تزریق چربی و کاربردها و مزایای آن

تزریق چربی و کاربردها و مزایای آن

تزریق چربی و کاربردها و مزایای آن

تزریق چربی و کاربردها و مزایای آن:

 امروزه روش تزریق چربی در میان افراد بسیار رواج پیدا کرده است. به همین دلیل بسیاری از افراد از این روش برای از بین بردن چین و چروک و افزایش حجم و پر کردن نواحی از بدن که چربی کمتری را دارا می باشد استفاده می‌کنند. حال ممکن است که این سوال برای شما پیش آید که تزریق چربی چیست؟ یا تزریق چربی دارای چه کاربردها و مزایایی می باشد؟پس در ادامه با ما همراه باشید تا برای تان بیان کنیم.

تزریق چربی و کاربردها و مزایای آن

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی نوعی روش درمان زیبایی برای پر کردن صورت و از بین بردن چین و چروک صورت و یا همچنین جوانسازی و حجم دهی قسمت های گوناگون بدن می باشد.
در این روش چربی از بدن خود فرد و قسمت هایی مانند ران پهلو یا سینه که دارای چربی اضافی می‌باشد برداشته می شود. سپس چربی برداشته شده را به نقاط مورد‌نظر که قصد زیبایی و پر کردن آن ناحیه را دارید تزریق می‌شود. این روش درمان شامل سه مرحله می باشد.

مرحله اول که همان شامل مرحله برداشت چربی از بدن خود فرد می باشد. در این مرحله طی عمل لیپوساکشن مقدار چربی از نواحی مختلف بدن که دارای چربی می باشد مانند قسمت های اطراف پهلو، ران،… استخراج می‌کنند.

چربی استخراج شده دارای مقداری ناخالصی می باشد. در مرحله دوم سلول های چربی را جدا سازی و پاکسازی و یا به عبارتی دیگر خالص سازی می کنند. تا چربی مورد نظر برای انتقال آماده شود.

در مرحله آخر چربی خالص سازی شده با استفاده از سرنگهای مخصوص و نازک به محل مورد نظر تزریق می‌کنند. این عملیات تزریق در طی چند مرحله صورت می گیرد. در هر مرحله که سوزن وارد و خارج می شود مقداری چربی به بافت پوست تزریق می‌شود. همین امر است که باعث می‌شود شما بتوانید به یک نتیجه کاملاً طبیعی دست یابید. به سرعت نتیجه مورد نظر خود را ببینید.

ادامه مطلب
 تزریق چربی پوست

کاربردهای تزریق چربی چیست؟

 1. برطرف کردن نواحی خطوط خنده، خط اخم و اطراف چشم‌.
 2. برجسته سازی اجزای صورت مثل گونه و چانه.
 3. در جهت برجسته سازی باسن.
 4. برجسته سازی سینه.
 5. جوانسازی پشت دست به منظور ایجاد ظاهری پر تر و جوان تر برای دست.
 6. درمان نواقص مادرزادی مانند آتروفی همی فاسیال.
 7. صدمات بافت نرم.
 8. برطرف کردن و پر کردن بعضی از انواع اسکار و بهبودی ظاهر آنها.

مزایای تزریق چربی چیست؟

در روش تزریق چربی مواد استفاده شده از حیوان و یا مواد مصنوعی دیگر نیست. از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود. بنابراین این خود باعث می شود که نتیجه حاصل از آن کاملاً طبیعی و دارای ماندگاری بسیار بالایی نسبت به سایر روش های زیبایی دارا باشد. از طرفی دیگر شما می توانید از چربی برداشته شده برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار دهید. با توجه به اینکه این چربی کاملاً طبیعی می باشد هیچگونه واکنش آلرژیک و حساسیت زا به علت تزریق وجود نخواهد داشت.

زیرا چربی از بدن خود فرد برداشته شده و به ناحیه دیگر در بدن خود فرد افزوده خواهد شد. با توجه به تمامی مطالب گفته شده در بالا در مورد روش تزریق چربی و مزایا و کاربردهای آن حال ممکن است که این سوال برای شما پیش آید از آنجایی که امروزه در زمینه انجام عمل تزریق چربی روش های متفاوت و گوناگونی وجود دارد.

کدام روش تزریق چربی دارای محبوبیت بیشتری می باشد؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت با توجه به اینکه امروزه بیشتر افراد سعی بر این دارند که ماندگاری بالا و همچنین نتیجه کاملاً طبیعی و بدون کبودی را برای خود به ارمغان آورند. از این رو روش تزریق چربی بایوفت با دارا بودن ماندگاری سه سال و فرم طبیعی و بدون هیچگونه کبودی توانسته است محبوبیت بسیار بیشتری را در میان سایر روش های تزریق چربی دارا باشد.

ادامه مطلب
تزریق چربی دائمی

هزینه‌های تزریق چربی چگونه می باشد؟

همانطور که می دانید هزینه های درمان در روش تزریق چربی به چند فاکتور مختلف بستگی دارد که این فاکتورها عبارتند از:

 1. مقدار چربی تزریق شده
 2. تعداد دفعات تزریق چربی
 3. کلینیک پوست و موی که عمل تزریق در آنجا انجام می‌شود.
 4. انتخاب پزشک متخصص و ماهر خود نیز در هزینه پرداختی تأثیرگذار خواهد بود.

چه کسانی کاندیداهای مناسب برای تزریق چربی هستند؟

افرادی که دارای وضعیت سلامت عمومی خوب هستند. همچنین انتظارات واقع گرایانه و روحی مثبت را دارا می‌باشند و بیماری‌های سیستم گردش خون را ندارند.

مدت زمان عمل تزریق چربی چقدر خواهد بود؟

همانطور میدانیدکه عمل تزریق چربی بین ۱ تا ۳ ساعت ممکن است طول بکشد. اما این امر بستگی به محل و مقداری دارد که تزریق چربی در آنجا انجام می‌شود.
به عنوان مثال برای تزریق چربی به سینه یا باسن حتی عمل چهار ساعت ممکن است طول بکشد.
مدت زمان ماندگاری عمل تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟
با توجه به اینکه تزریق چربی مانند سایر عمل‌های زیبایی نیاز به مراقبت های قبل و بعد از عمل دارد از این رو رعایت این عوامل خود نیز در میزان ماندگاری و همچنین رضایت‌بخشی شما تاثیرگذار خواهد بود.

از طرفی دیگر با توجه به اینکه امروزه کلینیک ها و مراکز متفاوت و همچنین پزشکان گوناگونی این عمل زیبایی را انجام می دهند از این رو با توجه به اینکه میزان تخصص پزشک در زمینه عمل تزریق چربی و همچنین تجهیزات دارویی کلینک مربوطه خود نیست و در مدت زمان ماندگاری تاثیر گذار خواهد بود.
با توجه به اینکه متابولیسم بدن افراد با یکدیگر متفاوت می‌باشد. از این‌رو میزان ماندگاری چربی نیز در بدن افراد با یکدیگر فرق خواهد داشت.

ادامه مطلب
تزریق چربی ارزان

نتیجه گیری کلی:

به طور کلی در پایان می توان گفت با توجه به اینکه روش تزریق چربی دارای مزایای فوق و کاربردهای گوناگونی می باشد، از این رو که شما می توانید با اطمینان کامل این روش زیبایی را در جهت جوانسازی پوست و سایر مشکلات پوستی انتخاب نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

مشاوره خود را  رایگان رزرو کنید تا در کمتر از 48 ساعت  ما با شما تماس بگیریم.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .