عوارض لیپوماتیک چیست؟

عوارض لیپوماتیک چیست؟

عوارض لیپوماتیک چیست؟

عوارض لیپوماتیک چیست؟

هر روش جراحی لاغری خطراتی به همراه دارد پس درست نیست که بگوییم هیچ خطری ندارد. در رابطه با عوارض لیپوماتیک باید گفت به هرحال اگر جراحی توسط جراح معتبر و با تجهیزات عالی انجام شود احتمال بروز عوارض از بین میرود. بیماران که به مواد بیحسی حساسیت دارند باید قبل از جراحی مسئله را با پزشک خود در میان بگذارند. برخی افراد ممکن است پس از جراحی دچار عفونت و خونریزی شوند که در این موارد بیمار سریعاً باید به پزشک مراجعه کند.

عوارض لیپوماتیک
عوارض لیپوماتیک

هزینه انجام لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک در تهران به فاکتورهای بسیار مانند میزان چربی بیمار، نوع روش، تجربه پزشک، محل انجام جراحی، داروهای مورد نیاز بیمار حین جراحی وبستگی دارد.

نکات مهم در لیپوماتیک

چند نکته مهم قبل از درباره انجام این جراحی وجود دارد که بیمار قبل از تصمیم و پزشک قبل از جراحی باید بدانها توجه کند. این موارد می توانید عوارض لیپوماتیک را کاملا از بین ببرد.

مهمترین نکته آن است که آیا بیمار کاندیدای مناسبی برای لیپوماتیک است یا خیر. افرادی مناسب این روش هستند که علیرغم داشتن چربی اضافی حداقل برای مدت یک سال وزن ثابتی داشتهاند یعنی دچار تغییر وزن نشده باشند.

افرادی که پوست محکم و الاستیکی دارند، کاندیدای مناسبی برای این جراحی هستند. توجه داشته باشید که برداشتن چربی به این معنی نیست که پوست در جاهایی که چربی بوده کشیده میشود و به جای خود برمیگردد بلکه پس از تخلیه چربی پوست دچار افتادگی نسبی میشود که میتوان با لیزر پوست اضافی را حذف کرد.

بیماران کاندید این جراحی باید دارای سلامت کامل باشند.

مسئله دیگر سلولیت است. بسیاری از زنان لیپوماتیک را برای رفع سلولیت میخواهند، ولی بدانید که لیپوماتیک سلولیت را از بین نمیبرد. در واقع اگر این عمل در جاهایی که سلولیت دارد انجام شود، باعث ناهنجاری پوستی میشود.

سن، مورد دیگری است که باید در این جراحی مورد توجه قرار بگیرد. بیشتر جراحان پلاستیک مشکلی با لیپوماتیک بر روی بیماران مسن ندارند اما عمدتاً این جراحی برای افراد 25 تا 55 سال انجام میشود.

باورهای غلط در مورد لیپوماتیک

باور غلط لیپوماتیک
باور غلط لیپوماتیک

چندین باور غلط در مورد لیپوماتیک وجود دارد که باید در اینجا شفاف کنیم. بعضی موارد در بالا اشاره شده اما ما جزئیات را در اینجا میگوییم. اگر شناخت نادرستی از لیپوماتیک دارید باید این باورهای غلط را بدانید تا از عوارض لیپوماتیک در امان باشید.

  • بیماران چاق بیشتر از لیپوماتیک سود میبرند.

وقتی در مورد بیماران مطلوب لیپوماتیک صحبت شد، این مورد هم اشاره شد. دقت کنید که لیپوماتیک برای کاهش وزن نیست و فقط باعث فرم دهی بدن میشود بنابراین بیماران چاق که انتظار دارند میزان زیاد چربی از کل بدن آنها تخلیه شود کاندید مناسب این جراحی نیستند.

  • لیپوماتیک فقط برای زنان است.

مردان از قدیم 10 درصد بیماران جراحی پلاستیک را در لیپوماتیک تشکیل دادهاند و امروزه یکی از رایجترین عملها بر مردان میباشد.

لیپوماتیک = کاهش وزن

بیشتر جراحان پلاستیک به مراجعین خود میگویند که لیپوماتیک روش مناسبی برای کاهش وزن نیست. تمرکز لیپوماتیک بر شکلدهی بدن با حذف ذخایر چربی از جاهایی است که تغذیه و ورزش بر آن مؤثر نبوده است. حداکثر میزان چربی قابل تخلیه برای هر بیمار 5 لیتر است.

لیپوماتیک سلولیت را از بین میبرد.

این نکته نه تنها اشتباه است، بلکه لیپوماتیک در قسمتهایی که سلولیت دارد نتایج بدتری خواهد داشت. ماهیت سلولیت ارتباطی به ذخایر چربی که با لیپوماتیک برداشته شدهاند، ندارد؛ بنابراین مشکل اصلی در لیپوماتیک مورد نظر نبوده و نتیجه بدتر هم خواهد شد و میتواند موجب عوارض لیپوماتیک شود.

لیپوماتیک چیزی مثل تامیتاک (آبدومینوبلاست) میباشد.

اگرچه هر دو روش خوب هستند اما کاملاً شبیه هم نیستند. لیپوماتیک، چربی را برمیدارد درحالیکه تامی تاک، پوست را تازه میکند و ماهیچههای شکمی زیرین باعث نمایه مناسبتر آن میشود.

لیپوماتیک باعث میشود چربی درجاهای دیگر بدن جمع شود.

این سؤال و ترس رایجی است که معمولاً بیماران ابراز میکنند. ترس اصلی در اینجاست که وقتی بیمار که چربی از یک قسمت او برداشته شده، قسمتهای دیگر بدن چاقتر شوند. برای فهمیدن این مثالی را از یک خانمی که لیپوماتیک را روی رانهای خود انجام داده، در نظر بگیرید. سلولهای چربی از هر دو ران او برداشته شده و شکل ران عالی شده است. اگر کالری اضافی بدون رژیم درست و ورزش استفاده شود، میتوان انتظار داشت که افزایش وزن داشته باشد. چون سلولهای چربی از رانهای او برداشته شدهاند، رانهای او چاق نخواهند شد؛ اما چربی در قسمتهای دیگر بدن او ذخیره شده و هر جای دیگری قرار میگیرد. نتیجه این که چربی در قسمتهای دیگر بدن او افزایش یافته و آن قسمتها چاقتر میشوند. چگونه میتوان از این حالت پیشگیری کرد؟ رژیم غذایی درست و ورزش. همانطور که جای دیگری بیان شده لیپوماتیک نه وسیله کاهش وزن است و نه وسیله پیشگیری از چاقی. پس از لیپوماتیک به بیمار به شدت توصیه میشود که سبک زندگی سالمتری داشته باشد.

لیپوماتیک بدون درد است.

نه این درست نیست! درد دارد. در طول عمل چون بیمار تحت بیحسی موضعی و عمومی است دچار درد نمیشود اما پس از جراحی دچار درد خواهد شد. در هفتهها و حتی ماههای بعدی هم ممکن است درد وجود باشد که باید با داروهای ضد درد تجویز شده درمان شود و این خود یکی از عوارض لیپوماتیک است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .