تزریق چربی چیست؟ مراحل و تکنیک های 2022

تزریق چربی

تزریق چربی

همانطور که می دانید روش های متفاوت و پرهزینه ای برای جوانسازی پوست در قسمت های مختلف بدن وجود دارد. اگر بخواهیم از روش های سنتی و قدیمی برای این کار بهره ببریم، باید بسیار صبور باشیم؛ زیرا روند نتیجه گیری بسیار کند خواهد بود؛ اما تزریق چربی در این روزها به بهترین روش جهت جوان تر شدن و زیبایی در خانم ها و آقایان تبدیل شده است.

تزریق چربی معمولاً بر روی صورت و سینه یا گونه انجام‌ می‌شود که به‌منظور حجم از دست رفته چربی صورت یا هر یک از قسمت‌های مورد نظر است. روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان از طریق آنها چین و چروک پوست را از بین برده و به جوانسازی پوست کمک کرد که تزریق یکی از آن‌ها است. عوامل مختلفی دست به دست هم داده و موجب خشکی پوست می‌شوند، از قبیل ژنتیک، عدم اعتنا به مراقبت‌های پوستی، افزایش سن و … . زمانی که پوست دچار خشکی می‌شود، بهترین روشی که برای برطرف کردن این مشکل پیشنهاد می‌کنیم تزریق چربی است.

ممکن است سؤالات زیادی در ذهن افرادی که تمایل به انجام عمل تزریق چربی دارند، بوجود آید، مانند شرایط عمل، هزینه عمل، مزایا و معایب تزریق چربی. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم شما را با ۰ تا ۱۰۰ انجام عمل تزریق آشنا کرده تا در صورتی که تصمیم به تزریق گرفته‌، بتوانید بهتر تصمیم‌ بگیرید.

رضایت مشتری: کاراتون خیلی طبیعی بود

فایل صوتی کلیپ مصاحبه بالا:

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی به عملی گفته می‌شود که به وسیله آن چربی‌های انباشته شده از نواحی مختلف بدن مانند ران را خارج کرده و به صورت یا قسمت‌های مورد نظر تزریق می‌کنند. این چربی برداشته شده از طریق سوزن به داخل پوست صورت تزریق شده و به سرعت جذب پوست گشته و در همان لحظه نتیجه عمل را مشاهده خواهید کرد.

تزریق چربی چیست؟

به نقل از clevelandclinic، پرکننده‌های پوستی بدون جراحی و تزریقی ژل‌ها وجود دارند که می‌توان از آنها برای افزایش حجم و تغییر شکل برخی از این نواحی استفاده کرد و این واقعیت که آنها به سرعت انجام می‌شوند، این پرکننده‌ها را به گزینه‌ای جذاب تبدیل می‌کند. با این حال، آنها اصلاحات موقتی هستند و باید تقریباً هر شش ماه تا یک سال یکبار دوباره تمدید می‌شوند، در حالی که تزریق چربی خود شما از چربی‌های خودتان استفاده می‌شود و به طور طبیعی بخشی از شما است.

فیلم تزریق چربی در کلینیک دکتر لاغری:

روش انجام پیوند چربی چگونه است؟

بافت چربی این ویژگی را دارد که به‌عنوان یک ماده پرکننده عالی در زیر پوست قرار می‌گیرد. در واقع این پیوند چربی باعث می‌شود تا نقایص زیبایی از بین رفته و یک بافت جدید بر روی پوست ایجاد شود.

چربی با لیپوساکشن از قسمت‌های مختلف بدن با استفاده از سرنگ و قطر کوچک کانون‌های نوک‌تیز جمع‌آوری شده و پس از شکستن چربی‌های جمع‌آوری شده آن را سانتریفیوژ کرده و به سرنگ‌های کوچک‌تر منتقل می‌کنند. بعد از آن با سوزن‌های ریز از ۲۱ تا ۳۵ گرم به‌صورت زیر پوست تزریق خواهند کرد.

کدام افراد کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی هستند؟

افراد واجد شرایط تزریق چربی

تمامی افرادی که در صورت خود نواقص خاصی دارند مانند چین و چروک‌های بیش از اندازه یا عدم توازن در بین صورت خود، افرادی که صورت‌های بسیار لاغری دارند، یا افرادی که افتادگی پلک یا پوست‌های شل دارند می‌تواند عمل تزریق چربی را انجام دهد. معمولاً عمل تزریق چربی برای جوان‌سازی به افراد توصیه می‌شود که در حیطه سنی ۲۵ رو به بالا باشد؛ زیرا کلاژن سازی پوست از سن ۲۵ به بعد روند کند و کاهشی پیدا کرده و بهتر است افرادی که دچار چین و چروک‌هایی مانند خط خنده یا خط اخم هستند از این روش استفاده کند.

دلایل از بین رفتن چربی پوست چیست؟

زمانی که پوست چربی خود را از دست دهد شل و افتاده می‌شود دلایل از بین رفتن چربی پوست می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. این دلایل می‌تواند ژنتیکی، عدم استفاده از تغذیه سالم، قرار گرفتن در اشعه مستقیم نور آفتاب و غیره باشد. بعضی افراد ممکن است به دلیل آنکه وزن زیادی دارند و کاهش وزن سریع در مدت کوتاهی داشته باشند چربی از دست رفته‌ی آن‌ها حجم زیادی را داشته و در نتیجه پوست آن‌ها بدون آمادگی لازم چربی خود را از دست بدهد درنتیجه شل و آویزان شود.

از مهم‌ترین دلایل از بین رفتن چربی پوست افزایش ذهن است در واقع افزایش سن باعث می‌شود تا کلاژن و الاستین که ۲ پروتئین مهم برای چربی سازی و خواستی که بخشیدن خاصیت ارتجاعی به پوست هست از بین بروند و درنتیجه پوست شل و آویزان شود. بارداری نیز می‌تواند باعث از بین رفتن چربی زیر پوست شود؛ زیرا در این دوره هورمون‌های بدن زنان و به قدری پیچیده خواهد شد که سوخت و ساز آن افزایش پیدا کرده و در نتیجه بدن برای آنکه بتواند انرژی لازم را برای جنین و مادر دریافت کند شروع به سوزاندن چربی‌ها می‌کند.

مراحل تزریق چربی چگونه است؟

نمونه کار تزریق چربی

مراحل تزریق چربی کاملاً ساده است زیرا این عمل سرپایی و بدون خطر است؛ به عبارت دیگر ابتدا چربی از نقاط مختلف بدن که تجمع بیشتری دارد. لیپوساکشن کرده و بعد از استخراج آن و استیل در خالص‌سازی کردن چربی آن را از سرنگ‌های خاص به محل مورد نظر تزریق می‌کند. بدین ترتیب مراحل تزریق چربی به ۳ قسمت تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از:

 • استخراج چربی

قبل از شروع کار جراح باید محل استخراج چربی را به‌خوبی شناسایی کرده و داروی بی‌حسی موضعی به آن منطقه بزند و بعد از برش کوچک با استفاده از دستگاه ساکشن چربی مورد نظر خارج کند.

 • خالص‌سازی و انتقال

دومین مرحله تزریق چربی آن است که چربی استخراج‌شده در دستگاه سانتریفیوز قرار گرفته و ناخالصی‌های آن از بین برود. بعد از آن چربی آماده سازی شده را در سرنگ‌های کوچک قرار داده تا برای مرحله جایگذاری آماده شود.

 • مرحله جایگذاری

آخرین مرحله تزریق چربی است که به وسیله سرنگ متخصص چربی را به بخش‌های موردنظر وارد می‌کند. در این مرحله تکنیک‌های جراحی کاملاً مهم است و پزشک باید تورم خاصی برای پخش کردن و تزریق در اجزای مختلف مدنظر داشته باشد.

تزریق چربی مفید است یا مضر؟

تزریق چربی

در سال ۱۳۹۷‌تر ایران حدوداً یا ۷۰ هزار نفر تزریق چربی انجام داده‌اند که بیش از ۹۰ درصد آن‌ها از این نتایج رضایت داشتند. در واقع زمان ریکاوری و بهبود تزریق حدود ۱ هفته است. تمامی این عوارض ناراحتی‌ها به ۲ هفته می‌کشد.

در واقع تزریق چربی یک روش کم تهاجم است که باعث از بین بردن نواقص زیبایی شده و علاوه بر آن که او کاملاً بی‌خطر است در صورت موفقیت‌آمیز بودن اعتماد به نفس را درون افراد ریشه دار کرده و باعث می‌شود زندگی آن‌ها رو به بهبود رود. علاوه بر آن با استخراج و چربی‌های مزاحم در اطراف قسمت‌های زیاد تجمع شده‌ی بدن باعث هموارسازی بسیاری از نقاط مختلف بدن می‌شود.

مزایا و معایب تزریق چربی

باید بدانید که مضرات تزریق چربی کاملاً کم بوده و قابل گفتن نیست. به همین دلیل باعث شده تا بسیاری از افراد جامعه نسبت به این عمل خوش‌بین باشد. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا مزایا و معایب آن را به‌طور مجزا برای شما عزیزان توضیح داده تا بتوانید با دید بهتری نسبت به آن عمل کنید.

مزایای تزریق چربی

در انجام این عمل از چربی بدن فرد استفاده‌ شده و باعث می‌شود تا هنگام تزریق هیچ واکنش تهاجمی از بدن ایجاد نشود. نتایج تزریق ماندگار بوده و کاملاً ایمن و طبیعی است. این عمل نیازی به داروی بیهوشی ندارد و معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. تزریق چربی به عنوان یک درمان زیبایی طبیعی، همه کاره، طولانی مدت و بی‌خطر است. انتقال چربی به روشی ارجح برای افزایش حجم صورت برای بیمارانی تبدیل شده است که به پرکننده‌های پوستی سنتی مانند کلاژن گاوی حساسیت دارند. یکی از بزرگترین مزایای افزایش حجم از طریق تزریق چربی این است که هیچ شانسی برای یک واکنش آلرژیک نامطلوب وجود ندارد.

حتی اگر حدود 65 درصد از چربی تزریق شده ظرف چند ماه پس از تزریق مجدد به بدن جذب می‌شود، 35 درصد باقی مانده معمولاً برای سال‌ها باقی می‌ماند. برای ماندگارترین نتایج، بسیاری از بیماران چندین درمان انتقال چربی را در طی چند ماه انتخاب می‌کنند. انتقال چربی به راحتی با سایر روش‌های جوانسازی صورت مانند بوتاکس آرایشی یا عمل‌های بدن مانند ابدومینوپلاستی (تامی تاک) یا لیپوساکشن ترکیب می‌شود. بسیاری از بیماران بعد از انجام آن متوجه خواهند شد که انجام عمل تزریق چربی صورت، علاوه بر یکی از این روش‌ها نسبت به انجام جداگانه این درمان‌ها مقرون به صرفه‌تر است.

معایب تزریق چربی

عوارض تزریق چربی

همان‌طور که در ابتدای مقاله بیان شد معایب تزریق چربی کاملاً به ۰ درصد می‌رسد. تنها نکات مهمی که باید در این عمل توجه داشت آن است که حتماً به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید؛ زیرا عدم استفاده از کلیک معتبر و دکتر و مجرب باعث شده تا روند پخش کردن چربی در صورت با مشکلات زیادی مواجه شود. معمولاً استخراج و آماده‌سازی چربی برای تزریق زمان‌بر است و ممکن است با حساسیت‌های زیادی روبرو باشد که کمی بیمار را در حین فرآیند عمل اذیت کند. هزینه بیشتر یمن نسبت به تزریق ژل یکی از معایب آن در نظر گرفته‌شده است.

یکی دیگر از دلایل محبوب برای انتخاب انتقال / تزریق چربی، مدت زمان نتایج این روش است.

مزایای تزریق چربی

بهترین دکتر تزریق چربی

همانطور که در این مقاله بیان شد برای آنکه بتوانید یک عمل خوب و بدون استرس و با ماندگاری بالا تجربه کنید، حتماً از دکترها و مراکز معتبر استفاده کنید. کلینیک دکتر لاغری یکی از کلینیک‌های معتبر در زمینه سر تزریق چربی است که توانسته در چندین سال فعالیت خود رضایت بسیاری از مشتریان خود را جلب کند.

بهترین دکتر تزریق چربی بر اساس نوع مهارتی که دارد مشخص می‌شود؛ زیرا همان‌طور که بیان شد عمل تزریق کمی پیچیده و منحصربه‌فرد است و نیاز به حساسیت و تکنیک‌های جراحی خاصی دارد. پزشک و کلینیک باید نسبت به این تکنیک‌ها کاملاً اجحاف داشته و هیچ‌گونه مشکلی را در روند انجام عمل به وجود نیاورد؛ به عبارت دیگر برای آنکه بتوانید عملی خوب و بدون بازگشت را داشته باشید حتماً درباره دکتر مورد نظر خود اطلاعات کافی را بدست آورده و بعد اقدام انجام عمل کنید.

هزینه تزریق چربی

عوامل زیادی بر هزینه درمان انتقال چربی (میکروچیپ انژکتور) تأثیر می‌گذارند. دلیل تزریق، میزان چربی استخراجی، تعداد تزریق‌های لازم، نوع بی حسی مورد استفاده، انجام عمل سرپایی داخل کلینیک یا بیمارستان، ترکیب روش تزریق چربی با دیگر روش‌ها از مهم‌ترین عوامل تعیین هزینه تزریق است.

تزریق یکی از روش‌های جوان‌سازی است که دشوارتر از تزریق ژل است؛ به همین دلیل جهت استخراج و آماده‌سازی چربی مراحل خاصی وجود دارد که نیاز به ۱ تخصص بالا و صرف زمان زیادی از ماندگاری اثرات تزریق نیز به حد زیادی به تکنیک‌های جراحی و مهارت دکتر بستگی دارد. به همین دلیل هرچه دکتر ماهرتر باشد هزینه تزریق چربی نیز افزایش پیدا می‌کند؛ ولی توجه داشته باشید که در تزریق هیچ‌گاه از مواد دیگری مانند ژل استفاده‌نشده و چربی خود بدن افراد استفاده می‌شود و علت هزینه بالای آن حساسیت و زمان بیشتر این عمل است.

رضایت از تزریق چربی در کلینیک دکتر لاغری:

فایل صوتی کلیپ مصاحبه بالا:

خطرات انتقال چربی و عوارض احتمالی

خطرات انتقال چربی کم، نادر و حداقل است. درد و تورم ممکن است، اما هر بیمار آن را تجربه نمی‌کند. مهم‌ترین جنبه منفی این روش این است که صورت یا لب‌های شما ممکن است تمام یا بیشتر تزریق چربی را دوباره جذب کنند. شانس این اتفاق را نمی‌توان برای یک فرد مشخص پیش بینی کرد، اما در نیمی از بیمارانی که درمان‌های تزریق دریافت می‌کنند اتفاق می‌افتد.

خطرات و عوارض نادر اما احتمالی انتقال چربی شامل واکنش آلرژیک به بی حس کننده موضعی، تغییر رنگ دائمی ناشی از پارگی رگ خونی در محل درمان، کلسیفیکاسیون، تغییر شکل ظاهری در صورت اصلاح بیش از حد، خونریزی حین عمل، لخته شدن خون در محل درمان است.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی

افرادی که تزریق چربی انجام داده‌اند باید یکسری از کارها را انجام ندهند تا نتیجه مطلوب‌تری داشته باشند. اگر این چربی تزریق برای صورت انجام شده است بهتر است هنگام خواب تا ۴ هفته از سر را بالاتر از قسمت‌های دیگر بدن قرار داده و از هرگونه برخورد شدید تا سبک به صورت جلوگیری کرد. هنگام ورزش هیچ‌گاه فعالیت‌های سنگین را انجام نداده تا و مصرف دخانیات را تا ۴ هفته ترک کنی و از رژیم غذایی حاوی فیبر زیاد استفاده کرده و سعی کنید روزانه حداقل ۸ لیوان آب بنوشید تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق از یکی از خانواده‌های ایتام بخوابید که از شما مراقبت آورد زیرا ممکن است بعضی از افراد واکنش‌هایی نسبت‌ به

این عمل نشان دهد. ناحیه تزریق ممکن است برای یک تا دو روز دردناک، ضربان دار یا کمی متورم باشد. بسیار مهم است که 24 تا 48 ساعت بعد از تزریق به ناحیه تزریق استراحت دهید. مگر اینکه پزشک به شما دستور دیگری بدهد. قرار دادن یخ روی ناحیه (10 تا 15 دقیقه هر یک تا دو ساعت) برای یک یا دو روز اول به کاهش درد کمک می کند. علاوه بر این، می‌توانید از قرص استامینوفن برای کمک به کاهش درد بهره‌مند شوید. در صورت بروز علائم غیرطبیعی مانند خارش، تورم، قرمزی، بثورات پوستی یا تنگی نفس، لطفاً با مطب تماس حاصل پیدا کنید. این علائم موقتی هستند که در عرض یک روز برطرف می‌شوند.

سخن پایانی

یکی از مزایای انتقال چربی این است که پوست روی ناحیه اغلب بهبود می‌یابد. به عنوان مثال، اگر از انتقال چربی برای پر کردن چین و چروک استفاده کنید، پوست روی آن صاف‌تر و صاف‌تر به نظر می‌رسد. چربی که تزریق می‌شود از بافت خود بدن شما بوده، بنابراین امکان ایجاد آلرژی را کاملاً از بین خواهد برد. شما می‌توانید با انجام این عمل با یک تیر دو نشان بزنید؛ به عبارت دیگر می‌توانید ابتدا چربی را از یک ناحیه برداشته و آن را به ناحیه دیگر انتقال دهید. در این صورت ناهمواری‌های بدن شما کاملاً از بین می‌رود. یکی از ناحیه‌هایی که معمولاً بیشتر از نتیجه‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از چربی شکم است که باعث شده چربی درونی شکم شما با ساکشن از بین ‌رفته و در یک مکان بهتری قرار بگیرد.

همان‌طور که در این مقاله بیان شد تزریق چربی یکی از روش‌های جوان‌سازی و زیباسازی پوست است که با استفاده از آن می‌توان پوست‌های شل یا خط لبخند، خط اخم و پوست‌های پر از چین‌وچروک را بهبود بخشید و زیبایی را به افراد هدیه داد.

5/5 - (7 امتیاز)

26 دیدگاه ‌ها

 • Salam – che moraghebathaii bayad bad az tazrigh charbi roayat kard va anjam dad؟

 • سلام
  ممنون از مطلبتون که کامل بود. هزینه تزریق چربی رو چطور اطلاع پیدا کنم؟؟؟؟

  • سلام روزتون بخیر.دوست گلم من گلستان زندگی میکنم و تزریق چربی برای صورتم انجام دادم هر قسمت ی هزینه جدایی داره با قیمت متفاوت ولی گونه دو تاش ۲۵۰۰ شد برای من پیشونی رو هم گفتن ۸۰۰ تومن.حالا دیگ نمیدونم شاید توی شهر شما قیمت فرق کنه.

  • سلام وقتتون بخیر. با اجازه خانم دکتر من توی تهران پیش خانم دکتر احمدی تزریق چربی روی قسمت گونه هام انجام دادم فقط حدود ۱ ماه پیش و قیمتش شد ۱۲۰۰. و واقعاا هم راضی هستم و بدون هیچ دردی هم برام انجام دادن.

 • سلام. من برای ران پاهام میخوام تزریق چربی انجام بدم. اما نمیخوام زیاد چاق بشم. اینا چجوریه؟ عوارض داره؟ آخه نکنه بد بشه؟ لاغری پاهام اذیتم میکنه.
  قیمش چنده؟ چجوری ارتباط بگیرم؟ واتس اپ دارید؟

 • به نظرم تزریق چربی باعث میشه بدنمون تنظیمش بهم بخوره. چیه آخه؟ همینی که خدا داده خوبه. الکی میخوان کسب درآمد کنن از این کارا. بنظرم اگه تزریق انجام بدید تو پیری مریضی میاد سراغتون. عوارض داره بابا ولش کن.

 • salam. sohrabiam.mikhastam hazineye tazrighe charbi ro bedoonam.man az kanada hastam.

 • سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم تزریق چربی مدت زمان ماندگاری آن تاچند وقت می باشد؟
  بیشتر بر روی چه پوست هایی تاثیر گذاری بیشتری داره؟

  • سلام من و خواهرم قصد تزریق چربی به صورت داریم میخواستم بدونم خانم دکتر هزینش چقدر میشه ۲ نفریم تخفیف بدین

 • سلام ممنونم از سایت خوبتون من همیشه آرزو داشتم عمل تزریق چربی رو انجام بدم ولی ترس داشتم ولی الان با خیال راحت انجام میدم.

 • سلام الان هزینه تزریق چربی برای فک چقدر در میاد؟ جای مورد اعتماد کسی سراغ داره برای تزریق چربی؟

 • سلام روزتون بخیر.من ۲ ماه پیش تزریق چربی داشتم به گونه هام ولی بعد از مدتی خوابید پفش طبیعیه؟

  • سلام خانم دکتر من ۲ روز تزریق چربی پیشتون انجام دادم الان یکم جای تزریق درد میکنه طبیعیه؟

 • سلام هزینه تزریق چربی به نرخ الان چقدر میشه؟ جای معتبر کسی سراغ داره توی شیراز ؟

 • سلام تزریق چربی توی چه قسمت های بیشتر ماندگاری داره و تاثیرش بیشتر؟ کسی هست تزریق چربی توی فک انجام داده باش؟

 • سلام خانم دکتر وقتتون بخیر .من قبلا بوتاکس انجام دادم پیشونیمو الان میخواستم تزریق چربی انجام بدم به نظرتون خوب میشه؟

 • سلام ببخشید کسی هستش تزریق چربی ما بین ابرهای انجام داده باش و خوب در اومده براش یا نه؟؟من میخوام انجام بدم ولی میترسم واقعا

  • سلام دختر خاله من تزریق چربی ما بین ابروهاش و پیشونی هاش انجام داده البته توی شهرستان اهر.خیلییی هم خوب شده خودش هم راضی هستش واقعاا ۶۰۰ تون شده هزینش هم براش.

 • سلام خانم دکتر ممنونم از مطالب خوبتون بابت تزریق چربی ی سوال داشتم مدت ماندگاری تزریق چربی چقدر هستش؟

 • سلام خسته نباشید ی سوال داشتم تزریق چربی به صورت از چه موادی تشکلیل میشه ؟ من شنیدم از بدن خود آدم بر میدارن چربی رو درسته؟

 • سلام ی سوال دارم تزریق چربی به پوست صورت توی دوران بارداری آیا عوارض داره؟؟ اصلا تاثیر داره یا نه ؟

 • سلام بد از تزریق چربی میشه بگید چیکار باید کنیم کلا مراقبت های بعد تزریق بگید ممنونم

 • سلام من از خانم دکتر ی سوال داشتم هزینه تزریق چربی چقدر میشه؟ و اینکه این کار خودشون انجام میدن یا کارآموزانشون.

 • سلام میشه در مورد مراقبت های بعد از تزریق چربی به فک یکم توضیح بدین ممنون میشم

 • سلام خانم دکتر من برای تزریق چربی ۲ ماه پیش اومدم پیشتون الان واقعاا هر کسی منو میبینه تعریف میکنه واقعا ممنون ازتون.

 • سلام خسته نباشید و خدا قوت به دوستان. میخواستن در جواب دوست خوبمون AVA بگم که من بوتاکس با عمل تزریق چربی فرق میکنه کلا قضیش من هم زمان برای افتادگی پلکام از بوتاکس استفاده کردم و بعد از ۲ ساعت به گونه هام تزریق چربی و خیلی هم راضی هستم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

باز کردن چت
سوالی دارید؟ در واتس اپ با ما گفتگو کنید
سلام👋
چگونه می توانم کمک کنم؟
تماس مستقیم( کلیک کنید)