لیپوماتیک چیست؟

قبل و بعد لیپوماتیک

قبل و بعد لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک مانند لیپوساکشن سنتی، روش کنترل وزن یا اصلاح چاقی نیست. آنها برای کمک به بدن شما در نقاطی که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمیدهند مانند یک معده خورجینی یا بزرگ، استفاده میشود

. مانند لیپوساکشن سنتی ، اغلب برای کاهش چاقی موضعی و لاغری در شما استفاده میشود:

لیپوماتیک چیست؟
لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک مچ پا

لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک گونه ها

لیپوماتیک چانه

لیپوماتیک کفلها

لیپوماتیک زانو

لیپوماتیک گردن

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک قسمت بالای بازو

لیپوماتیک دور کمر

چه کسی کاندید مناسب برای لیپوماتیک هست؟

کاندید لیپوماتیک

این نوع جراحی ممکن است برخی از مزایا، مانند تسکین به جای بیهوشی کامل، آسیب کمتر به محل و پوست نرمتر در پایان کار، ارائه دهد. با این وجود، باید بدانید که این تکنیکها هنوز نسبتا جدید هستند و مطالعات اندکی برای اثبات نتایج نهایی بهتر از لیپوساکشن سنتی، نیاز است. مهم است که در مورد مزایا و معایب جراح پلاستیک خود صحبت کنید.

یک جراح پلاستیک با بورد تخصصی را در منطقه خود پیدا کنید!

جراح لیپوماتیک

احتیاط: در دستان اشتباه یا بی تجربه، لیپولیزر یا لیپوماتیک ممکن است خطرناک باشد. علاوه بر این به دنبال یک دکتر آموزش دیده و با بورد تخصصی تایید شده باشید و اطمینان  حاصل کنید که پزشک در این نوع روشها، تجربه خاصی دارد. همانطور که شما تکالیف خود را انجام می دهید، اگر قیمت لیپوساکشن بسیار پایین تر از آنچه توسط جراحان پلاستیکی واجد شرایط ذکر شده، به این قضیه شک کنید. این میتواند یک شاخص باشد که ارائه دهنده به درستی برای انجام این روش واجد شرایط نیست.

هزینه های این عمل، چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک ممکن است بر اساس تخصص و شایستگی شخص انجام دهنده درمان، نوع روش مورد استفاده، زمان و تلاش که روش یا درمان مورد نیاز است و نیز محل جغرافیایی دفتر، متفاوت باشد. به طور کلی هزینه هر کدام از این روش ها نسبت به لیپوساکشن سنتی بالاتر است. بسیاری از جراحان پلاستیک با مشوقهای مالی به بیمار تضمین می دهند که اینکار را انجام دهد.

هزینه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

هزینه جراح

هزینه های تاسیسات جراحی

هزینه بیهوشی

نسخه برای دارو

مطمئن شوید که از جراح خود در مورد تمام هزینههای مربوط به روش خود بپرسید

رضایت شما بیش از هزینه، ارزش دارد.

هنگام انتخاب جراح پلاستیک برای لیپوساکشن با لیزر یا لیپوماتیک ، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحتی شما با او همانند هزینه نهایی این روش مهم است.

اکثر بیمه درمانی، جراحی زیبایی و یا عوارض آن را پوشش نمی دهد.

چه سوالاتی باید از جراح پلاستیک در مورد لیپوماتیک، بپرسید؟

در طول مشاوره از از این سیاهه به عنوان راهنمایی، استفاده  کنید:

آیا توسط هیئت مدیره جراحی پلاستیک آمریکا، تایید شده است؟

آیا به طور خاص در زمینه جراحی پلاستیک آموزش دیده است؟

  • آیا تأسیسات جراحی مبتنی بر مطب توسط یک آژانس تأیید اعتبار ملی یا دولتی، تأیید شده است، یا آن دارای مجوز دولتی یا مدیکر (مراقبت پزشکی) است؟

آیا من یک فرد مناسب برای لیپوماتیک هستم؟

کجا و چگونه، شما، لیپوماتیک من را انجام می دهید؟

چه مدت می توانم از دوره بهبودی انتظار داشته باشم؟

خطرات و عوارض مربوط به لیپوماتیک من چه چیزهایی است؟

چگونه عوارض لیپوماتیک درمان می شود؟

چه انتظاری از بدنم در طول زمان می توانم داشته باشم؟

آیا عکسهای قبل و بعد از این عمل را می توانم نگاه کنم ؟

  • چه نتایجی برای من منطقی است؟

کدام نوع از این دو لیپوساکشن، قابل دسترس است؟

لیپوساکشن با لیزر

لیپولیزر، بر امواج کم انرژی که توسط فیبر لیزری نازک از طریق برشهای کوچک وارد بدن میشود، تمرکز میکند. انرژی لیزر در بخشی از بدن جایی که شما می خواهید بسته چربی را بردارید، متمرکز میشود. بعد از اینکه چربی ذوب شد، یک کانول (میل) کوچک برای مکیدن چربی مایع، استفاده میشود.

لیپوساکشن با کمک لیپوماتیک

چربی با امواج اولتراسونیک که از انتهای کانول و از طریق برش های کوچک وارد بدن میشود، حل میشود. امواج التراسونیک از طریق کانول، چربی را به صورت ذرات معلق یا مایع درمیاورد. بعد از اینکه چربی مایع شد، از طریق یک کانول کوچک، خارج میشود.

لیپوساکشن سنتی، یکی از رایج ترین روش های جراحی زیبایی در ایالات متحده است و معمولا با استفاده از برخی از روش های بیهوشی، از جمله بی حسی موضعی، آرام بخش داخل وریدی یا بیهوشی کامل همراه با تزریق محلول شور به داخل بدن لیپوساکشن، انجام خواهد شد. محلول، حاوی دارو برای کاهش درد و خونریزی است. سپس یک لوله توخالی کوچک برای وکیوم از طریق یک برش کوچک به لایه چربی زیر پوست وارد می شود. این لوله در اطراف حرکت می کند تا چربی را از بین ببرد و بعد از بدن خارج میکند.

لیپوساکشن با استفاده از لیزر از قدرت و تکنولوژی مرتبط با پرتوهای لیزر پزشکی استفاده میکند تا مایع چربی را با مکش خارج کند.

لیپوساکشن با استفاده از لیپوماتیک  از کانول خاصی که خیلی سریع میلزرد و انرژی لیپوماتیک  را می دهد، استفاده می کند. همانطور که کانول از طریق سلولهای چربی عبور می کند، انرژی آن، سلولهای چربی را مایع می کند و سپس، آن خارج می شوند. لیپوماتیک  را می توان در بالای پوست (با امیتر(ساطع کننده) مخصوص) یا زیر سطح پوست (با یک کانول لیپوماتیک )، استفاده کرد.

دستگاه های پزشکی برای انواع روش های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند، اما فقط دستگاههای خاص FDA تایید شده یا برای لیپوساکشن ترخیص شده، استفاده می شود. قبل از بررسی لیپوساکشن با لیزر یا لیپوماتیک ، مهم است که تعیین کنید که دستگاه مورد استفاده توسط FDA ترخیص شده باشد.

چه انتظاراتی را من در طول بهبود با این دو  روش لیپوساکشن، باید داشته باشم؟

رایج ترین عوارض احتمالی لیپوساکشن توسط لیزر یا التراسوند، شامل موارد زیر است:

کبودی

عفونت

حداقل خونریزی

کرختی و بیحسی

سوختگی پوست

ورم

مدیریت ناراحتی: ممکن است به مدت چند روز پس از لیپولیزر یا التراسوند، درد و تورم داشته باشید. پزشک برای شما، آرامش بخش تجویز خواهد کرد.

پزشک شما ممکن است به شما توصیه کند یک لباس فشرده ویژه برای سرعت بخشیدن درمان، بپوشید. بهبود هر کس کمی متفاوت است، اما اکثر مردم قادر به بازگشت به کار در عرض چند روز هستند.

در بلند مدت

قبل و بعد لیپوماتیک

همانطور که شما بهبود می یابید، متوجه خواهید شد که پوست شما ممکن است به صورت لایه های جدید از فرم پوست، سفت شود. این سفتی ممکن است تا شش ماه پس از عمل شما ادامه یابد.

این تکنیک ها سلول های چربی را که دوباره ساخته نشد، از بین می برد. اگر شما وزن خود را افزایش دهید، این احتمال وجود دارد که ذخیره چربی در مناطقی که روش انجام شده، گسترش نیابد.

پس از عمل این دو روش لیپوساکشن، چه چیزهایی را باید انتظار داشته باشم؟

عکس قبل عمل در سمت چپ و بعد از عمل در سمت راست است.

  

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .