان شما بسته می شود.
 • دستگاه دستی روی پوست شما حرکت می کند. این دستگاه پالس های کوچکی از نور با شدت بالا ساطع می کند که به لایه های بالایی پوست شما آسیب می رساند.
 • همانطور که پوست شما بهبود می یابد، سالم تر و جوان تر به نظر می رسد.

جمع بندی

برای حل قرمز و حساس شدن پوست دستتان می‌توانید از محصولات مخصوص پوست‌های حساس استفاده کنید. نکته‌ای که لازم است در تزریق چربی به دست به آن توجه کنید این است که این کبودی و ورم یا قرمزی پوست دستتان ممکن است تا سه یا چهار روز بعد از عمل وجود داشته باشد اما دردی در این ناحیه حس نخواهد شد و شما به راحتی می‌توانید کارهای خود را انجام دهید.

آفتاب باعث ایجاد لکه‌های پیری در دست‌ها می‌شود (که به آن لکه‌های قهوه‌ای یا لکه‌های کبدی نیز میگویند). لکه‌های ناشی از افزایش سن که در واقع نتیجه پوستی است که به طور مکرر در معرض نور خورشید قرار گرفته و بدون محافظت کافی، می‌تواند باعث تغییر رنگ ناخواسته دست شود. علاوه بر انتقال چربی، بیماران ممکن است برای اصلاح لکه‌های تیره به دنبال لیزر مجدد پوست باشند. مزیت اضافی این درمان این است که حرارت لیزر سلول‌های کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند تا رشد یابند و در نتیجه پوست بهتر به نظر می‌رسد.

پوست دست به مرور زمان چربی خود را از دست می‌دهد و با افزایش سن نازک می‌شود. این باعث می‌شود استخوان‌های ظریف پشت دست شما نمایان شود و زیبایی این قسمت را تحت تاثیر قرار دهد. از طرفی این نازک شدن پوست باعث می‌شود یک سری لکه‌ها روی دست‌ها ایجاد شود و رگ‌ها کاملاً نمایان شوند.

دست‌ها همیشه نمایان هستند و شادابی و لطافت آن‌ها می‌تواند تأثیر زیادی بر اعتماد به نفس شما داشته باشد. به همین دلیل افراد برای بهبود ظاهر دست و رفع این بیماری استخوانی و عیوب پوستی، روش تزریق روغن را امتحان می‌کنند.

هیچ محدودیتی برای مقدار چربی که می‌توان به دست تزریق کرد وجود ندارد و اکثر افراد بین 30 تا 65 سال سن دارند. آنها می‌توانند از این روش برای جوانسازی دست‌ها استفاده کنند. حتی افراد مسن نیز می‌توانند برای زیباتر شدن دست‌ها به تشخیص پزشک تزریق چربی به دست را امتحان کنند. مناسب‌ترین کاندید برای تزریق چربی به دست فردی با ویژگی‌های زیر است:

 • به زیبایی و ظاهر دستان خود توجه کند و از این روش انتظارات واقع بینانه داشته باشد.
 • دست‌های لاغری داشته باشد که فاصله بین انگشتان آن مشخص باشد.
 • رگ‌های خونی دست باید به وضوح دیده شوند و استخوان‌ها برجسته باشند.
 • رنگدانه‌ها یا کک و مک‌های قهوه‌ای ممکن است به دلیل افزایش سن، نازک شدن پوست یا اثرات نور خورشید روی دستان آن‌ها ظاهر شود.
 • پوست دست خشک شده و در نتیجه زیبایی خود را از دست داده است.

هرچقدر دست‌ها به میزان چربی بیشتری برای تزریق نیاز داشته باشند طبیعتاً میزان هزینه به همان نسبت بیشتر خواهد شد. بعضی از افراد دست‌هایشان به مقدار جزئی دچار چین و چروک و تحلیل چربی شده است؛ اما در بعضی از افراد دیگر چربی دست به طورکامل تحلیل رفته و این افراد نیازمند مقدار بیشتری چربی برای تزریق هستند.

از سویی به دلیل تزریق حجم بیشتر چربی پزشک متخصص باید زمان بیشتری را صرف تزریق و همچنین استخراج چربی نماید. از مهمترین عواملی که بر هزینه تزریق چربی به دست اثر می‌گذارد، نوع کلینیک و پزشک متخصص است. طبیعتاً هرچه تخصص و تجربه پزشک بیشتر باشد هزینه افزایش می‌یابد؛ اما در مورد کلینیک، هرچه درجه اعتبار کلینیک بیشتر باشد و از تجهیزات مدرن‌تری استفاده کرده باشد قطعاً هزینه تزریق چربی بیشتر خواهد بود.

منطقه جغرافیایی نیز در قیمت تزریق چربی موثر است. به عنوان مثال هزینه تزریق چربی در شهر تهران و مشهد متفاوت است. علاوه بر این در نقاط مختلف یک شهر نیز هزینه تزریق چربی متفاوت است. به عنوان مثال هزینه تزریق چربی در قسمت بالای شهر تهران با وسط و مناطق دیگر این شهر متفاوت است. هرچه درجه تخصص پزشکان یک کلینیک بیشتر باشد، قطعاً هزینه نیز به همان میزان افزایش می‌یابد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تماس مستقیم( کلیک کنید)