Edit

کلینیک تخصصی سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388 مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.

تماس با کلینیک تخصصی سعادت آباد

تزریق چربی و مزایا و معایب آن

  • خانه
  • -
  • دسته‌بندی نشده
  • -
  • تزریق چربی و مزایا و معایب آن

تزریق چربی و مزایا و معایب آن:

همانطور که می دانید امروزه با پیشرفت‌ علم و دانش روش های مختلف و متنوعی در زمینه جوانی و شادابی پوست و همچنین مشکلات پوستی وجود دارد، بنابراین یکی از بهترین و رایج‌ترین روش هایی که امروزه دارای کاربرد فراوانی می باشد روش تزریق چربی می باشد.
با توجه به اینکه روش تزریق چربی نسبت به روش‌های جراحی دارای هزینه کمتر، دوره نقاهت کوتاه‌تر و عوارض کمتری را دارا می باشد، در نتیجه می تواند جایگزین مناسبی برای روش‌های جراحی باشد.
با توجه به تمامی مطالب گفته شده در بالا پس در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد اینکه تزریق چربی چیست؟ و دارای چه مزایا و معایبی می باشد آشنا نماییم.


تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی و یا به عبارتی دیگر پیوند چربی به روشی گفته می‌شود که در آن سلول های چربی را به صورت زنده از بخش‌های مختلف اندام های بدن که دارای چربی مناسب می‌باشد استخراج می‌کنند و به صورت و یا سایر نواحی مورد نظر فرد تزریق می‌کنند.


هدف از تزریق چربی چیست؟

هدف از تزریق چربی اضافه کردن حجم و یا جوان سازی محل مورد نظر می باشد.

 

عمل تزریق چربی چگونه انجام می شود؟
همان طور که می دانید عمل تزریق چربی شامل سه مرحله می باشد:


۱)استخراج چربی:
در این مرحله در محلی که قرار است از آنجا چربی برداشت شود را ضد عفونی کرده و تحت شرایط کاملاً استریل و بی حسی موضعی انجام می شود و سپس با استفاده از سرنگ های مخصوص و بدون نیاز به برش و بخیه مقدار چربی مورد نیاز برداشت می‌شود.


۲)خالص سازی و یا به عبارتی دیگر پالایش:
در این مرحله چربی به دست آمده سانتریفیوژ می شود. این کار باعث می شود که خون و سایر مایعات جدا شده و چربی خالص و تغلیظ شده به دست آید.


۳)انتقال یا تزریق:
در این مرحله محلی که قرار است در آن تزریق انجام شود با محلول ضدعفونی کننده شستشو داده و بی حسی موضعی انجام می شود. سپس با استفاده از سرنگ های مخصوص و نازک تزریق چربی به محل مورد نظر در لایه های مختلف پوست انجام می شود.

تزریق چربی بایوفت و نانوفت چیست؟تزریق چربی با بایوفت

مزایای تزریق چربی چیست؟


۱)با توجه به اینکه روش تزریق چربی به علت دارا بودن سلولهای بنیادی می تواند چین و چروک ها و سایر نواقص پوست را کاهش دهد،بنابراین باعث جوانسازی پوست می شود و می تواند نمای خوشایند و دلپذیرتر را برای افراد ایجاد کند.
۲)روش تزریق چربی در مقایسه با سایر روش های تزریق ژل یا فیلر با توجه به اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته می شود یک روشی کاملاً طبیعی می باشد،بنابراین احتمال واکنش آلرژیک و یا عوامل حساسیت زا وجود ندارد.
۳)یکی از برترین و بهترین مزایای تزریق چربی این است که مقدار چربی کافی برای تزریق در نواحی مورد نظر در اکثر افراد وجود دارد.
۴)میزان ماندگاری و دوام چربی از بسیاری از فیلر های قابل جذب بیشتر می باشد.
۵)هزینه مناسب برای انجام عمل تزریق چربی و همچنین دارا بودن کمترین عارضه در مقایسه با سایر روش ها قابلیت تکرار آن قطعات مورد نیاز یکی دیگر از برترین مزایای آن می باشد.
با توجه به تمامی مزایای گفته شده در مورد عمل تزریق چربی کاندیدای مناسب برای تزریق چربی چه کسانی می باشند؟
۱)افرادی که از نظر جسمانی و روانی سالم باشند.
۲) از سایر روش های درمانی آگاهی کافی را داشته باشند.
۳)افرادی که منطقه کافی برای برداشت چربی دارا باشند.


توجه به تمامی مطالب گفته شده در بالا در مورد نحوه انجام تزریق چربی و مزایای آن حال ممکن است که این سوال برای شما پیش آید که آیا تزریق چربی دارای هیچگونه معایب و عارضه ای می باشد پس در ادامه با ما همراه باشید تا برای تان را بیان کنیم.
قبل از اینکه بخواهیم در مورد معایب تزریق چربی برای تان بیان کنیم این نکته لازم است که با توجه به اینکه امروزه روشهای متفاوت و گوناگونی در زمینه انجام تزریق چربی وجود دارد، اما روش تزریق چربی بایوفت توانسته است جایگاه ویژه‌ای را نسبت به سایر روش ها دارا باشد، زیرا یکی از مهمترین عواملی که افراد در زمینه تزریق چربی در نظر می‌گیرند مدت زمان ماندگاری آن و همچنین طبیعی بودن محل تزریق بعد از انجام عمل تزریق می باشد که روش بایوس این دو ویژگی را دارا می باشد تزریق چربی بایوفت دارای ماندگاری سه سال و همچنین به صورت فرم طبیعی و بدون کبودی میباشد.


معایب تزریق چربی چیست؟

با با توجه به اینکه امروزه کلینیک های متفاوت و گوناگونی در زمینه انجام عمل تزریق چربی و همچنین پزشکان متفاوتی نیست و این عمل را انجام می‌دهند، بنابراین مهمترین عامل در زمینه انجام عمل تزریق چربی انتخاب پزشک متخصص و یک مرکز درمانی معتبر و مجهز به تمام تجهیزاتی دارویی می باشد از این رو اگر افراد پزشکی و کلینیک مجهز را انتخاب نکنند، ممکن است برای آنها عوارضی را به همراه داشته باشد که برخی از این معایب و عوارض عبارتند از:

۱)درد و کبودی و تورم احتمالی در روزهای نخستین در محل برداشت چربی و تزریق آن.
۲)امکان ایجاد بافتهای ناهموار در سطح پوست پس از انجام تزریق.
۳)امکان ایجاد کبودی در محل تزریق پس از ۱۰ تا ۱۲ روز از بین خواهد رفت.
۴)به دلیل حساس بودن و ظرافت عمل تزریق چربی جهت آماده سازی و شروع عمل تزریق چربی ۳ ساعت زمان نیاز می باشد.
۵)تزریق مجدد به دلیل جذب چربی توسط بدن و کاهش حجم آن.

 


فواید تزریق چربی چیست؟

با توجه به اینکه امروزه بیشتر افراد در زمینه ی زیبایی و جوانسازی پوست خود به دنبال بهترین اثر بخشی و کمترین هزینه درمان هستند از این رو روش تزریق چربی توانسته است هزینه کمتری را نسبت به سایر روش ها دارا باشد، از طرفی دیگر این روش دارای ماندگاری زیادی نیز خواهد بود و همچنین نتیجه بعد از کار توسط این عمل یک نتیجه ای کاملاً طبیعی خواهد بود نتیجه بعد از عمل به سرعت مشخص خواهد شد و بعد از انجام عمل تزریق چربی نیازی به بخیه و پانسمان در محل تزریق نخواهد بود.


بنابراین به طور کلی می‌توان گفت شما میتوانید با انتخاب بهترین پزشک مرکز درمانی که مجهز به تجهیزات دارویی می باشد می توانید عمل تزریق چربی را در جهت جوانسازی و زیبایی پوست خود انتخاب نمایید و دیگر هیچ گونه نگرانی و استرسی در رابطه با انتخاب این عمل نداشته باشید.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)