Edit

کلینیک تخصصی سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388 مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.

تماس با کلینیک تخصصی سعادت آباد

تزریق چربی دائمی

  • خانه
  • -
  • تزریق چربی
  • -
  • تزریق چربی دائمی
 تزریق چربی دائمی

تزریق چربی دائمی:

تزریق چربی دائمی به روش جدید بایوفت ، بدون درد و کبودی در یک جلسه سرپایی با ماندگاری بالا، توسط پزشک متخصص در کلینیک تخصصی ما انجام می شود.

شاید شما از آن دسته از افرادی هستید که به دلایل مختلف از قبیل استرس،کم خوابی،تغذیه نا مناسب،لاغری بیش از حد و….. دارای پوست چروکیده و شل هستید و آن شادابی که لازم هست را ندارید. به همین دلیل تزریق چربی دائمی میتواند گزینه مناسبی باشد.

این مسئله در بانوان میتواند مشکلات حاد روحی را ایجاد کند و باعث شود دچار عدم اعتماد به نفس شوند.
اما نگران نباشید امروزه با توجه به پیشرفت علم در تمامی رشته ها در زمینه زیبایی نیز پیشرفت چشمگیری داشته است که باعث میشود این مشکلات قابل حل باشد.
یکی از روش های متداولی که امروزه طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است تزریق چربی به نواحی که دچار نقص یا مشکل هستند میباشد.

تزریق چربی دائمی

تزریق چربی دائمی چیست؟

 

در ابتدا به شرح و توضیح راجع به تزریق چربی صحبت خواهیم کرد و سپس و انواع و اقسام روش های آن خواهیم پرداخت و در انتها راجع به دوام آن صحبت خواهیم نمود:

نکته ای که لازم است به آن اشاره شود نزریق چربی محدود به برخی از اندام ها نیست و شما میتوانید در چندین اندام خود این کار را انجام دهید که عبارتند از گونه،لب،صورت،زیر چشم،سینه،دست،واژن و…..

 

نکات مهم در تزریق چربی:

نکته ای که لازم است به آن توجه شود این است که این عمل زیبایی دارای سه بخش میباشد و هر بخش و یا به عبارت بهتر هر مرحله حائز اهمیت میباشد که این سه مرحله به شرح زیر است:

در وهله اول باید چربی از موضع مدنظر استخراج شود
حال ممکن است این سوال برایتان ایجاد شود که آیا از همه جای بدن میتوان این چربی را گرفت؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که بسته به اینکه در کدام قسمت بدن شما چربی بیشتری باشد میتوان از آن قسمت استخراج نمود که شایع ترین مناطق شکم پهلو ران میباشد.

آیا چربی مازاد استخراج میشود؟
خیر، چربی استخراج شده به اندازه کافی بوده و بیشتر از حد نیاز استخراج نمیشود.

استخراج از طریق لیپوماتیک بهتر است یا لیپوساکشن؟

لیپوماتیک یک روش پیشرفته‌تر از روش‌های لیپوساکشن که قدیمی تر است میباشد به این صورت که در گذشته که از لیپوساکشن استفاده میشد.

با بالا بردن دمای چربی و آب کردن آن، چربی زیر پوست بیرون کشیده می‌شد .که در این روش، معمولا سلول‌های چربی می‌سوخت و دیگر قابلیت تزریق به بدن را نداشت . و در نهایت آسیب های حبران ناپذیری به بافت چربی وارد میشد.

تزریق چربی دائمی

امروزه با کمک دستگاه لیپوماتیک، بافت چربی بدن به صورت هم‌دما و بدون از بین رفتن خارج می‌شود که در این روش نه تنها بافت چربی از بین نمیرود بلکه به بهترین شکل ممکن خارج میشود.

حال ممکن است برایتان این سوال ایجاد شود در روش امروزی استخراج چربی چگونه بدون ذوب کردن این کار را انجام میدهد؟

در این روش مدرن که میخواهیم چربی را بدون ذوب کردن خارج کنیم بهتر است از ابزاری به نام کانولا استفاده شود. که این کانولا با ظرافت کامل
به زیر پوست هدایت می‌شود. تا بافت متراکم چربی را بشکند و خورد کن و عملکرد کانولا به این صورت است که با کمک حرکات فیزیکی که انجام میشکد. و چرخش ها و ضربه‌هایی که نوک کانولا به بافت چربی وارد می‌کند، بافت چربی تکه تکه می‌شود.

 

به عبارت بهتر باید گفت کانولا مثل یک مته کوچک به صورت اصولی عمل میکند و چربی زیر پوست را در نهایت به کمک سوراخ‌های ریزی که در نوک کانولا قرار دارد، چربی به بیرون کشیده می‌شود. تا در مخازن دستگاه لیپوماتیک اسپری و ذخیره شود.

 

تفاوت لیپوساکشن و لیپوماتیک :

حال که با تفاوت های لیپوساکشن و لیپوماتیک آشنا شدید و همچنین به برتری لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن پی برید بهتر است گفته شود که از گذشته تا به کنون به سه صورت این استخراج انجام میشده است. که عبارتند از:

  • روش دستی(لیپوساکشن)
  • نانوجت
  • نانوفت

 

به طور کلی در مقایسه این سه روش باید گفت که در روش سوم دوام چربی تزریق دائمی شده نسبت به سایر روش ها بالاتر میباشد و این به عنوان یکی از مزایای این روش میباشد . و همچنین امکان آسیب در این روش نسبت به دو روش دیگر کمتر میباشد لذا مورد پذیرش پزشکان حاذق میباشد و طرفداران زیادی را به خود جذب نموده است.

پس از آنکه از این طریق مرحله اول طی شد به مرحله دوم تزریق چربی به موضع مدنظر میرسیم و آن آماده سازی چربی میباشد.

چربی که از بدن خارج شده است معمولا حاوی مقداری آب، خون و دیگر ترشحات بدن است لذا باید هرچه زودتر آب و خون را از چربی جدا کرد تا بافت خالص چربی از دست نرود و باید گفت که این کار تنها با کمک سانتریفیوژ به خوبی انجام میشود. و چربی مورد نیاز فراوری و آماده سازی می‌شود.
در نهایت سلول‌های خالص چربی به دلیل اختلاف چگالی که دارند، از خون و آب جدا می‌شوند و آماده تزریق خواهند بود.
در نهایت و در مرحله آخر با کمک سرنگ‌های مخصوص تزریق، چربی به محل مدنظر تزریق می‌شود.

 

مراحل تزریق چربی :

به طور خلاصه اگر بخواهیم این سه مرحله را جمع بندی کنیم باید بگوییم این سه مرحله شامل:
استخراج،پالایش و انتقال چربی،تزریق.

حال که با تزریق چربی و انواع واقسام روش های آن و همچنین مراحل عمل تزریق چربی آشنا شدید ممکن است این سوال مطرح شود که دوام این عمل چه مدت میباشد؟
آیا تزریق چربی دائمی میباشد؟
به طور کلی میتوان گفت که تزریق چربی هم همانند بسیاری از عمل های زیبایی نیاز به ترمیم دارد برای مثال شما هنگامی که چربی را به لب های خود تزریق کنید لازم است که به توصیه پزشک آن را ترمیم کنید. و یا در صورت نیاز تمدید نمایید.

وقتی این کار با موفقیت انجام شود و پزشکتان هم از نتیجه عمل راضی باشد باید گفت که بافت چربی تزریق شده جریان خون تازه ای را از بدن دریافت می کند و از آن تغدیه ی خود را انجام میدهد. وقتی این کار اتفاق می افتد، نتایج میتوانند حتی دائمی باشند. هر چند ممکن است مقداری چربی جذب نشود و مجبور به تکرار عمل شوید.
اما حتی اگر شما ترمیم و تکرار هم نکنید این عمل تاثیر خود را به جا گذاشته است. چرا که برای مثال لب های شما با تزریق چربی نرم تر شده

و به طور کلی بافت چربی در محل مدنظر شما باعث جوانسازی آن قسمت شده است و تاثیر خود را به جا میگذارد.

اما نکته ای که لازم است به آن توجه کنید این است که دوام تزریق چربی به پزشک شما بستگی دارد یعنی هرچه پزشک شما از تکنیک بهترین استفاده کرده باشد دوام عمل شما بیشتر خواهد بود. و تزریق چربی دائمی خواهید داشت.

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس مستقیم( کلیک کنید)