ویرایش

کلینیک تخصصی سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388 مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.

تماس با کلینیک تخصصی سعادت آباد

انواع لیپوساکشن را بشناسید.

  • خانه
  • -
  • لیپوساکشن
  • -
  • انواع لیپوساکشن را بشناسید.
 انواع لیپوساکشن را بشناسید.

انواع لیپوساکشن

در این مقاله سعی داریم انواع لیپوساکشن را برای شما توضیح دهیم و شما را با انجام انواع عمل های لیپوماتیک آشنا سازیم پس با ما باشید تا این روش های لاغری را بشناسید.

لیپوساکشن تامسنت

لیپوساکشن تامسنت
لیپوساکشن تامسنت

لیپوساکشن تامسنت شایعترین روش لیپوساکشن است و توسط جراحان پلاستیک انجام میشود. در طول لیپوساکشن تامسنت، بیحسی موضعی در قسمتی که عمل میشود انجام میگردد و

سپس به بیمار محلول آدرنالین و بیحسی تزریق میشود که باعث میشود عروق منقبض شده و چربی سفت شود. این چربی سفت شده از طریق کانولا (ماسوره) وصل شده به پمپ وکیوم تخلیه میشود. این روش باعث خونریزی کم و بهبودی سریعتر نسبت به لیپوساکشنهای دیگر میشود. اغلب به این روش لیپوساکشن مکشی (SAL) یا لیپوساکشن قدرتی (PAL) نیز گفته میشود که بسته به روش استفاده شده برای مکش چربی میباشد. در روش لیپوساکشن قدرتی، به جای وکیوم ساده، مکش با ابزار لرزشی انجام میشود که شکست رسوب چربی را سرعت میدهد.

لیپوساکشن اولتراسونیک (UAL)

لیپوساکشن اولتراسونیک
لیپوساکشن اولتراسونیک

در روش لیپوماتیک از وسایل اولتراسوند استفاده میشود تا ذخایر چربی در بدن شکسته و ذوب و در نهایت از بدن تخلیه شود. به کمک این روش میتوان حجم زیادی از چربی را در  مدت کوتاه تخلیه کرد. نوع دیگری از این روش، لیپوساکشن ویزر است که در این روش از کانولایی استفاده میشود که کاملاً در بدن فرو میرود و انرژی منتشر میکند که این امر منجر به شکست کامل و برداشت چربیها میشود.

لیپولیزر

این تکنولوژی هم نسبتاً جدید است و مثللیپوماتیک عمل میکند با این تفاوت که در این روش از امواج با انرژی کمتری برای ذوب چربی استفاده میشود. این روش برای تخلیه چربی نواحی مانند گردن و صورت که پوست بسیار نازکی دارد و چربی بسیار اندک تجمع مییابد، کاربرد دارد.

لیپسونیکس

لیپسونیکس
لیپسونیکس

لیپسونیکس، روش لیپوساکشن غیر جراحی است که چربی را با انرژی اولتراسونیک شدید مورد هدف قرار میدهد و چربی شکسته شده توسط بدن جذب میشود.

کول اسکالپینگ

کول اسکالپینگ (پیکرتراشی سرد)، تکنیک غیر جراحی دیگری است و اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است. با استفاده از این روش سلولهای چربی در جای خود منجمد میشوند و سپس از بین میروند. طی چند هفته و ماه بعدی، بدن به سادگی این سلولهای مرده را جذب میکند و قسمت مورد نظر فاقد چربی میشوند.

لیپوماتیک

در این روش پزشک پس از بیحس کردن محل جراحی، شکاف کوچکی روی پوست ایجاد و سپس کانولا را وارد بدن میکند. در این روش بیمار کاملاً بیهوش نمیشود و جراحی معمولاً سرپایی انجام میشود.

تنها راهنمای لیپوساکشن که شما نیاز دارید

افرادی که قصد انجام انواع لیپوساکشن دارند مطالب بسیاری درباره این روش جراحی شنیدهاند و یا در اینترنت مطالعه کردهاند برای مثال این افراد مطالب بسیاری درباره تأثیر واقعی این روش، مدت ماندگاری، عوارض و فواید جراحی و …. خواندهاند که گاه این امر باعث شده افراد آگاهانه تن به جراحی بدهند و گاهی نیز باعث شده است تا بیماران دچار سردرگمی شوند اما، ما در این مطلب تلاش کردهایم تا اطلاعات جامع و کاملی را در اختیاران داوطلبان این جراحی قرار دهیم.

امروزه افراد به سلامت و تناسب اندام خود بسیار توجه میکنند اما متاسفانه برخی افراد از تجمع چربی و عدم تناسب اندام رنج میبرند که بسیاری از این افراد برای رهایی از این مسئله به رژیمهای غذایی سخت و ورزشهای سنگین روی میآورند. گرچه ورزش و پیروی از رژیم غذایی سالم برای حفظ سلامتی لازم و ضروری است اما برای تمام افرادی که برای کاهش وزن این راه را انتخاب میکنند، رضایتبخش نیست؛ زیرا اولاً باید برای مدت طولانی این راه را ادامه بدهند تا به نتیجه نسبی دست پیدا کنند و دوما بسیاری از افرادی در نیمه راه از دستیابی به نتیجه مورد نظر نا امید میشوند، بنابراین تعداد محدودی از افراد که پشتکار بسیار قوی دارند با این روش به تناسب اندام دست پیدا میکنند.

به همین دلیل بسیاری از افرادی که از تجمع چربی و چاقی رنج میبرند جراحی لیپوساکشن را انتخاب میکنند. از مهمترین مزیت این روش که موجب افزایش محبوبیت و رواج آن شده میتوان به رسیدن به نتیجه دلخواه در مدت کوتاه اشاره کرد.

کاندیدای مناسب برای لیپوساکشن

کاندید لیپوساکشن

اغلب افرادی که ورزش میکنند میتوانند وزن خود را کاهش دهند اما قسمتهایی از چربی در بدن آنها باقی میماند این دسته از افراد بهترین کاندید برای لیپوساکشن هستند. محلهای رایج برای لیپوساکشن عبارتاند از گردن، صورت، باسن، شکم و ران است. ولی افراد باید به خاطر داشته باشند لیپوساکشن سلولیت را از بین نمیبرد، فقط تجمع چربی را از بین میبرد.

فرمول لیپوساکشن موفق

فرمول انجام لیپوساکشن موفق و نتیجهبخش انتخاب یک جراح حاذق است در واقع اگر افراد به درستی پزشک خود را انتخاب کنند و توصیههای پزشکی را قبل و بعد از جراحی به درستی و با دقت عمل کنند به نتیجه دلخواه و مطلوب دست پیدا میکنند.

محدودیتهای پس از جراحی

بیماران طی عمل جراحی احساس نارضایتی و درد نمیکنند اما پس از جراحی بیماران ممکن است به مدت چند روز احساس درد داشته باشند که در این موارد پزشک برای پیشگیری و التیام درد برای بیمار مُسکن تجویز میکند. پزشک به بیماران توصیه میکنند برای پیشگیری از عوارض جراحی برای هفتهها از انجام فعالیتهای سنگین خودداری کنند و به توصیه پزشک به خوبی عمل کنند. بیماران اگر طبق دستور پزشک عمل کنند 4 الی 6 هفته پس از جراحی میتوانند به فعالیت روزانه خود بازگردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *