مقایسه لیپوماتیک و لیزر لیپولیز

لیپوماتیک اقساط

لیپوماتیک اقساط

لیپوماتیک و لیزر لیپولیز :

لیپوماتیک و لیزر لیپولیز هر دو روش هایی برای لاغری موضعی و پیکرتراشی هستند اما مکانیسم شان متفاوت است. در هر دو این روش ها بافت چربی اضافی از بدن خارج می شود. اما هر کدام مزایا و معایب خود را دارد.که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

لیپوماتیک چیست:

لیپوماتیک روشی برای لاغری است و بسیاری پیکرتراشی را معادل آن می دانند. افراد معمولا زمانی که رژیم های غذایی و ورزش را امتحان کردند اما نتوانستند از شر این چربی های اضافی خلاص شوند، لیپوماتیک به عنوان یک گزینه ای است. که می توانند انتخاب کنند تا شکل و فرم بدن خود را بهبود بخشند. آنها چربی را از مناطقی مانند ران ها، باسن، شکم، بازوها، گردن یا گودی های کمر خارج می کنند. این جراحی نیاز به بیهوشی دارد، درنتیجه در طول جراحی درد نخواهید داشت اما بعد از آن و همچنین در زمان ریکاوری ممکن است درد داشته باشید.

در این روش غیر لیزری از امواجی به نام امواج اینفراسونیک استفاده می شود. این امواج بر چربی های اضافی بدن تاثیر گذاشته و سلول های چربی را از هم جدا می کنند در نتیجه چربی مایع شده و پزشک راحتر می تواند آن را از طریق سوراخ هایی که که در آن ناحیه ایجاد کرده و توسط لوله کانولا با قدرت مکش از بدن خارج کند. از چربی های خارج شده در این جراحی می توان در قسمت های دیگر استفاده کرد.

لیزر لیپولیز:

لیپولیز نوعی روش لیزر درمانی ست که بافت چربی اضافی بدن با امواج لیزری سوزانده شده و می توان از طریق لیپوساکشن از بدن از طریق سوراخ هایی که در آن نواحی ایجاد شده، خارج شود، همچنین چربی های آب شده می توانند به حال خود رها شوند تا بدن آنها را بسوزاند. اگر چربی ها خارج شود دیگر نمی توان از آنها استفاده کرد. این جراحی با بی حسی موضعی انجام می شود و بی هوشی ندارد و در طول جراحی فرد هوشیار خواهد بود و حدودا یک تا دو ساعت زمان خواهد برد.

لیپوماتیک و لیزر لیپولیز

عوارض لیپوماتیک:

عوارض کدام بیشت راست ؟ لیپوماتیک و لیزر لیپولیز ؟ لیپوماتیک جراحی مهمی است که خطراتی نیز به همراه دارد و مهم است که درمورد ریسک های آن در طول جراحی و زمان ریکاوری قبل از انجام جراحی با پزشکتان صحبت کنید. اما اثرات جانبی که در طولانی مدت می تواند بروز یابد این است که با توجه به اینکه سلول های چربی از محدوده مورد هدف به طور دائم خارج می شوند، در صورتی که وزن اضافه کنید، چربی در قسمت های متفاوتی از بدن ذخیره می شوند. این چربی های جدید در قسمت های عمیق تر تجمع می یابند و در صورتی که در اطراف کبد و قلب رشد کنند، می توانند خطرناک شوند

با توجه به اینکه حرارت ایجاد شده در این روش در زیر پوست بسیار کم است احتمال ایجاد سوختگی های پوستی کم خواهد بود.

عوارض لیزر لیپولیز:

افراد در سنین بین 25 تا 50 سال با وزن و هیکل نسبتا مناسب که در بعضی از قسمت های بدن دچار سلولیت شده اند و این بافت های چربی با رژیم یا ورزش از بین نمی رود با این روش به راحتی می توانند آنها را بردارند.

این روش درمانی سالم و کم خطر است و جزو جراحی های سرپایی به حساب می آید اما ریسک و خطرات خود را هم دارد و نیاز است قبل از تصمیم گیری، در مورد عوارض آن با پزشکتان صحبت کنید. عوارضی مانند کبودی، خون مردگی و ورم رایج تر است. اما موقتی بوده و بعد از چند روز رفع می شود. با توجه به اینکه زیر تیغ جراحی خواهید رفت احتمال عفونت وجود دارد و به احتمال زیاد پزشکتان قرص های آنتی بیوتیک برایتان تجویز خواهد کرد. دقت کنید که داروها را به صورت منظم مصرف کنید. اگر برای خارج کردن چربی بیشتر از ساکشن استفاده شود، میزان تهاجمی بودن این درمان افزایش می یابد.

همچنین باتوجه به اینکه از حرارت برای ذوب کردن بافت چربی استفاده می شود، احتمال بروز سوخگی وجود دارد. در نتیجه با تجربه بودن پزشک بسیار اهمیت پیدا می کند.

با تمام این موارد احتمال خطر آمبولی چربی در روش های لیپولیز و لیپوماتیک تقریبا صفر است.

فواید لیپوماتیک و لیزر لیپولیز:

در روش های قدیمی تر مانند لیپوساکشن این مشکل وجود دارد که پوست شل و افتاده می شود اما در این دو روش نوین افتادگی پوست وجود نخواهد داشت و علاوه بر آن پوست بیمار سفت تر نیز خواهد شد. در روش لیپوماتیک با توجه به اینکه از حرارت استفاده نمی شود، مقداری با لیفت یا بالا رفتن پوست های افتاده نیز روبه رو هستیم. عوارض جانبی و دوره نقاحت در هر دو روش کم بوده و با مراعات مواردی که پزشک تجویز کرده است این دوره به راحتی سپری خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .