Edit

کلینیک تخصصی سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388 مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.

تماس با کلینیک تخصصی سعادت آباد

تزریق چربی زیر چشم

 • خانه
 • -
 • تزریق چربی
 • -
 • تزریق چربی زیر چشم
 تزریق چربی زیر چشم

تزریق چربی زیرچشم:

تزریق چربی زیرچشم به روش جدید در کلینیک ما ، به منظور زاویه سازی صورت ، درمان گودی زیر چشم ، گونه گذاری  و … انجام می شود.
زیبایی یک فرد بی شک یکی از مهمترین اصول برای شخص میباشد به ویژه این مورد در بانوان دارای اهمیت بیشتری میباشد.
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دارای پوست صاف و جوان هستید و زیر چشمانتان گود نیست یا دارای مشکلاتی از این قبیل نیستید باید گفت که خوش شانس هستید! برای افرادی که زیرچشم آنها گود است و یا سیاهی دارد. تزریق چربی زیرچشم به روش جدید توصیه می شود.
اما اگر از آن دسته افرادی هستید که پوستتان زیباییش را از دست داده و پیر شده یا گوشه چشم هایتان چین و چروک افتاده یا زیر چشمانتان گود است باید گفت که اصلا نگران نباشید زیرا راهی را به شما پیشنهاد خواهیم داد تا با کمترین دردسری بتوانید آن زیبایی ها را برگردانید.

تزریق چربی

به روش بایوفت (Biofat):

روشی که قصد داریم در ادامه به توضیح و شرح آن بپردازیم تزریق چربی زیر چشم میباشد.
درابتدا باهم دلایل گودی زیر چشم را بررسی میکنیم و سپس به راه حل رفع آن خواهیم پرداخت:
دلایل گودی زیرچشم اغلب مادرزادی با منشأ ژنتیکی هستند اما ممکن است بر اثر عوامل دیگر نیز ایجاد شوند که عبارتند از: تروما، بیماری یا جراحی.
بافت ریز و درشت اطراف چشم نیز به تأثیرات محیطی حساس است و منعکس کننده تغییرات فیزیولوژیکی مربوط به سلامت عمومی، هیدراتاسیون، متابولیسم، وضعیت هورمونی ( به ویژه در زنان)
 استرس و کمبود خواب(از دیگر مواردی که تاثیر بسیار زیادی بر روی گودی زیر چشم دارد استرس و کمبود خواب میباشد.
تزریق چربی زیرچشم
چرا که اگر شما استرس داشته باشید سلامت پوست شما به خطر میفتد همچنین خواب کم و نامنظم به دلیل اینکه باعث میشود برخی از ویتامین ها و به طور کلی نیاز هایی که بدن دارد به آن نرسد تاثیر زیادی در گودی زیر چشم دارد)
حال پس از بیان این مطالب ممکن است برایتان این سوال ایجاد شود برای رفع این شکل چه کاری میتوان انجام داد؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که یکی از روش های رایجی که امروزه استفاده میشود تزریق چربی زیرچشم میباشد.
ابتدا به انواع و اقسام تزریق چربی اشاره میکنیم و سپس روش مناسب برای زیر چشم را نیز بررسی خواهیم نمود:
روش لیپوماتیک : استفاده از لیپوماتیک و سپس فرآوری دستی سلول‌ ها چربی جهت تزریق توسط سرنگ‌ های معمولی و ساده.
روش بادی جت : در این روش از تکنولوژی ‌های روز دنیا استفاده خواهد شد و مراحل مکش سلول‌ های چربی توسط دستگاه انجام‌ شده و سپس سلول‌ ها طبق فرآیندی خاص فرآوری و آماده استفاده خواهند شد.
در این روش پس از استخراج سلول چربی سلول‌ های بنیادی بیشتری در آن وجود دارد.

روش بایو فت :

در این روش ابتدا توسط دپزشک سلول‌ ها استخراج‌ شده و سپس فرآیند های فرآوری آن به ‌صورت پیچیده انجام خواهد شد ،که باعث ماندگاری بیشتر سلول ‌ها پس از عمل خواهد شد.
در روش بایو فت در مرحله فرآوری با تکنیک سلول بنیادی و استفاده از سلول های چربی در سایز نانو میتوان ماندگاری عمل تزریق چربی را به چند برابر روش های دیگر رساند.
همچنین با استفاده از این روش فرم دهی بسیار دقیق تری را خواهیم داشت که علاوه بر بحث فرم دهی، از ویژگی های دیگر مانند کلاژن سازی، جوانسازی و رفع سیاهی زیر چشم نیز میتوان نام برد.
با توجه به روش های بیان شده در مورد تزریق چربی زیرچشم باید گفت که در تزریق چربی به زیر پوست از روش قدیمی (تزریق فیلر)استفاده نمیشود بلکه از روش بایوفت استفاده میشود . زیرا این روش با ظرافت بیشتری کار را انجام میدهد و نتیجه بهتری دارد و از آنجایی که پوست چشم و اطراف آن از نازکی بیشتری برخوردار است لذا این روش برای آن مناسبتر خواهد بود.

چه افرادی مناسب  تزریق چربی به زیر چشم هستند؟

 • افرادی که  حجم زیرچشم  (پلک تحتانی) را از دست داده اند.
 • افرادی که نیاز به جوان سازی پری اوربیتال دارند
 • در مواردی که برای جلوگیری از کاهش حجم
به طور کلی در رابطه با تزریق چربی زیر چشم به طور کلی باید گفت که:
درمان با سلول‌های چربی اتولوگ که همان چربی خود بیماران است  در جلوگیری از پیری مربوط به آتروفی و ​​کاهش حجم در اطراف ناحیه کاسه چشم موثر است.
 با حفظ خطوط طبیعی جوانی صورت، احتمال تغییرات مربوط به افزایش سن کاهش می‌یابد که در نتیجه باعث میشود در صورت شما جوانسازی اتفاق بیافتد.
تزریق چربی زیرچشم
آیا همه افراد میتوانند تزریق چربی در زیر چشم انجام دهند یا با محدودیت همراه میباشد؟
در پاسخ به این سوال باید گفت افرادی که خواهان تزریق هستند بایو از سلامت جسمی خوبی برخوردار باشند.  همچنین تمامی سنین ، هم خانم ها و هم آقایان کاندید مناسب این رو ش هستند.
همچنین از دسته افرادی باشند که وقت کافی برای بعد از عمل و مراقبت های بعد از عمل ندارند. زیرا این کار بدون کبودی  و نقاهت و بدون درد انجام می شود.
از شرایط و مواردی که ممکن است تزریق چربی در زیر چشم را با چالش مواجه کند به شرح زیر میباشد:
 • فشار خون بالای کنترل نشده
 • مشکلات لخته شدن خون
 • جراحی قبلی
 • تزریق سیلیکون در گذشته

 

نکات مهم در تزریق چربی زیرچشم:

نکته ای که باید به آن توجه شود عمل تزریق چربی زیرچشم همانند هر عمل زیبایی دیگری قرار نیست معجزه کند و توانایی حل تمام مشکلات را داشته باشد لذا بعضی از مشکلات با تزریق چربی هم قابل حل شدن نیست که به شرح زیر میباشد.

 • صاف کردن پوستی که روی آن اسکار بخیه باشد. ( برای درمان این عارضه از لیزر اربیوم استفاده می شود. )
 • سفت کردن پوست افتاده ( به بنا به نظر پزشک با نیاز به هایفوتراپی قبل از انجام تزریق چربی دارد.)
 • حذف لکه‌های مربوط به سن ( لکه های کم رنگ و لک جوش با این روش بهبود می یابند.)

 

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی:

همانطور که هر عملی بعد از عمل نیز نیاز به مراقبت های خاصی میباشد.  تزریق چربی زیر چشم هم از این قاعده مستثنا نیست لذا مراقبت هایی که لازم است به شرح زیر میباشد.

 • استفاده از کمپرس یخ به‌صورت بلافاصله پس از انجام عمل تزریق چربی
 • خوشبختانه در این روش کبودی نخواهید داشت، بنابراین نقاهتی هم نخواهید داشت.
 • محل مورد نظر را ماساژ ندهید.
 • از مصرف مسکن ‌های قوی که از خانواده آسپرین هستند پرهیز کرده و از مسکن‌ های معمولی استفاده کنید. و داروها را با دستور پزشک مصرف نمایید.
 • اگر دچار مشکل جدی شدید با پزشک خود مشورت کنید.
 • از دیگر مسائل مهمی که دارای اهمیت میباشد خواب شما بعد از عمل میباشد که نباید روی صورت بخوابید.

 

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)