تزریق چربی به دست

تزریق چربی به دست

تزریق چربی به دست

امروزه تکنیک‌های تزریق چربی به دست برای جوان‌سازی دست که نتایج طولانی‌مدتی دارند بسیار پرطرفدار است. با این حال، آنها دارای عوارض تزریق چربی نیز هستند که از نظر ظاهر در نهایت عوارض را نشان می‌دهد. جراح از طریق چند برش کوچک در پشت دست، به آرامی فضای زیر پوست ایجاد می‌کند، سپس چربی‌ها را تزریق می‌کند. چربی تزریق شده به آرامی ماساژ داده می‌شود تا کانتوری صاف ایجاد شود و ظاهر استخوان‌ها و رگ‌های برجسته پشت دست را پر کند.

نمونه کار تزرق چربی به دست در کلینیک دکتر لاغری

تکنیک انتقال چربی ظاهری طبیعی و بهبود یافته را حداقل تا شش ماه پس از عمل ارائه می‌دهد. بهبود سریع بدون هیچ گونه عارضه یا مسائل ایمنی در طول یک تجربه پنج ساله در صورت نیاز، انتقال چربی اضافی یا تزریق محصولات پرکننده پوست برای تنظیم دقیق نتایج انجام می‌شود.  در تجربه محققان، حدود پنج درصد از بیماران که لیفت صورت انجام می‌دهند، جوانسازی دست را نیز انتخاب می‌کنند. جوان‌سازی دست با پیوند چربی روشی مطمئن و مؤثر برای ایجاد ظاهری جوان دست‌های شما است. محققان تأکید می‌کنند که برای ارزیابی نتایج ماندگاری تزریق چربی در بلندمدت باید به مطالعات طولانی‌تری در جمعیت بزرگ‌تر انجام گیرد.

شاید افراد زیادی را در اطراف خود دیده‌اید که از اینکه دست‌هایشان زیبا نیست گله و شکایت دارند و ناراضی هستند چرا که معمولاً دست‌ها طی افزایش سن حجم خود را از دست داده و ظاهر استخوانی و چروکیده می‌گیرند که تزریق چربی به دست توصیه می‌شود. علاوه بر افزایش سن عواملی مانند لاغری و یا حتی ورزش‌های بیش از حد و افراطی می‌تواند در استخوانی شدن دست‌ها تأثیر داشته و باعث از دست رفتن زیبایی آنها شده باشد. این امر به خصوص در زنان می‌تواند موجب آزردگی خاطر و همچنین عدم اعتماد به نفس آنان شود.

تزریق چربی به دست

با این حال نباید نگران بود چرا که با توجه به پیشرفت روزافزون علم راهکارهایی زیادی ارائه شده است که می‌توان این قبیل مشکلات را حل نمود. یکی از راه‌هایی که امروزه متداول است و مورد استفاده عموم افراد قرار می‌گیرد تزریق چربی است.

تزریق چربی به دست چیست؟

تزریق چربی که با نام انتقال چربی یا پیوند چربی نیز شناخته می‌شود، یک روش پرکننده دائمی است که در آن چربی از یک ناحیه از بدن بیمار (معمولاً ناحیه‌ای با چربی اضافی مانند ران) با استفاده از لیپوساکشن به دست می‌آید و به ناحیه دیگری از بدن که نیاز به جوانسازی دارد تزریق می‌شود. مناطق درمان تزریق چربی بیشتر در صورت و دست‌ها انجام می‌شود. با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. همراه با از دست دادن حجم، این تغییرات می‌تواند منجر به خطوط ظریف در صورت و ظاهری پیر و «اسکلت مانند» در دست‌ها شود.

تزریق چربی به طور کلی منجر به جوانسازی پوست و بازگرداندن حجم در قسمت میانی دست‌ها می‌شود و در نتیجه ظاهری محکم‌تر و خطوطی نرم و گرد ایجاد می‌کند. تزریق چربی به دست‌ها می‌تواند عیوب را پنهان کند، همچنین ظاهر دست پیر را برای هماهنگی با بقیه بدن بهبود بخشد. تزریق چربی ممکن است در یک مجموعه و یا یک مرکز تزریق چربی در تهران به صورت سرپایی انجام شود.

بی حسی موضعی معمولاً در زمان تزریق چربی مورد نیاز است. این روش که معمولاً 60 تا 90 دقیقه طول می‌کشد، شامل برداشتن چربی از محل اهداکننده با استفاده از لیپوساکشن، سانتریفیوژ کردن بافت برداشت‌شده برای جداسازی چربی و سلول‌های بنیادی و تزریق چربی سلول‌های بنیادی به ناحیه مورد نظر است. برخلاف سایر انواع جراحی‌ها تزریق چربی به زمان کمی نیاز دارد. گاهی اوقات تکرار تزریق چربی نیاز است؛ زیرا ممکن است مقداری از چربی از بین برود.

آیا تزریق چربی به پوست دست از پیر شدن پوست جلوگیری می‌کند؟

جوانسازی دست یک عمل جراحی پلاستیک است که هدف آن بازگرداندن ظاهری جوان به دست‌ها از طریق انتقال اتولوگ چربی است. با جایگزینی چربی از دست رفته پوست بالای دست چاق می‌شود. پوست چروکیده و افتاده و استخوان‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها ورگه‌ای خونی را که در طول فرآیند پیری قابل مشاهده می‌شوند را تزریق چربی پنهان می‌کند. چربی اضافه شده بالای دست‌ها را صاف کرده و به جوان‌سازی پوست برای داشتن ظاهر و احساسی لطیف کمک می‌کند.

دست‌ها به دلایل مختلف نیاز به جوان‌سازی دارند. در حالی که بسیاری از مردم در مورد استفاده از کرم ضد آفتاب کوشا هستند، اما اغلب در استفاده از آن به دست خود اطلاعاتی ندارند. دست‌ها به طور کلی به استثنای هوای بسیار سرد در معرض عوامل زیادی هستند. در نتیجه، نفوذ اشعه مضر UV به سلول‌های کلاژن و الاستین آسیب می‌رساند که در تشکیل لایه‌های سفت و سالم پوست مهم هستند. دست‌ها برای عملکرد به مهارت نیاز دارند و افزایش وزن می‌تواند محتوای چربی در دست‌ها را افزایش دهد، با افزایش وزن درصد گسترش ناحیه چربی در مقایسه با بقیه بدن بسیار پایین است. مزایای روش تزریق چربی برای دست‌ها به شرح زیر است.

  • از آنجایی که چربی‌ها از بدن خود بیمار گرفته می‌شوند، احتمال واکنش آلرژیک کمی وجود دارد.
  • نتایج می‌تواند تا چندین سال باقی بماند.
  • نتایج معمولاً نرم و طبیعی به نظر می‌رسند.

این روش اغلب می‌تواند با سایر روش‌های تزریق چربی مانند چین و چروک صورت ترکیب شود.

مزایا تزریق چربی به دست

ماده تزریقی از بدن خود فرد گرفته شده است و احتمال بروز واکنش آلرژیک را کم می کند.
نتایج این تزریق سالها ماندگار می ماند و نسبت به سایر عمل های زیبایی از قبیل ژل دوام و همچنین تاثیر بیشتری دارد.
نتایج این تزریق دست های صاف و با ظاهر طبیعی است درحالیکه در سایر عمل های زیبایی حالت طبیعی بودن بعد از عمل وجود ندارد.

در چندین سال اخیر در مجله‌های پزشکی رسمی انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) یک تکنیک تزریق چربی به دست به صورت تصفیه شده را برای بیمارانی که خواهان ظاهری جوان‌ برای دستان خود هستند معرفی شد. روش ساده تزریق چربی برای دست‌های بسیاری از افراد که خواهان جوان‌سازی هستند توسط جراحان پلاستیک انجام می‌شود.
بسیاری از بیماران تحت عمل جراحی لیفت صورت نیز علاقه‌مند به جوانسازی دست خود می‌باشند. تکنیک‌های تزریق چربی با برداشتن مقدار کمی چربی از یک ناحیه از بدن و انتقال آن به ناحیه دیگر کاربردهای گسترده‌ای در جراحی پلاستیک، از جمله عمل‌های تزریق چربی به صورت نیز پیدا می‌شود.

نکات مهم در تزریق چربی به دست

نکته‌ای که لازم است به آن اشاره شود این است که شما علاوه بر تزریق چربی به دست به طور هم‌زمان می‌توانید به سایر نقاط بدن از قبیل صورت سینه و…نیز تزریق انجام دهید تا زیبایی دوچندانی به دست آورید.

در پایان نکته‌ای که باید به آن اشاره شود این است که این عمل هم همانند هر عمل زیبایی دارای عوارض بعد از عمل است که با انجام مراقبت‌های بعد از عمل می‌توان این عوارض را کاهش داد.

عوارض تزریق چربی به ناحیه دست

خطرات اصلی جوانسازی دست تورم، کبودی احتمالی و عفونت است. استفاده از کانول با نوک بلانت خطر خونریزی یا آسیب به ساختارهای مهم مانند وریدها و تاندون‌ها را کاهش می‌دهد. آنتی بیوتیک‌های خوراکی به کاهش خطر عفونت در بیماران مستعد کمک می‌کند.

بیمارانی که تحت تزریق جوانسازی دست قرار می‌گیرند ممکن است نسبت به تزریق، واکنش آلرژیک یا رد حساسیت ایجاد کنند، همچنین ممکن است تورم، کبودی، سوزن سوزن شدن یا بی حسی در محل‌های تزریق را تجربه کنند؛ مانند هر روش زیبایی دیگری خطرات مرتبط با آن وجود دارد، اگرچه در دستان متخصص پوست واجد شرایط مرکز تزریق چربی در تهران خطرات به حداقل می‌رسد؛ اما یادآوری همیشه لازم است. خطر واکنش آلرژیک در میکرولیپواینژکتور خیلی کم است؛ زیرا در این روش به جای مواد پرکننده از چربی خود بیمار استفاده می‌شود. خطرات و عوارض تزریق چربی دست عبارت‌اند از:

  • خونریزی از محل‌های تزریق
  • تورم و کبودی
  • قرمزی و حساسیت در محل‌های تزریق
ردیف عوارضی که ممکن ااست پس از تزریق چربی به دست بوجود آید:
1 خونریزی از محل تزریق
2 تورم و کبودی
3 قرمزی و حساس شدن پوست
4 در رابطه با خونریزی از محل تزریق باید گفت که طبیعی میباشد که بعد از ساعتی از پایان عمل از بین خواهد رفت.
5 راجع به کبودی و تورم باید گفت که اگر بعد از عمل از کمپرس یخ استفاده شود این کبودی به حداقل خواهد رسید.

برای حل قرمز و حساس شدن پوست دستتان  می‌توانید از محصولات مخصوص پوست‌های حساس استفاده کنید.

نکته‌ای که لازم است در تزریق چربی به دست به آن توجه کنید این است که این کبودی و ورم یا قرمزی پوست دستتان ممکن است تا سه یا چهار روز بعد از عمل وجود داشته باشد اما دردی در این ناحیه حس نخواهد شد و شما به راحتی می‌توانید کارهای خود را انجام دهید.

جمع بندی

آفتاب باعث ایجاد لکه‌های پیری در دست‌ها می‌شود (که به آن لکه‌های قهوه‌ای یا لکه‌های کبدی نیز میگویند). لکه‌های ناشی از افزایش سن که در واقع نتیجه پوستی است که به طور مکرر در معرض نور خورشید قرار گرفته و بدون محافظت کافی، می‌تواند باعث تغییر رنگ ناخواسته دست شود. علاوه بر انتقال چربی، بیماران ممکن است برای اصلاح لکه‌های تیره به دنبال لیزر مجدد پوست باشند. مزیت اضافی این درمان این است که حرارت لیزر سلول‌های کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند تا رشد یابند و در نتیجه پوست بهتر به نظر می‌رسد.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره در واتساپ و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله تزریق چربی به دست

[uwac_agent id=”yosefi_1″]

[uwac_agent id=”aqhay_2″]

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .