روش لاغری بدون جراحی چیست؟

کرایو لیپولیز

لاغری بدون جراحی چیست؟

گزینه های لاغری بدون جراحی و با حداقل تهاجمی برای کاهش وزن شامل فن آوری است که از گرما یا خنک کننده یا یک دارو تزریقی برای کاهش سلولهای چربی، استفاده می کند. در حالی که هیچ یک از این درمان ها جایگزین لیپوساکشن نیستند، آنها گزینه هایی را برای بیماران که تمایلی به انجام عمل جراحی نداشته و یا قادر به انجام عمل جراحی نیستند، ارائه می دهند. گزینه های لاغری بدون جراحی از انواع مختلفی کیفیتها، از جمله اولتراسوند، فرکانس رادیویی، نور مادون قرمز، ماساژ خلاء و داروهای تزریقی، استفاده میکنند.

کرایو لیپولیز

کرایو لیپولیز

در میان روشهایی که شامل لاغری بدون جراحی هستند، کرایوليپولیز (به عنوان مثال CoolSculpting)، لیپولیز تزریقی (به عنوان مثال Kybella)، لیپولیز با فرکانس رادیویی (به عنوان مثال Vanquish) و لیپولیز لیزری (به عنوان مثال، SculpSure) میتوان نام برد.

بیماران باردار یا شیر به فرزندان میدهد، نباید هیچ یک از روشهای فوق را استفاده کنند.

کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز، معمولا به عنوانCoolSculptingتوسط بیماران خوانده میشود، از دمای سرد برای شکستن سلولهای چربی استفاده میکند. سلول های چربی به خصوص در برابر اثرات سرمایی، بر خلاف سایر انواع سلولها، حساس هستند. در حالی که سلولهای چربی فریز میشوند، پوست و دیگر ساختارها از آسیب در امان هستند.

این یکی از محبوب ترین درمانهای لاغری بدون عمل جراحی است که بیش از 450000 شیوه در سراسر جهان انجام شد.

دلایلی که بیماران نیاز به کرایولیپولیز دارند

بیمارانی که مایل به کاهش برامدگی موضعی چرب هستند و با وجود رژیم و ورزش هم این مساله وجود دارد، ممکن است علاقه مند به کرایولیپولیز باشند.

چه کسی، نمیتواند کرایولیپولیز، کند؟

بیمارانی که مشکلات مربوط به سرماخوردگی دارند، مانند کرایوگلوبولینمی، کهیر سرما و هموگلوبینوری متناوب سرما، نباید کرایولیپولیز داشته باشند. بیماران مبتلا به پوست شل و کشش ضعیف ممکن است افراد مناسب برای این روش نباشد.

کرایولیپولیز چه کاری انجام می دهد؟

هدف از کرایولیپولیز این است که حجم چربی را در یک بافت چربی کاهش دهیم. بعضی از بیماران ممکن است انتخاب کنند که بیش از یک منطقه بدنشان، تحت درمان قرار داشته باشند یا یک منطقه را بیش از یک بار، درمان کنند.

آیا کرایولیپولیز نیاز به بیهوشی دارد؟

این روش بدون بیهوشی، انجام میشود.

روش کرایولیپولیز

پس از ارزیابی ابعاد و شکل چروک چربی که باید درمان شوند، یک اپلیکاتور با اندازه و انحنای مناسب، انتخاب میشود. منطقه مورد نظر، مشخص شده است تا مکان را برای قرار دادن آپلیکاتور، شناسایی کند. پَد ژلی برای محافظت از پوست قرار داده میشود. اپلیکاتور اعمال می شود و برآمدگی درون حفره اپلیکاتور، وکیوم میشود. دمای داخل اپلیکاتور، پایین اورده میشود و به همین ترتیب که کار انجام میشود، سطح کرخت و بی حس می شود. بیماران بعضی اوقات ناراحتی از کشیدن وکیوم را بر روی بافت خود، تجربه می کنند، اما در عرض چند دقیقه، آن مشکل حل میشود.

معمولا، بیماران تلویزیون، تماشا می کنند، از تلفن هوشمند خود استفاده می کنند یا در حال خواندن هستند. پس از درمان طولانی مدت، وکیوم، خاموش می شود، اپلیکاتور برداشته میشود و منطقه ماساژ داده میشود، که ممکن است نتایج نهایی را بهبود بخشد.

خطرات کرایولیپولیز چیست؟

میزان عوارض کم و میزان رضایت بالا است. خطر ناهماهنگی سطحی و عدم تقارن وجود دارد. بیماران ممکن است نتایجی را که امیدوار بودند به دست نیاورند. به ندرت، در کمتر از 1 درصد، بیماران ممکن است دارای هیپرپلازی چربی پارادوکسیک باشند که افزایش غیرمنتظره ای در تعداد سلولهای چربی، به همراه دارد. این در مردان سه برابر بیشتر از زنان است و بیشتر در نژاد اسپانیایی یا لاتین دیده میشود.

بهبود بعد از کرایولیپولیز

محدودیت فعالیت وجود ندارد. بیماران همانطور که کار میکنند، گاهی احساس درد میکنند. بیمار به ندرت درد را تجربه می کند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، بیمار باید با جراح پلاستیک تماس بگیرد، که ممکن است دارویی را برای چند روز تجویز کند.

نتایج کرایولیپولیز چیست؟

سلولهای چربی زخمی به تدریج توسط بدن طی 4 تا 6 ماه حذف میشوند. در طی آن زمان، چروکهای چربی در اندازه کاهش می یابد، کاهش آن به طور متوسط، حدود 20 درصد است.

لیپولیز تزریقی چیست؟

لیپولیز تزریقی

لیپولیز تزریقی

لیپولیز تزریقی به طور شیمیایی تعداد سلولهای چربی را در اطراف محل تزریق کاهش میدهد. ماده شیمیائی که اسید دگزیکسولیک نامیده می شود باعث اختلال و مرگ سلول چربی میشود. در حال حاضر، FDA برای درمان سطوح زیرین ناحیه چانه برای از بین بردن آنچه که به عنوانچانه دوطرفهشناخته می شود، تایید کرده است. نوعی لیپولیز تزریقی شناخته شده، Kybella است.

دلایل بیمارانی که لیپولیز تزریقی را می خواهند

کاندیداهای بدون جراحی و بیماران علاقه مند به یک روش بدون جراحی برای لاغری در زیر چانه ممکن است علاقه مند به لیپولیز تزریقی باشد.

چه کسی کاندیدی برای لیپولیز تزریقی نیست؟

بیمارانی با پوست شل یا کشش ضعیف، نامزد مناسبی برای این روش نمیباشد.

آیا لیپولیز تزریق نیازی به بیهوشی دارد؟

این روش می تواند تحت بی حسی موضعی انجام شود که به داخل ناحیه درمان تحت چانه تزریق می شود.

روش لیپولیز تزریقی

پس از بیهوشی موضعی تزریق صورت میگیرد، یک مقدار دقیق دارو در یک الگوی شبکه که بر روی پوست زیر چانه مشخص شده است تزریق میشود. دارو به عنوان یک درمان واحد تزریق میشود.

خطرات لیپولیز تزریقی چیست؟

عوارض، مرسوم نیست و شامل آسیب عصبی میباشد که می تواند لبخند ناجوری را ایجاد کند. در موارد نادر، بیماران، مشکل در بلع را گزارش کردند.

بهبود بعد از لیپولیز تزریقی

هیچ مدت استراحتی وجود ندارد، اما بیمار ممکن است تورم، کبودی، درد، قرمزی و احساس سختی را تجربه کند که معمولا به تدریج برطرف میشود. لاغری معمولا در طی هشت هفته قابل مشاهده است.

نتایج لیپولیز تزریقی چیست؟

اکثر بیماران حداقل دو درمان را که 4 تا 6 هفته فاصله دارند، که معمولا دوره تورم نام دارد، تجربه میکنند. بیماران می توانند تا شش درمان را برای منطقه زیر چانه داشته باشند. جراح پلاستیک شما می تواند برنامه ای را که برای آناتومی فردی شما مناسب است، گسترش دهد. در طول دوره تورم، منطقه می تواند کاملتر از قبل از درمان باشد، اما به همان نحو که سلولهای چربی شکسته می شوند و التهاب کاهش می یابد، بیشتر بیماران نتایج درمان را 6 تا 8 هفته پس از درمان، میبینند. اگر بیمار وزن خود را به دست آورد، نتایج کار، طولانیتر میشود.

لیپولیز با فرکانس رادیویی(فرکانس بالا)، چیست؟

لیپولیز با فرکانس رادیویی یک رویه است که از فرکانس رادیویی برای گرم کردن چربی بدون دستگاهی که تماس فیزیکی با بیمار ندارد، استفاده میکند. اپلیکاتور در فاصله یک سانتی متری پوست، گرما را انتقال می دهد. سلول های چربی بدون تاثیر بر روی انواع دیگر سلول ها در پوست یا ساختارهای دیگر، حرارت داده میشوند. نوع رایج لیپولیز با فرکانس رادیویی، Vanquish است.

دلایلی که بیماران، لیپولیز با فرکانس رادیویی را میخواهند

بیمارانی که مایل به کاهش میزان چربی موضعی هستند که با وجود رژیم غذایی و ورزش، برطرف  نمیشود، ممکن است به لیپولیز با فرکانس رادیویی، علاقه مند باشند. خطرات در حداقل خود هستند.

چه کسی کاندید مناسب برای لیپولیز با فرکانس رادیویی نیست؟

بیماران با پوست شل و کشش ضعیف، فرد مناسبی برای این روش نمیباشد.

لیپولیز با فرکانس رادیویی، چکاری انجام می دهد؟

هدف از لیپولیز با فرکانس رادیویی این است که حجم چربی را در یک بافت چربی کاهش دهیم. بعضی از بیماران ممکن است انتخاب کنند که بیش از یک منطقه تحت درمان قرار داشته باشند یا یک منطقه را بیش از یک بار درمان کنند.

آیا لیپولیز با فرکانس رادیویی نیاز به بیهوشی دارد؟

این روش بدون بیهوشی انجام میشود.

روش لیپولیز با فرکانس رادیویی

این درمان، تقریبا سی دقیقه زمان می برد و تکرار آن یک بار در هفته به مدت چهار هفته و یا در طول ارزیابی، مشخص میشود.

خطرات لیپولیز با فرکانس رادیویی چیست؟

اریتم (التهاب پوست) خفیف گزارش شده است.

بهبود از لیپولیز با فرکانس رادیویی

هیچ محدودیت فعالیت و کار و هیچ استراحتی نیاز نیست.

نتایج لیپولیز با فرکانس رادیویی چیست؟

بیماران با درمان برای شکم، یک کاهش تقریبی به میزان کمتر از دو اینچ را میبینند، اگر چه همه بیماران کاهش قابل ملاحظه ای ندارند.

لیپولیز لیزری چیست؟

لیپوفیز لیزری با استفاده از انرژی لیزری که از طریق یک اپلیکاتور تحویل داده می شود، عمل میکند. سلولهای چربی ترجیحا حرارت داده می شوند و بدون آسیب رسیدن به سلولهای دیگر در پوست یا ساختارهای دیگر، در آن اختلال ایجاد میشود. یک نوع رایج لیپولیز لیزری، SculpSure است.

دلایل بیماران برای انجام لیپولیز لیزری چیست

بیمارانی که مایل به لاغری موضعی شکم و پهلوها، هستند.

چه فردی برای لیپولیز لیزری، مناسب نیست؟

بیماران با پوست شل و یا چربی داخل شکم، فرورفته در عضلات.

لیپولیز لیزری چه کاری انجام میدهد؟

هدف لیپولیز لیزری این است که حجم چربی را در یک برآمدگی چربی کاهش دهد.

آیا لیپولیز لیزری نیاز به بیهوشی دارد؟

این روش بدون بیهوشی، انجام می شود.

روش لیپولیز لیزری

پس از ارزیابی ابعاد و شکل برجستگی چربی شکم یا پهلوها، برای درمان، این منطقه برای شناسایی محل

قرارگیری اپلیکاتور، مشخص میشود. اپلیکاتور استفاده می شود و بیمار احساس سرما میکند. در طول 25 دقیقه درمان، ممکن است بیمار احساس گرمای متناوب و یا سوزش داشته باشد.

خطرات لیپولیز لیزری چیست؟

میزان عوارض کم گزارش شده است و انچه بیان شده قرمزی موقت، حساسیت و تورم است.

بهبود بعد از لیپولیز لیزری

محدودیت فعالیت یا استراحت وجود ندارد. بیماران گاهی احساس ناراحتی یا سرخی یا تورم می کنند.

نتایج لیپولیز لیزری چیست؟

نتایج ابتدا ممکن است در 6 هفته قابل مشاهده باشد و تا 3 ماه ظاهر میشود.

هزینه لاغری بدون جراحی چقدر است؟

میانگین هزینه برای چربی سوزی بدون جراحی، 1481 دلار است و میانگین هزینه لیپولیز تزریقی  1149 دلار بر طبق آمار 2017 از انجمن جراحان پلاستیک آمریکا است. هزینه لاغری (چربی سوزی) بدون عمل جراحی می تواند متفاوت باشد. هزینه متوسط ​​اشاره شده در بالا شامل امکانات یا سایر هزینه های مرتبط نیست.

هزینه جراح ممکن است بر اساس تخصص و شایستگی شخص انجام دهنده درمان، زمان و تلاش مورد نیاز برای درمان و موقعیت جغرافیایی مطب باشد.

اکثر بیمه های درمانی، جراحی زیبایی و یا عوارض آن را پوشش نمی دهد، اما بسیاری از جراحان پلاستیک، پیشنهاداتی را به بیمار ارائه می دهند، تا آنها را برای انجام کار ترغیب کنند. هزینه ها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

نسخه دارو

هزینه جراح

هزینه های مکان جراحی

در هنگام انتخاب جراح پلاستیک با بورد تایید شده در منطقه خود برای لاغری بدون جراحی، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحتی شما با او همانند هزینه نهایی این روش مهم است.

چی انتظاراتی را باید در طول یک مشاوره برای لاغری بدون جراحی، داشته باشم؟

همانند هر عمل جراحی پلاستیک، اگر شما لاغری بدون جراحی را درنظر بگیرید، شما باید یک تکلیف را قبل از برنامهریزی جراحی، انجام دهید. شروع به جستجو برای یک جراح پلاستیک تایید شده با بورد تخصصی با عکسهای خوب قبل و بعد از عمل، کنید. تدارک مقدم، یک سرمایه گذاری در نتیجه نهایی شما است. حتی اگر درمانها ممکن است توسط جراحان غیرپلاستیک، ارائه شود، فقط یک جراح پلاستیک تایید شده آموزش دیده را برای کمک به رسیدن به هدف خود، خواه جراحی و خواه بدون جراحی، انتخاب کنید

در طول مشاوره ی لاغری بدون جراحی شما آماده بحث در مورد مسائل زیر باشید:

اهداف شما

شرایط پزشکی، آلرژی به دارو و درمان های پزشکی

داروهای رایج، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، سیگار و مصرف دارو

جراحیهای قبلی که انجام دادید

جراح پلاستیک شما نیز میخواهد:

وضعیت سلامت عمومی و هر گونه شرایط بهداشتی یا عوامل خطر پیش از انجام درمان را ارزیابی کند

عکس بگیرد

گزینه های لاغری بدون جراحی را با شما درمیان بگذارد

یک دوره درمانی را توصیه کند

درباره نتایج احتمالی لاغری بدون جراحی و هر خطری یا عوارض بالقوه بحث کند

مشاوره زمانی است که سوالاتی را با جراح پلاستیک خود درمیان بگذارید. برای کمک، ما یک سیاهه از سوالات را برای سوال پرسیدن از جراح پلاستیک خود برای کم کردن چربی بدون جراحی در زیر بیان نمودیم.

بسیار مهم است که تمام جنبه های روش لاغری بدون جراحی خود را درک کنید. طبیعی است که احساس اضطراب کنید، خواه این که هیجان به نظر پیش بینی شده است و یا استرس قبل از عمل است. در مورد بحث این احساسات با جراح پلاستیک خود راحت باشید

چه سوالاتی باید از جراح پلاستیک درباره لاغری بدون جراحی بکنم؟

در طول مشاوره لاغری بدون جراحی از این سیاهه به عنوان راهنما استفاده کنید:

آیا توسط هیئت مدیره جراحی پلاستیک آمریکا تایید شدید؟

آیا به طور خاص در زمینه جراحی پلاستیک آموزش دیدید؟

چند سال کار جراحی زیبایی داشته باشید؟

آیا برای اجرای این پروسه شما مجوز بیمارستان دارید؟ اگر چنین است، در کدام بیمارستان ها؟

آیا تأسیسات جراحی مبتنی بر مطب توسط یک آژانس تأیید اعتبار ملی یا دولتی، تأیید شده است، یا آن دارای مجوز دولتی یا مدیکر (مراقبت پزشکی) است؟

آیا من یک کاندید خوب برای این روش هستم؟

چه انتظاراتی را من از بهترین نتایج باید بدست بیاورم؟

کجا و چگونه، شما، کار من را انجام می دهید؟

چه روش لاغری بدون جراحی، برای من توصیه میکنید؟

چه مدت می توانم به بهبودی دست یابم و چه نوع کمک در طول بهبودی، من نیاز دارم؟

خطرات و عوارض مربوط به روش من چه چیزهایی است؟

چگونه عوارض درمان می شود؟

چه انتظاری از بدنم در طول زمان می توانم داشته باشم؟ پس از بارداری چی؟

اگر من از نتیجه زیبایی لاغری بدون جراحی ناراضی بودم، گزینههای من چیست؟

آیا عکسهای قبل و بعد از این عمل را می توانم نگاه کنم و چه نتایجی برای من منطقی است؟

لاغری بدون جراحی

لاغری بدون جراحی

چگونه جراح پلاستیک را برای لاغری بدون جراحی انتخاب کنم؟

لاغری بدون جراحی شامل بسیاری از گزینه ها است. اولین و مهمترین انتخاب یک جراح پلاستیک تایید شده است که می توانید اعتماد کنید و عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) است.

جراحان عضو ASPS با استانداردهای دقیق مطابقت دارند:

بورد تخصصی توسط بورد جراحی پلاستیک آمریکا (ABPS) یا در کانادا توسط کالج سلطنتی پزشکان و جراحان کانادا ®

حداقل شش سال آموزش جراحی را پس از طی کالج پزشکی با حداقل سه سال آموزش جراحی پلاستیک، طی کرده باشد

امتحانات کتبی و جامع دهان و دندانی را پشت سر گذاشته باشد

فارغ التحصیل دانشکده پزشکی معتبر

آموزش مداوم پزشکی، از جمله ایمنی بیمار را هر ساله بگذراند

انجام عمل جراحی در مکانهای جراحی معتبر، دولتی مجاز و یا مدیکر تایید شده

با دیگر گواهینامه ها و بوردهای رسمی دیگر، اشتباه گرفته نشود.

ABPS توسط هیئت امنا پزشکی آمریکا (ABMS) شناخته شده است، که از سال 1934 تا کنون بوردهای تخصصی پزشکی را تأیید کرده است. هیچ بورد تخصصی شناخته شده ABMS با نام «جراحی زیبایی» وجود ندارد.

با انتخاب یک عضو از انجمن جراحان پلاستیک آمریکایی، می توانید اطمینان حاصل کنید که شما یک جراح پلاستیک معتبر و به شدت آموزش دیده را انتخاب کردید که توسط ABPS یا کالج سلطنتی پزشکان و جراحان کانادا تایید شده است.

0/5 ( 0 نظر )
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *